mm Personalia Verhuisberichten overleeft vijandige overname stage accompany In de aanstaande mei maand zal Jordi Wientjes (De Buitensociëteit in Zwolle) in dienst treden bij Jogchem's Theaters B.V. als adjunct-directeur. Hij zal zich voornamelijk gaan bezighouden met de dagelijkse gang van zaken van de exploitatie van de Jogchem's biosco pen. In 1996 werd Jordi Wientjes uitge roepen tot Meest Markante Hore- camanager van het jaar. Recentelijk werd ook bekend dat René van Steen, in het recente verleden werkzaam als Booker en Manager Film bij respectievelijk Warner Bros. en RCV Filmdistribution, eigenaar is geworden van bioscoop Delfia in Delft. Op 6 maart jl., om 18.53 uur om pre cies te zijn, werden Cornelia Koren (werkzaam bij Polygram Fitmed Enter- tainement) en Benito Cairo, de trotse ouders van een zoon genaamd Jay. Hierbij onze hartelijke gelukwensen. NFC Marketing FILMFAN '97: "VAN FILMKIJKEN WORD JE EEN MOOIER MENS" Woensdagochtend 12 maart jl. vond in het Amsterdamse City Theater de aftrap plaats van Filmfan '97, het film- educatieprogramma dat door NFC Marketing in samenwerking met Kunst web (voorheen SKVA) wordt uitge voerd. Gedurende zes weken zullen circa 80.000 scholieren van het basis- en voortgezet onderwijs naar de film gaan. Zowel vooraf als achteraf praten zij over de film die ze gaan zien of hebben gezien. De vijf films die zijn geselecteerd voor Filmfan 'gj zijn "The Secret Garden", "Do The Right Thing", "Delicatessen", "De Indiaan In De Kast" en "Babe". De spits werd afgebeten door de groe pen zeven en acht van het basisonder wijs in Amsterdam. Alvorens zij naar "The Secret Gar den" konden kij ken, werd Filmfan '97 luchtig geo pend door Jeroen Kramer, presentator van het populaire TV programma Klok huis, en Marijn de Koning, Tweede Ka merlid voor D'66 en lid van de Vaste Ka mercommissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Recentelijk is Stage Accompany, pro ducent van professionele geluidssys temen, doorgestart na een technisch faillissement. Aanleiding hiertoe was een beoogde vijandige overname door een Amerikaanse firma. De diverse gepatenteerde ontwikke lingen, waaronder met name de Rib bon Compact Driver, waren de voor naamste reden hiervoor. De onvrijwillige overname slaagde niet, maar heeft wel veroorzaakt dat op 6 maart jl. het technisch faillisse ment over Stage Accompany is uit gesproken. Directeur Wijnker; "Mede door me dewerking van afnemers, personeel en leveranciers hebben we een zeer snelle doorstart weten te realiseren, die op 17 maart heeft plaatsgevonden. Hierdoor hebben we de overlast voor onze afnemers wereldwijd tot een minimum weten te beperken". Alle bedrijfsactiviteiten zullen wor den voortgezet onder de officiële fir manaam "New Stage Accompany". Stage Accompany vierde 1 april jl. haar 20 jarig bestaan. Filmkijken tijdens Filmfan '97 in City Eerst liet Jeroen Kramer de kinderen in de zaal op treffende wijze het verschil zien tussen het lezen van een boek en het bekijken van film. Dat deed hij door ze eerst allemaal tegelijk een stuk tekst hardop te laten voorlezen en ze vervolgens in alle stilte naar een strookje film te laten kijken. Voordat zij de symbolische opening verrichtte door een lint door te knippen, dat het doek van City 1 bijeen hield, werd Marijn de Koning gevraagd of zij niet vond dat kinderen zich beter met reke nen en taal konden bezighouden dan in de bioscoop te zitten. Het kamerlid antwoordde daarop: "Integendeel, van filmkijken word je een mooier mens" Filmfan '97 zal nog tot en met 25 april in 19 steden in Nederland schoolkinde ren weten te fascineren.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 4