Stage Accompany systeem voor Museum of Jewish Heritage in New York Cinema Expo springplank naar Europa voor Stage Accompany Special Events in de bioscopen stage accompany Begin van de zomer gaan de deuren open van het imposante Museum of Jewish Heritage (MJH) in New York. Locatie van het museum is een zeer pro minente; tegenover het beroemde "Statue of Liberty" op Ellis Island. Het MJH presenteert zich als een "Levende" herinnering aan de verschrikkingen van de Holocaust tijdens de tweede wereld oorlog. Om generaties van nu én de generaties van straks een goed beeld van deze geschiedenis te kunnen geven en laten beleven, is door regisseur Steven Spielberg het initiatief genomen om van meer dan 50.000 overlevenden van de concentratiekampen hun "eigen" verhaal op film vast te leggen. Deze films zullen door het museum in de eigen "thuisbio scoop" continu worden vertoond voor het publiek. Voor de filmzaal is een com pleet Stage Accompany Screen Series geluidssysteem aangeschaft, bestaande uit zowel main als surround speakers en tevens alle benodigde versterkers. Voor Stage Accompany is dit in New York een verdere bevestiging dat haar geluidsin stallaties voor de cinema meer en meer aftrek vinden. Eind vorig jaar heeft Stage Accompany al een groot Broadway theater voorzien van haar Screen Series. Technisch specialist Ben Rubin, die ver antwoordelijk is voor het technische geluidsgedeelte van de film, heeft samen met geluidstechnicus Duncan Edwards gekozen voor de Stage Accompany appa ratuur vanwege de hoge spraakverstaan- baarheid die de door SA gepatenteerde Ribbon Compact Driver mogelijk maakt. Edwards had deze positieve invloed van de SA speakers ook al opgedaan bij de installatie van het Vivian Beaumont theater op Broadway in 1996. Ook de economische vormgeving van de apparatuur heeft een rol gespeeld in de uiteindelijke beslissing. Uiteraard zal Steven Spielberg één van de prominente gasten zijn bij de opening van het museum en de filmzaal. Naar verluid zal deze medio juli plaatsvinden Op de komende Cinema Expo zal ook Stage Accompany wederom van de par tij zijn. Op de beurs, die van zondag 29 juni t/m woensdag 2 juli gehouden zal worden in de Rai te Amsterdam worden door SA haar nieuwste geluidsappara tuur voor de cinema getoond. Nieuw in het leveringspakket zijn o.a. de Screen Series S30 en SB45 laagkasten. Cinema Expo is voor SA een uitstekende gelegenheid om haar Europese contac ten verder aan te halen en uit te breiden. In de afgelopen jaren is de belangstel ling voor "betrekkelijke nieuwkomer in de cinemamarkt" Stage Accompany gestaag groeiende. Inmiddels zijn er zo'n 60 filmzalen in de wereld waar de Screen Series, (waarin SA's paradepaardje de Ribbon Compact Driver is gemonteerd) de boventoon (en uiteraard de onder toon) voeren. Recentelijk werd daar nog de filmzaal in het Museum of Jewish Heritage in New York aan toegevoegd. Om ook in "a new world of sound" te stappen nodigt SA geïnteresseerden uit om tijdens Cinema Expo langs te komen op stand no. 200-203. 3 3 Sinds februari 1997 is RMB Nederland gestart met het opzetten van evenemen ten in en rondom de bioscoop. Naast traditionele doekreclame is het voor de adverteerders nu ook mogelijk om in de foyer en bioscoopzaal een evenement toegesneden op de wensen van de adverteerder te organiseren. Op deze wijze wil RMB Nederland meer inspelen op de behoefte vanuit de markt, waarin adverteerders zich duidelijker onder scheiden van hun concurrenten. De com binatie van doekreclame en het organi seren van een evenement geeft een duidelijke toegevoegde waar de voor de adverteerder. Er zijn allerlei evenementen moge lijk. Zo kan er gedacht worden aan een Franse of Italiaanse avond, plaatsen van displays, uitdelen van bijvoorbeeld parfummonsters, maar ook het vertonen van voor premières. RMB Nederland is momenteel actief bezig om het evenementen traject op te zetten en verwacht op korte termijn met concrete voor beelden te kunnen komen. Voor meer informatie: RMB Nederland Bioscoopreclame, Annemieke Min, Tel. 020-6930525, Fax 020-6942615.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 20