een 30-plex heeft neergezet en waar Edwards binnenkort op een steenworp afstand een 24-plex zal openen. De notie dat de gemiddelde prijs van het bioscoopkaartje te hoog is, sprak Kartozian tegen. In 1996 lag de prijs op 4,41 dollar. De laatste 7 jaar is de prijs zo'n 1,5% per jaar gestegen. Dit in tegenstelling tot de prijs van bij- voorbeeldde de toegang tot een major league sportwedstrijd, die zo'n 7,5% per jaar duurder is geworden. In 1995 kostte een bezoek aan de bioscoop, inclusief buffetaankopen een gezin van vier personen 27,26 dollar. Ter verge lijking: het bezoek aan een circus kost te 68, aan een klassiek concert 103,88, aan een rock concert 144 en voor een bezoek aan een theatervoor stelling moest zelfs 182,82 worden betaald. Het is dus nu zaak om de consument te vertellen dat de bios coop "a great, great value" is. Het seminar dat volgde had als onder werp het promoten van films en de kosten die er mee gemoeid zijn. Alle afgevaardigden van de studios hebben moeten constateren dat de adverten- tiekosten de laatste jaren zeer sterk zijn gestegen. De prijzen zijn gestegen, maar ook doordat studios elkaar pro beren te overtreffen stijgen de kosten. Wanneer er twee of meer 'grote' films Roderick v/d Meuten (Atlantic Harder wijk) laat zich de lunch goed smaken. in één weekend uitkomen moet er veel worden uitgegeven om zichtbaar te zijn. Een grote film uitbrengen, buiten de piekperioden, brengt een grote kostenvermindering met zich mee. Door films uit te brengen die een andere doelgroep aanspreken, kan ook volstaan worden met een lager adver tentiebudget. Howard Lichtman, execu- tive vice president marketing com- munication van Cineplex Odeon, vroeg zich af wat de waarde is van adverten ties in de krant omdat onderzoek heeft aangetoond dat consumenten willen weten waar een film over gaat en dat wordt door een plaatje en een zin niet bewerkstelligd. Trailers lenen zich daar beter voor zo stelde Lichtman. Alle aanwezige distributeurs verzoch ten hem daarop om meer trailers te vertonen in plaats van Coca-Cola com mercials. Tijdens de lunch pakte Columbia TriStar uit met sterren, veel sterren en een zeer veelbelovende productreel. Will Smith vermaakte de aanwezigen met uitspraken als: "l'd like to thank the Academy" en "Everybody is asking, I did a movie with aliens last year and l'm doing another film with aliens, am I like the alien man.". Verder kreeg hij de zaal plat door de speech van de producer van "Men in Black" te voorzien van gebarentaal. Harrison Ford las op zeer sarcastische wijze, tot groot genoegen van het publiek, de speech voor, die voor hem geschreven was. Zo begon hij met: "It feels good to be back on planet earth. As you know I spend most of the year up till now in a galaxy far, far away.". Over Air Force One zei hij: "It's a thril- ling adventure, I know you're going to love.". Michael Keaton wond er geen doekjes om, hij vroeg de aanwezige exploitanten: "How much would it take for you to consider this movie. l'm wil ling to buy!". Paul Verhoeven kondig de zijn nieuwe film Starship Troopers aan als: "a wild ride through the galaxy". Dean Devlin en Roland Emme- rich kondigden aan dat zij Godzilla zullen gaan maken. Hoofdrolspeler Matthew Broderick is zeer blij om deze film te doen. "It's a good follow-up to Cable Guy" vonden een aantal Colum bia executives een minder leuke op merking. De pauzes in de trailerreel werden met luid applaus gevuld door het publiek. Helaas had Columbia niet voldoende goodybags voor alle aan wezigen. Ruim duizend mensen, die op hun gemak hadden zitten lunchen, hadden een les geleerd die later op de dag nog van pas zou komen: zorg dat je niet de laatste bent. De tradeshow was dit jaar weer erg ruim van opzet. Iedereen kon zich ruimschoots te goed doen aan hot- dogs, popcorn, ijs, snoep en frisdrank. Veel nieuws onder de zon was er niet. FDC Technologies toonde een geïnte greerd computersysteem voor buffet verkoop, ticketverkoop en theater management. Het meest innovatieve ervan is dat buffetartikelen gekocht (of besteld) kunnen worden bij een zuil die centraal in de lobby staat. Omdat het programma bepaalde producten suggereert, zou dit volgens onderzoek leiden tot 7,6% meer producten per bestelling. Bij een speciaal daarvoor bestemd deel van het buffet kunnen de producten worden opgehaald. Coca-Cola introduceerde een aantal frozen drinks en voor de rest lieten de bekende leveranciers de bekende pro ducten zien. Dinsdagavond was het aan Twentieth Century Fox om te trakteren. De rij die zich ruim voor aanvang van het evene ment vormde gaf vanaf het begin een Disney-achtig gevoel. In een tent bui ten het hotel was een ijsvloer gelegd en waren tribunes gebouwd. Helaas verliep niet alles volgens plan. Mensen die VIP kaarten hadden moeten heb ben, zoals "ShoWester of the Year", Barrie Lawson Loeks, kwamen gewoon op de tribunes terecht. Ook waren er een paar honderd mensen die er gewoonweg niet meer bij konden. Zij mochten gelijk aan de versnaperingen beginnen. In de ijskoude tent werden beelden uit Anastasia afgewisseld met scènes op het ijs. Don Bluth, de pro ducent van Anastasia praatte het geheel aan elkaar. De reacties na afloop varieerden van "fantastisch, dit wordt een hit", tot "de emotie was net zo koud als het ijs waarop geschaatst werd". Woensdag: de dag van Warner Weststrate Warner's lunch liep traditiegetrouw weer ruim een uur uit, maar de aanwe zigheid van sterren waaronder Robin Williams, Arnold Schwarzenegger en Dustin Hoffman maakte het tot het leukste evenement. Robin Williams stal de show met opmerkingen zoals: "We'd like to thank Terry Semel for the clone chicken. -die tijdens de lunch werd geserveerd- There's one large chicken in the back and 3000 plates.". En met zuidelijk accent: "l've known about clo- ning for a long time, in the deep South, it's called cousins!". Terwijl Billy Cristal probeerde wat te vertellen over Fathers' Day was Robin Williams bezig met simultaan vertalen in meerdere talen. Dustin Hoffman had op weg naar Las Vegas op een stuk bananengebak geze ten en hij toonde de aanwezigen het

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 8