FILM De Pen Di Hard door Dirk de Lille Goeiemorgen! Ook zo genoten van de All Stars première? En het feest in de Cool Down wat zo lang zamerhand een Melt Down werd? Toen ik in de samengeperste massa mijn glas niet meer naar mijn mond kreeg dacht ik nog: hebben we niet teveel mensen uit genodigd Over premières gesproken: Dinsdag. Regen. Londen. Ik bevind mij in de Engelse hoofdstad voor de Royal Première van "In Love and War" die ver eerd wordt met de aanwezigheid van Lady Diana. Doordeweeks klusje voor deze jongen, kwestie van de relatiemar- keting een beetje in stand te houden. Ik word echt niet meer koud of warm van een sterretje meer of minder. Dacht ik Tijdens mijn verwoede zoektocht onder het bed naar de bijbehorende flitsende vlinderdas krijg ik op de kamer een geheimzinnig telefoontje van producent New Line. Of ik gemerkt heb dat mijn invitatie een geel stickertje heeft Wel: ik ben met zo'n dertig andere bof- konten uitverkoren om net voor het grote gala-diner tijdens een intieme receptie persoonlijk kennis te maken met de Prinses van Wales, de Heilige Moeder Theresa van Engeland, de vlees geworden ondergang van Prins Charles. You Alone klinkt het nogal drei gend door de telefoon. Alsof ik dit fes tijn zou willen delen met iemand anders Nu ken ik Diana alleen van de inkijk jes" in de Story en Privé, verplichte lec tuur voor een cinemaboer... by the way, daarom kijk ik ook naar Make My Day, dat prachtige programma waarin totaal aan de grond zittende medeburgers massaal door het Nederlandse Geweten worden gesteund en geld met bakken wordt gestort... in een visioen zie ik dan een Make My Day-special waarin Matthijs van Heyningen en Ryclef Rienstra huilend van geluk in eikaars armen vallen als blijkt dat er miljoenen zijn binnengekomen na een dramatische oproep van Henny Huisman om de noodlijdende Nederlandse filmindustrie te helpen maar we dwalen af, geloof ik De entree van Di in het Empire Theatre is indrukwekkend: eerst gaan een paar Tower-wachten op het podium een stuk je Engels Volkslied staan toeteren, ieder een rijst uit de stoelen en in een dood se stilte schrijdt (zulke mensen lopen niet) Diana in een oogverblindende blau we galajurk met een ontzettend blote rug naar haar plaats. We worden er zowaar echt stil van Le Moment Suprème: we zijn met een VIP bus en gillende sirenes afgevoerd naar de krochten van het Ritz Hotel waar de Gele Stip wonderen doet. De security gaat me knipmesbuigend voor naar het zaaltje. Shit, No Smoking... terwijl ik toch een hele mooie aan heb. En daar staat ze dan... oogverblindend mooi en groot. Mensenlief, wat is die lang! De eerste die op me afstormt is regisseur Sir "Dickie" Attenborough die zichzelf staat uit te nodigen voor een tripje naar Amsterdam. Maar Dickie komt nauwelijks boven mijn navel uit zodat ik ongehinderd vrij zicht hou op Diana. Camela Galano van New Line komt me halen, samen met collega Jan Verheyen (vice president distribution PolyGram) -hoe komt die nou weer hier binnen- en krijg ik een koel, fijn, vertederend hand je van de Lady Herself. Jezus, wat een prachtige ogen en wat is de Wonderbra toch een fantastische uit vinding. De fotografen gaan aan me duwen en trekken want ik sta pal voor Diana, maar ja da's nou eenmaal mijn favoriete communicatievorm. Ik stel haar voor om in het kader van een Royalty Exchange Program af en toe eens naar Amsterdam te komen en onze Beatrix (sorry, jullie Bea) naar Londense premières te sturen. Di lacht voluit, ooh die tanden Onze Jan Verheyen bakt het wel hele maal bruin: "Maaaam (de officiële aan spreektitel, vooraf geoefend) - volg je nu speciale cursussen om met al die onin teressante mensen zoals wij een babbel tje te houden?". Ik verbleek, maar Her Royal Highness heeft een goede bui en fluistert samenzweerderig: "Nou, zo'n dertig types als jullie kan ik wel aan" en daarna valt ze terug in haar rol als beschermvrouwe van het Rode Kruis en vraagt ze ons of we wel besefffen dat er nog zeventien miljoen landmijnen in Cambodja en Vietnam opgeruimd moe ten worden. Jan en ik zijn verbijsterd, tsjonge, tsjonge, 17 miljoen, nou, nou en hoe had Hare Doorluchtigheid ge dacht om dat weg te werken Als we vanavond maar flink bieden op haar zilverwerk tijdens de benefiet-vei ling komt het best in orde, knikt ze ons bemoedigend toe. Oef, dat valt mee want in de magie van het moment ston den Jan en ik klaar om ons aan te bie den als opruimploeg. Laat die avond, tijdens het gala-diner, is Diana het stralend middelpunt van het universum. Ze gooit er een koffieservies- je tegenaan met haar initialen en ik voel dat ik een grootse daad ga verrichten met de 50 pond taxigeld van PolyGram. Alleen, die verrotte Dickie Attenborough, de uitslover, start met een openingsbod van 11.000 pond daar gaat mijn ser vies I Werd het toch nog een uitermate leerza me avond en een genoeglijke nacht. Laat niemand nog iets denigrerends zeggen over Di want, she's a darling Oh ja, de film da's weer een ander verhaal. Dit verhaal verscheen eerder in de bun del: "Dirk's Liederlijke Avonturen in Filmland - met Saul Zaentz op de Wallen deel III". En de Pen Gaat Naar ROLF KOOT producent van ALL STARS.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 6