resultaat. Toen ze uit het vliegtuig kwa men had Robin Williams hem nageroe- pen: "Dustin relax, it's no big deal, it's just ShoWest.". Steven Segal, die gekleed was in een zeer aparte leren jas, probeerde wat over zijn nieuwe film te vertellen maar werd onderbroken door Robin Williams die riep: "You know most people would say I don't have the balls to wear a couch.". Kim Basinger vertelde: "Dustin came up and asked me to wash his butt.", Kevin Spacey voegde toe: "He also asked me to do the same thing. I don't know what that means.". Ellen DeGeneres kreeg de handen op elkaar met opmer kingen zoals: Tm sitting next to Jonathan Taylor Thomas and he keeps hitting on me and he has no idea, poor guy. I have my eyes on Max, Dustin's son.". De trailerreel die als afsluiting vertoond werd, overtuigde de aanwezi gen dat Warner ook in 1997 weer bij de top zal horen, met films zoals: Batman Robin, Fathers' Day, Contact, Conspiracy Theory, Mad City en Devil's Advocate. De meeste gevolgen voor de Nederlandse markt had een bijeen komst na de lunch in de champagnebar in het Baüy's Hotel. Het is 99,9% pro cent van de bezoekers van ShoWest ontgaan, maar Ad Weststrate en Joost Bert zetten daar hun handtekening onder een contract, waarmee de samenwerking tussen de Belgische mul tinational en Ad Weststrate's Cinema Groep een feit werd. Het eerste project dat uit deze samenwerking voortvloeit zal het "Palais de Cinéma Alhambra" zijn in Vlissingen. Een multiplex volgens de Decatron-formule, met 8 zalen en 1500 stoelen. Daarbij zal er zo'n 1000 nf ruimte zijn voor horeca, komen er 750 parkeerplaatsen en krijgt de bioscoop zelfs een eigen bushalte. Over de ver dere plannen wilden de heren nog niet veel kwijt, maar dat er meer en grotere complexen gaan komen, dat kondigden ze wel aan. Ad Weststrate en Joost Bert: blij met hun Na de Pepsi party was het de beurt aan Paramount om de aanwezigen te trak teren op een maaltijd. Voor sommige mensen bleken de uitnodigingen ook weer niet voldoende te zijn om binnen te komen. Deze keer niet omdat er plaatsgebrek was, maar omdat er admi nistratief wat fout was gegaan. Andy Garcia vermaakte iedereen met uitspra ken als: "Basically this is kind of a fare- well speech, since l'm the actor that has been chosen to go up against the sequal to Jurassic Park. So, l'll be taking pictures with each and everyone of you after dinner. l'm available for any special favors for any of the women in the audience who own any theatres". De trailerreel met onder andere, fragmenten uit: The Saint, The Flood, Titanic, Face/Off en The Rammaker werd met groot enthousias me ontvangen. Donderdag: de dag van Mike Myers en de ShoWest Awards Na een open house, waar alle exploi tanten hun koffers verder konden vul len met allerlei goodies, mocht New Line de laatste lunch verzorgen. Mike Myers vermaakte de aanwezigen als Austin Power, international man of mystery, de rol die hij speelt in de gelijknamige film. In 1967 werd hij inge vroren en nu is hij weer tot leven gebracht. Over die ervaring vertelde hij ondermeer: "A lot has changed since 1967, since I was frozen, the Gulf War, the fall of the Berlin Wall, the end of apartheid, and I actually didn't know that Liberacy was gay.". Geheel in stijl van de film kreeg iedereen een traditio neel tv-dinner. Aan het einde van de lunch riep Al Shapiro, Executive Vice President of Distribution: "The Warner luncheon is now officially over.". Om 18:00 uur kon heel Amerika de uit reiking van de ShoWest Awards live volgen via TNT. Sinbad was de host, die op zeer humoristische wijze de show presenteerde. Albert Brooks en Monica Johnson kregen als eerste de "Award voor Screenwriter of the Year". Amold Schwarzenegger overhandigde de "Director of the Year Award" aan Joel Schumacher. Cuba Gooding jr., die naast Tom Cruise speelde in "Jerry Maguire" werd geëerd als "Supporting Actor of the Year". contract. Denzel Washington Robin Williams kreeg de "Male Actor of the Year Award". Will Smith werd geëerd voor "International Box Office Achievement". Barry Sonnenfeld regisseur van Men In Black overhandigde Will Smith de Éfi% award, die alles in perspectief bracht met: "First I want to thank the aliens, because without them who knows what the movie would have been.". Mike Myers stelde de "Best Supporting Actress" als volgt voor: "In addition to being a talented performer, succesful producer and top international model, the woman l'm presenting this award to also smells great.". Een deel van Elizabeth Hurley's beeldje viel eraf tij dens haar speech, maar Mike Myers redde haar door het weer in elkaar te zetten en te roepen: "keep going, keep goingl". Sinbad voegde daar nog aan toe: "Did the trophy fall apart? Well, they spent a lot of money on that one!". Sigoumey Weaver overhandigde Winona Ryder de "Actress of the Year Award". Arnon Milchan werd geëerd als "Producer of the Year". Nadat Kim Bassinger eerst de regie in paniek had gebracht door de introductie te her schrijven, deed Milchan het zelf nog eens dunnetjes over. Door eerst de hoofdrolspelers in zijn nieuwe film LA. Confidential op het podium te roepen en daarna ook nog Warner's Barry Reardon. Tot slot werd bekend ge maakt dat het Amerikaanse publiek The Rock had verkozen tot bioscoopfilm van het jaar. Jerry Bruckheimer droeg de award op aan zijn partner Don Simpson, die tijdens het maken van de film overleed. De Coca-Cola Wrap Party betekende het einde van ShoWest 1997. Er ging helaas het één en ander fout maar het is nog steeds de ultieme bijeenkomst voor zowel de grote als de kleine bioscoopexploitant. Frank Smit

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 9