Spectaculair afscheid van Jordi Wientjes bij 'De Nieuwe Buitensociëteit" COVERINFO: SPEED 2; CRUISE CONTROL een Sandra Bullock raakt deze keer samen met Jason Patrick verzeild op een cruiseboot die op spectaculaire wijze gekaapt wordt. De kijker is getuige van een spannende tocht door het Caraïbisch gebied met aan het roer regisseur Jan de Bont Regie: Jan de Bont Met: Sandra Bullock jason Patrick Willem Dafoe Vanaf 3 juli in de bioscoop Op 12 mei j.l. heeft directeur JORDI WIENTJES afscheid genomen van zijn relaties. De regie van dit feestelijk afscheid was geheel in handen van de "feestcommissie 12 mei". Als vertegen woordigers namens alle "Buitensoo- sers" vonden zij dat Jordi een waardig afscheid verdiende. Tegelijkertijd kon "De Nieuwe Buitensociëteit" weer eens laten zien waartoe zij in staat is. Voor Jordi zelf was het programma één grote verrassing. Alle ruim 450 gasten kwamen, per soonlijk aangekondigd door een echte lakei, via de rode loper binnen in de feestelijk aangeklede foyer. Een harpis te omlijstte dit geheel muzikaal. Uiteraard werd iedereen voorzien van lekkere hapjes en drankjes, waarbij lakeien voor een vrolijke noot zorgden. Na ontvangst in de foyer begaf ieder een zich langzaam maar zeker naar de Grote Zaal waar het wachten op het officiële gedeelte werd verzacht door het optreden van het akoes tische duo Ministerie van Ongeordende Zaken". De la keien kondigden drie spre kers al zingend op zeer ori ginele wijze aan, te weten: de Wethouder van Cultuur, de heer E. Reinhardt; direc teur van de AHM (wij maken deel uit van de Amersfoortse Hotelmaatschappij) de heer J. Heilijgers en natuurlijk Jordi Wientjes zelf. Na de speech van Jordi was er een champagne-act, waarbij 12 medewerk(st) ers in rokkos- tuum in blacklight op muziek van Enigma balance rend met hun champagne plateaus het podium afdaal den. Direct aansluitend speelde jan Vayne de lieve lingsnummers van jordi, waarna de lakeien het ge deelte afsloten met een kanonsaluut. Onder begelei ding van de Dutch Pipers Service (doedelzakmuziek) vertrokken alle gasten te voet naar terrein Hanzeland waar ze onder het genot van hanzebittertje het moment afwachtten dat Jordi samen met zijn vriendin Monique per luchtballon echt afscheid nam van de feestende menig te. Hij was aangenaam verrast over de aandacht die er aan hem en zijn feest je was besteed. Op 16 mei nam hij, onder leiding van de 'feestcommissie 16 mei', op creatie ve wijze afscheid van de mede- werk(st)ers, waarbij burgemeester j. Franssen hem nog persoonlijk toe sprak. Daarna was zijn "Buitensoos- periode", echt voorbij. Op 1 juni is jordi begonnen aan zijn nieuwe uitdaging bij Jogchem's Theaters, waar hij als adjunct-directeur 11 bioscopen onder zijn hoede zal krijgen. Op 1 september a.s. begint zijn opvol- ger de heer G.van Es. De heer Van Es is op dit moment nog adjunct-directeur van Theater- en Congrescentrum Orpheus in Apeldoorn. Totdat de nieuwe direc teur begint hebben de overige vier teamleden van het management de lei ding in handen. Noot van de redactie: Tijdens het fantastische afscheidsfeest benoemde burgemeester Jan Franssen, Jordi Wientjes tot "Ridder in de Orde van Oranje-Nassau", zodat Jogchem's Theaters inmiddels versterkt is met een echte Ridder.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 25