o Personalia Brancheberichten Polygram Marketing Na vele jaren trouwe dienst kwam er recentelijk onverwacht een einde aan de loopbaan van Jean Heijl als directeur van Warner Bros.(Holland) BV. De vacature is inmiddels opgevuld door Dirk de Lille, voormalig directeur van Polygram Filmed Entertainment. Naar verluidt zal de Belgische Polygram Manager Mare Punt de functie van De Lille op zich nemen. Ook Marie Pierre Furnée, voormalig Publiciteitsmedewerkster bij Polygram, besloot het Hilversumse honk te verla ten. Zij koos voor een baan bij Kick Berg Partners in Amsterdam. Daar zal zij zich bezighouden met de ontwikke ling en introductie van nieuwe produc ten op bestaande markten, acquisitie, mediaplanning en ondersteuning bij de invulling van campagnes bij diverse klanten. Afscheid wordt er ook genomen van publiciteitsmedewerkster Carlijn Offergelt bij RCV Filmdistribution. Carlijn zal wor den vervangen door Yosha Margerita. Na circa vierenhalf jaar een onmisbare kracht te zijn geweest op het kantoor van Buena Vista International besloot Suzanne van Koppen, Management Assis tente van Paul Zonderland, dat de tijd rijp was voor een nieuwe uitdaging. Die vond zij bij het accountantskan toor Moret, Ernst Young waar zij in dienst is getreden als leidinggevend directiesecretaresse. Een vervanger werd er gevonden in Anita Tiemersma, voor malig directiesecretaresse bij Promech Sorting Systems uit Haarlem. Concrete resultaten worden er ver wacht van de nieuwe kracht van NFC Onderzoek, drs Jan Ott. Hij zal zich in de dagelijkse praktijk bezighouden met een intensie ve begeleiding van onderzoeken die o.a in opdracht van NFC Marketing worden uitgevoerd, zoals het profiel- onderzoek naar de Nederlandse bios coopbezoeker. Daarnaast is hij ook de directe aan- spreekpersoon voor alle zaken m.b.t. statistiekvoorziening. Als afgestudeerd bewegingswetenschapper lag een car rière in het film- en bioscoopbedrijf niet echt voor de hand. Kennis van andersoortig onderzoek en statistiek deed NFC Onderzoek echter uiteinde lijk besluiten te kiezen voor de 28 jari ge Amsterdammer. Nog meer nieuws is afkomstig van RCV. Begin vorige maand werd bekend dat uitgeverijconcern VNU en RCV Enter tainment BV overeenstemming hebben bereikt over de deelname van vijftig pro cent van VNU in RCV Entertainment. De participatie van VNU in RCV past in de strategie van de eerstgenoemde, die zich onder andere richt op de uitbouw van activiteiten op de sterk groeiende enter- tainmentbranche in Europa. Vanaf 1 mei is Deniz Avci in dienst getreden bij Cine-View Ad- vertising. Zij gaat de verkoop van dia-reclame in de bioscoop aan lan delijke adverteer ders verzorgen. Hiervoor werkte zij o.a. bij Studieweek. Het secretariaat van de VAP is verhuisd van Hilversum naar Amsterdam. Correspondentie: VAP, Vereniging van Audiovisuele Producenten, Postbus 15051, 1001 MB Amsterdam Secretariaat: Weteringschans 225, 1017 XH Amsterdam Telefoon: (0)20-4205357 Fax: (0)20-6270322 Ron Jehée is m.i.v. 2 juni in dienst getreden bij RMB Nederland Bioscoop reclame als Sales Manager. Dorien van de Pas, voormalig booker bij Meteor Film, heeft een nieuwe func tie. Zij is de nieuwe perschef bij Cinekid. In het kader van de reorganisatie van Pathé Cinemas wordt de komende tijd een aantal activiteiten en verantwoor delijkheden verschoven naar de theaters. Deze activiteiten komen te vervallen op het hoofdkantoor. Op grond daarvan heeft de heer G. van Zwieten, in goed overleg met de directie, besloten terug te treden uit de directie van Pathé Cinemas. Op zijn geliefde Texel overleed op 7 april jl. de heer F. Weyschedé. De Heer Weyschedé was jarenlang exploitant van de Verenigde Neder landse Bioscopen N.V. te Leeuwarden. Van 1981-1987 was hij lid van de Exploitantenraad, afdeling Bioscoop exploitanten en lid van de Bondsraad. Van 1986-1987 hanteerde hij in de Exploitantenraad tevens de voorzitters hamer. In 1988 werd de heer Weyschedé benoemd tot Lid van Verdienste. Three Lines Pictures verhuist per 1 juli 1997. Het nieuwe adres is: Mauritslaan 53, 1211JZ Hilversum. Correspondentieadres: Postbus 4007, 1200 LA Hilversum. Telefoon/fax blijft ongewijzigd, nl. 035/6230555 en 035/6239966. Via deze weg willen wij Dirk de Lille bedanken voor de fantastische, plezante en vooral vruchtbare samenwerking in de afgelopen jaren. Wij wensen hem het allerbeste bij onze collega's van Warner Bros.. That's all folks! Comelia, Elike, Heleen, Hedi, Martin, Miranda, Niels en Wallie. Filmed Entertainment DISTRIBUTION Nationale Bioscoopdag 1997 De vijfde Nationale Bioscoopdag is een groot succes geworden. Ongeveer 150.000 mensen pikten tegen een gere duceerde prijs (5,-) een bioscoopje. Dit betekende een verdubbeling ten opzichte van vorig jaaar toen 75.000 mensen op een zomerse junidag deel namen aan deze bijzondere dag. Hoewel op woensdag 23 april jl. de belangrijke voetbalwedstrijd juventus - Ajax plaatsvond, werden de bioscopen in Nederland massaal bezocht. Tot de best bezochte films op de Bioscoopdag behoorden o.a. "Dante's Peak", "The English Patiënt", "The Empire Strikes Back" en "The Devil's Own". Ook "Independence Day", de film die in het kader van de 'Beste Bioscoopfilm van 19961 door het bioscooppubliek was gekozen, werd in 28 steden terugge bracht in de bioscoop. Op meerdere plaatsen in Nederland hadden de plaat selijke theaters voor wat extra leven in de brouwerij gezorgd. In Breda be steedden de gezamenlijke bioscopen

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 4