X Internet ffmmr: AUDIOVISUEEL PLATFORM Dat ons overzicht van interessante, spec taculaire en/of informatieve Internetsites niet aan de lezers van dit blad voorbij gaat bleek uit de reacties die we ontvin gen via bios@globalxs.nl Hier volgen weer enkele Internet sites: http://www.maximus.nl/cineview Deze site van Cineview geeft niet alleen informatie over bioscopen, de Top 10 van Nederland en Amerika, maar besteedt ook aandacht aan acties die her en der worden georganiseerd. Vanzelfsprekend wordt ook de Biosband onder de aandacht gebracht. http://www.figi.nl De Internet site van Figi in Zeist vertelt je van alles over Hotel Figi, de omgeving van Zeist en natuurlijk over de bioscoop en de films die worden vertoond. http://uk.imdb.com Volgens Jack Bos van de Arcade Bioscoop in Gouda is de site van The Internet Movie Database de meest uitge breide filmencyclopedie op het Internet. We hebben de site inmiddels ook zelf bezocht en zijn tot dezelfde conclusie gekomen. http://www.batman-robin.com De site van de vierde Batman film biedt foto's van de set, een afdruk van de diverse filmposters en natuurlijk ook de mogelijkheid om de trailer op te halen. http:/wwwi.tip.nl/usersAi57«7 De Internet site 'Movie Unlimited' biedt iedere week de filmagenda van alle bio scopen in Rotterdam. De meeste films worden daarbij nog uitgebreid beschre ven. Daarbij diverse rubrieken, zoals: Coming Soon (verwachtfïlms) *A room with a view (wekelijkse rubriek verzorgd door Martin de Korte, een stu dent aan de Kunstacademie) ledere maand een prijsvraag waarbij twee vrijkaartjes te winnen zijn. Diverse links naar andere filmpagi na's/sites Alle adressen van Pathé theaters op een rijtje In het vorige nummer van Holland Film Nieuws stond abusievelijk vermeld dat Minerva te bereiken is via http:/miner- va.com. Dit moet vanzelfsprekend zijn: http://www.minerva.com Mocht u zelf nog een site hebben ont dekt die de moeite van het bezoeken waard is, laat het ons dan weten: HOLLAND FILM NIEUWS Van Eeghenstraat 38 1071 GH AMSTERDAM Natuurlijk kunt u deze informatie ook via het E-mail adres van NFC Marketing doorgeven: bios@globalxs.nl j-, Desk Nederland Toekomst filmindustrie staat centraal tij dens 'Dag voor de Nederlandse film' De toekomstplannen van de Neder landse filmindustrie staan centraal tij dens een symposium dat het Audio visueel Platform, in samenwerking met de filmbranche, op maandag 23 juni 1997 organiseert. Het symposium is een onderdeel van de 'Dag voor de Neder landse film'. De Nederlandse film krijgt tijdens deze dag alle aandacht. De groot ste succesfilms uit de Nederlandse film historie zullen opnieuw -gratis- te zien zijn. De 'Dag voor de Nederlandse film' wordt georganiseerd in Bioscoop Tuschinski in Den Haag. Tijdens het symposium zal met een breed gezelschap van filmpro- fessionals, politici en betrokkenen bij het filmbeleid gesproken worden over de vraag waar we staan met de Nederlandse filmindustrie en welke uit dagingen er voor de toekomst zijn. Het symposium staat onder leiding van een bijzonder duo: Monique van de Ven en Felix Rottenberg. Naast andere key- note speakers zullen Minister Wijers (Economische Zaken), Staatssecreatris Nuis (Cultuur) en Staatssecretaris Ver meend (Financiën) hun visie geven op de toekomst van de filmindustrie in Nederland en de rol die de overheid daarbij kan vervullen. De bewindslieden geven daarmee een reactie op de voor stellen die zijn geformuleerd in het KPMG-rapport 'Economische belangen voor de speelfilmindustrie', dat hen vorig jaar door de filmbranche is aangeboden. European Film Market Tijdens de European Film Market (Barcelona, 11 - 14 juli) wordt een hon derdtal internationale kopers uitgeno digd kennis te nemen van Europese film en TV-producties. Elke uitgenodigde koper heeft de beschikking over eigen viewing faciliteiten voor video. Daarnaast is er een theater waar in de ochtenden films via projectie te zien zijn. Onafhankelijke producenten en distribu teurs kunnen hun film- en TV-producties inzenden en eventueel zelf deelnemen. De deadline is 20 juni. Twee nieuwe 'calls' voor filmdistributie De Europese commissie heeft recenteljk twee nieuwe 'call for proposals' voor filmdistributie doen uitgaan. De eerste betreft de gebruikelijke ondersteuning van de distributie van Europese films waarbij minimaal drie verschillende dis tributeurs uit drie verschillende lidstaten betrokken zijn. De deadline voor deze oproep is 27 juni. Een volgende deadline wordt verwacht op 10 oktober. De tweede vorm van ondersteuning is nieuw en wordt uitgetest voor een pilot- periode van twee jaar. Hierbij' gaat het om een automatisch fonds dat subsidies verschaft op basis van bezoekersaan tallen. De deadline voor deze oproep is eveneens 27 juni. Arista Arista verzorgt workshops in het schrij ven en ontwikkelen van film- en televi siefictie. Nieuwe ideeën worden in detail geanalyseerd om de kwaliteit van het script en de realisatie te bevorderen. Story-editors, producenten en scenario schrijvers volgen een intensief program ma waarin de geschiedenis van verhaal technieken wordt behandeld en er is aandacht voor het gebruik van nieuwe technologieën in verhaalstructuren en creatieve schrijverstechnieken. De laatste drie dagen zijn bedoeld om de nieuwe technieken en opgedane ideeën in de praktijk te brengen. Workshops van Arista duren 7 dagen en worden drie maal per jaar gegeven. Steun voor de ontwikkeling van producties en productiebedrijven Inmiddels is er ook weer een nieuwe deadline verstreken voor het aanvragen van steun voor de ontwikkeling van pro ducties en productiebedrijven. De laatste deadline van 1997 voor dit onderdeel is gepland op 1 september. Voor produc ties gaat het om een renteloze lening van maximaal 50% van de ontwikke lingskosten van een project. De bijdrage heeft een plafond van 75.000 Ecu; nor maal gesproken wordt er echter niet meer dan 35.000 Ecu (circa fl. 75.000) aan een project bijgedragen. De steun voor productiebedrijven is bestemd voor bedrijfsexpansie (bv. door het betreden van nieuwe markten of door de acquisi tie van andere bedrijven). Het gaat om twee vormen: steun voor het opstellen van een businessplan en steun voor het uitvoeren van een businessplan. Meer informatie: Audiovisueel Platform/MEDIA Desk Postbus 256 1200 AG Hilversum telefoon 035 623 86 41 fax 035 621 85 41 e-mail avpmedia@euronet.nl

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 32