Bioscoop in Beeld: Spijkenisse Na jaren van voorbereiding is de nieuwbouw aan de Groene Kruisweg in Spijkenisse in januari stilletjes van start gegaan. Als alles volgens plan blijft verlopen zal op 20 november de nieu we bioscoop in Spijkenisse voor het publiek geopend worden. De huidige bioscoop 'Euro Cinema' zal een dag eerder, na 16 jaar trouwe dienst, haar deuren sluiten. Het wordt een lekker eigentijds complex dat in niets lijkt op de huidige bioscoop aan de Nieuwstraat in het winkelhart van Spijkenisse. Er komen niet alleen meer zalen en stoelen, de bioscoop krijgt een hele andere uitstraling. Naast de erg moderne vormgeving (ontwerp: architect Ronald De Rooy) wordt het nieuwe theater ruim en erg overzichte lijk, alle zalen liggen aan een centrale projectie-cabine. Bovendien is er aan parkeerruimte geen gebrek. Meer dan 400 parkeerplaatsen zorgen ervoor dat iedereen zijn auto altijd gratis kwijt kan. Het nieuwe complex krijgt zes zalen met in totaal 820 stoelen. Twee zalen met ieder 204 stoelen, een zaal met 130 stoelen en drie zalen met rond de 100 stoelen. De zalen krijgen optimale projectieschermen en Dolby Digital. Twee zalen krijgen ook DTS. Natuurlijk wordt iedere zaal gebouwd volgens het 'stadium-seating' principe zodat voor iedereen perfecte zichtlijnen gegaran deerd worden. De vaste fauteuils (dus geen klapstoe- len) worden voorzien van een makkelij ke cupholder en de afstand tussen de stoelen zal 1.20 meter gaan bedragen. Lekker veel beenruimte dus. Ook komen er twee ruime foyers. Een 'snelle' concession-stand met uiteraard veel verse popcorn en jumbo bekers Cola, terwijl de tweede een trendy lounge met prettige zitjes wordt. Vanzelfsprekend is een ruime gardero be niet vergeten. Behalve bij kinderfilms of erg lange films, zullen pauze's in Spijkenisse tot het verleden gaan behoren. BelBios, computerkassa's, en voldoende facili teiten voor minder-validen, zijn (naast een toegewijde crew) elementen die uit de huidige bioscoop worden meegeno men en het service-plaatje compleet maken... De nieuwe bioscoop in Spijkenisse wordt gebouwd aan de rand van het centrum aan de uitvalswegen naar de diverse steden in de regio zodat de bereikbaarheid van het complex met de auto optimaal is. Ook zijn er in de directe nabijheid meerdere bushalte's. Voor het eerst in Nederland zal er dus een nieuw bioscoopcomplex buiten het centrum, aan de rand van een stad met een grote parkeerplaats, geopend wor den. Een formule die in de ons omrin gende landen zijn waarde reeds bewe zen heeft... De nieuwe naam verklappen we in één van de volgende edities wel

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 7