FILM-TON-TÉCHNIK Bioscooptechniek Concorde Film De Citaten Inhoudsopgave 24 uur telefonische service o\ m^ #SonyDynamic J \3\3S Digital Sound, Voor uw theater de totale in één hand raadgeving verkoop planning service j| DOLBY STEREO DIGITAL tel. 0049-211 37 30 47, fax 0049-211 38 17 34 ÏTJ5!ïï/C "When your mother was still wiping your nose, he and I were already best friends", zegt de opgewonden Brian Dennehy op een gegeven moment tegen de nog erg jonge David Caruso in de allereerste Rambo film die op het witte doek te zien was. Ik haal dit citaat aan omdat ik mij een beetje voel als David Caruso in de film die "25 jaar Concorde Film" heet: als een jongetje dat nog door zijn moeder naar school werd gebracht toen Robbert Wijsmuller in 1972 zijn Concorde Film oprichtte. U kunt nu wellicht begrijpen dat ik de viering van het 25 jarig bestaan van Concorde Film met een zekere vorm van bewon dering gade sla. Dat komt daarnaast ook omdat ik het bios coopbedrijf inmiddels heb leren kennen als een bedrijfstak waarin het vieren van een gouden jubileum niet zo vanzelf sprekend is. Waarom nou die vergelijking met "First Blood", zult u zich wellicht nog afvragen. Wel, dat komt omdat het eenvoudigweg de eerste film is die ik mij heel duidelijk als een film van Concorde kan herinneren. U weet wel, herkenbaar aan het logo dat aankondigt dat de hoofdfilm gaat beginnen. In de jaren die volgden heb ik nog veel (betere) films van Concorde Film gezien. Het klinkt ongetwijfeld buitengewoon cliché, maar ik hoop dat er nog de nodige zullen volgen. Robbert Wijsmuller, namens de gehele redactie van Holland Film Nieuws: gefeliciteerd! J.B. Huijsdens Eindredacteur "Je moet altijd blijven denken dat je er geen verstand van hebt" Je bent zo belangrijk als je film van morgen." R. Wijsmuller in Skoop nr.7/8 1992 Personalia 4 - NFC Marketing 4 Bioscoop in beeld: Palais de Cinéma Alhambra te Vlissingen 6 NATO ShoWest 1997 7 Oscars 1997 10 - Interview: In gesprek met Roger Donaldson, 12 regisseur van "Dante's Peak" - De Pen door Ike Beitels filmmaker en producente 13 - 1996 in beeld, een statistisch jaaroverzicht 14 - 100 Jaar Filmpresentatietechniek deel V door H. Berg 16 - Bedrijfsportret: Concorde Film 19 - Robbert Wijsmuller door Jac. Goderie 25 - Filmmuseum: Loet Barnstein, een Nederlandse filmtycoon 28 - In productie: "Waar blijft het licht?" 29 - Stichting Nationale Bioscoopbon 31 Box Office: 32 regisseur Phillip Noyce over "The Saint" - Stichting Bio Kinderrevalidatie 33 - 101 Dalmatiërs in Zwollywood 34 Uitslag lobbywedstrijd "Klokkenluider van de Notre Dame" 35 - AV Platform 36 - Uitslag georganiseerde publiciteitsstunt "Daylight" 36 Nieuws Nieuws Nieuws 39 - Colofon, agenda, adverteerders 42 DIGITAL SOUND

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 3