Jubileum Concorde tijdens Internationaal Filmfestival van Cannes 'jfj?L7v;: JEAN ZEGUERS De loopbaan van Jean Zeguers (25 april 1938) heeft altijd in het teken van film gestaan. In Dordrecht en Den Haag was hij ondermeer werkzaam in verschillen de bioscopen, waarna hij bij Haghefilm kennis maakte met het ondertitelen van films en allerhande productie-werk- zaamheden. In 1966 kwam Jean Zeguers als één van de naaste medewerkers van de alom gekende Georges Heijlen in dienst van het Rex-Concern in Antwerpen. Aanvankelijk in de exploitatie-sector maar later ook vooral als verhuurder van films. Ook produceerde hij in die periode verschillende korte films. Sinds 1994 maakt hij deel uit van Concorde Film Benelux, waar hij zich vooral bezighoudt met het verhuren van films en als schakel functioneert tussen de kantoren van Brussel van Den Haag. Naast zijn grote liefde voor films in de breedste zin heeft Jean Zeguers nog minstens één grote andere liefde: een mooie rijke maaltijd, exquise of Bourgondisch of beide, met een volle rijpe wijn en een dikke sigaar als dessert. Waar kun je het feest ter gelegenheid van het 25 jaar bestaan van Concorde Film beter vieren dan in Cannes tijdens het Internationaal Filmfestival aldaar, dat zelf ook zijn verjaardag viert. Nergens, dus werd er een lokatie op het strand van de Zuidfranse badplaats gereser veerd om op maandag 12 mei jl. een feestelijke receptie te houden. In aanwe zigheid van tal van bekenden werd het glas geheven op 25 jaar Concorde Film, 25 jaar waarin Robbert Wijsmulier films als "The Last Emperor", "Amadeus", "My Name Is Nobody" naar de Nederlandse bioscopen haalde. Dat Cannes niet alleen vanwege het dub bele jubileum een uitstekende plaats voor de feestelijkheden was, blijkt als men kijkt naar de affiniteit die Robbert Wijsmuller heeft met Frankrijk. Zijn liefde voor het land van Catherine Deneuve en "Les Uns Et les Autres" heeft Robbert Wijsmuller in de afgelopen 25 jaar zeker uitgedragen in de bioscoop. Dat daaraan in de toekomst niets verandert werd dui- Gê delijk toen recentelijk werd aangekon digd dat Concorde Film komend najaar een Franse Filmweek zal gaan organise ren met "Un Husard Sur Le Toit" als openingsfilm. Naar het er nu naar uitziet zal Oscarwinnares en hoofdrolspeelster Juliette Binoche de opening verrichten. The Ice Storm is de meest recente aankoop van Concorde Film

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 17