film n Zomerscheutjes... Internet door Jac. Goderie Het is vandaag de dead-line voor dit stukje. Riet Zegers (re dactie, adverten tie acquisitie, cor- rectrice en weet ik wat niet meer van dit blad) zit me natuurlijk alweer een maand achter de broek. Maar ik krijg alleen maar de broodnodige adrenaline voor inspiratie als ik op het scherpst van de snede werk. Zo dus ook vandaag...dacht ik. Het is vandaag 22 augustus (zoals gezegd de dead-line) en dus precies een week na het Filmsportspektakel. Geloof me maar, 20 dagen achter elkaar die hitte en broeierige warmte...het komt me de strot uit. Dat er nog geld verdiend wordt in de bioscopen vind ik een gods mirakel. Er zijn in dit land praktisch geen air-conditioned bioscopen. Schijnbaar is het produkt wat we te bieden hebben dermate tot de verbeelding sprekend dat een ieder de weg naar de bioscoop en de juiste film, weet te vinden. Prima toch...als er maar goed geld wordt verdiend in de bioscopen. Kan iedereen volgend jaar weer mee sponsoren voor weer een Filmsportspektakel. Ofschoon...? Zoals u weet presenteer ik alweer een tijdje een radioprogramma in het week end. Elke zaterdag en zondag tussen vier en zes uur 's middags op Radio 2, jawel bij de Avro en het heet Weekendcafé. leder weekend dus ook aandacht voor de "belangrijkste" film van die week. Nou volgend weekend zal daar weinig van terecht komen omdat Weekendcafé twee dagen live van de Uitmarkt in Amsterdam komt. Veel optredens en gesprekken met de performers verhinderen dat een bab beltje over de film van die week wordt gehouden. Wist U trouwens dat na jaren- lage gezamenlijke inspanningen van het Filmmuseum en Pathé om de hele vader landse filmindustrie te vertegenwoordi gen op de Uitmarkt er dit jaar geen hout van terecht komt? Het Filmmuseum en Pathé konden dit jaar niet (zoals elk jaar opnieuw) de energie vinden om tegen het vooroordeel van de organisatie van de Uitmarkt op te boksen en iedereen te mobiliseren...De festivals, de bioscopen, de filmverhuurders, de filmhuizen, etc, etc. Is er iemand in dat gat gesprongen? Hebben anderen zich bereid verklaard eens "iets" te gaan organiseren? Natuurlijk niet! Als U dit leest is de Uitmarkt allang voorbij, maar ik zal aan komend weekend eens gaan kijken wie er bij de Uitmarkt een kraam heeft gehuurd om duidelijk te maken wat voor moois er het komende seizoen in de bioscopen of filmhuizen te zien valt. Ik durf bijna te wedden...maar ja van de andere kant zal iemand ons missen op diezelfde Uitmarkt? Ik durf bijna te wed den...! Ach laat ook maar. En dan te weten dat ik datzelfde weekend naar Zuid-Frankrijk had kunnen afreizen omdat Fred en Netty Denker hun 40-jarig huwelijksfeest vieren! Het leven is hard, zeker voor een hardwerkende! Voor al diegenen die zo geïnteresseerd zijn in mijn well-being: Nee, voorlopig heeft de grote reorganisatie van Pathé Cinemas geen invloed op mijn werk zaamheden voor die firma. Alle goed bedoelde en minder goed-bedoelde vra gen van velen in die richting van de afge lopen tijd zijn hiermee, hopelijk, beant woord. Overigens...met mijn gezondheid gaat het goed...heel goed zelfs. Eind augustus is het FILMJAARBOEK 1996 verschenen, dat nu nóg handza mer en uitgebreider is dan ooit. Na de eenmalige 'mega-uitgave' van het FILMJAARBOEK 1990-1995, waar mee in één keer een lacune van zes jaar werd opgevuld, verschijnt het FILMJAAR BOEK voortaan weer ieder jaar. Hiermee wordt een traditie voortgezet, die een aanvang nam met het Nederlands Jaarboek Film van 1981. Het FILMJAARBOEK 1996 bevat korte beschrijvingen en uitgebreide cast- en creditgegevens van alle -bijna 300- tus sen 1 januari en 31 december 1996 in Nederland uitgebrachte bioscoopfilms. Het boek telt 160 pagina's en ruim 150 foto's. Het nieuwe FILMJAARBOEK is op een aantal punten uitgebreid, waardoor het een nóg handzamer naslagwerk is geworden. Behalve de filmdistributeurs worden nu ook de videodistributeurs vermeld. Ook zijn in dit boek zowel de film- als de videokeuring en de bezoek cijfers opgenomen. Bovendien bevat het FILMJAARBOEK 1996 complete filmtitel- en regisseursregisters over de jaren 1990 tot en met 1996. Tenslotte is, op veler verzoek, het geschreven jaarover zicht (Jan Heijs) in ere hersteld. Kortom het FILMJAARBOEK 1996 is een onmisbare bron van informatie voor iedere rechtgeaarde filmliefhebber. Het FILMJAARBOEK 1996 werd mede mogelijk gemaakt door een subsidie van de Stichting Nederlands Fonds voor de Film. Citroen Nederland verbond zich voor een periode van vijfjaar als hoofd sponsor aan het FILMJAARBOEK. Opnieuw kregen we via het NFC Marketing E-mail adres (bios@glo- balxs.nl) weer de nodige reacties bin nen op ons website-overzicht. Een over zicht van interessante, spectaculaire en/of informatieve Internetsites al dan niet aangeraden door de lezers van Holland Film Nieuws: http://www.nedsite.nl/hufters81hofda- mes De enige echte site van de film van Eddy Terstal http://www.stageaccompany.com Niet lang geleden gelanceerd, de inter netsite van het audiobedrijf Stage Accompany. Een site met informatie over alle produkten, produktontwikke- lingen, het wereldwijde dealernetwerk en zelfs een "fanpage". http://www.accesnet.nl/luxor De Hoogeveense bioscoop Luxor was al sinds september 1995 op het Internet aanwezig. Alles over de films die er wor den vertoond, over de Nationale Bioscoopbon die er te koop is en een link naar de reserveringssite van de BelBios, het is te vinden op http:// www.accesnet.nl/luxor Tevens is er door schakeling naar de bioscoop City in Steenwijk: http://www.accesnet.nl/city Ook Cinema Texel attenteerde de redac tie op de Internetpagina die meer ver telt over de bioscoop op dit Neder landse eiland. Cinema Texel is te vinden onder: http://www.toerisme.com/nltexooo.htm Wilt u alvast meer weten over de nieu we James Bond film "Tomorrow Never Dies" of bent u nieuwsgierig naar alles wat met de nieuwe Jodie Foster film "Contact" te maken heeft, dan moet u zeker een bezoekje brengen aan: http://www.tomorrowneverdies.com http://www.contact-themovie.com Mocht u meer willen weten over het Internationale Film Festival van Rot terdam of het festival in Venetië? Beiden zijn op het Internet te vinden en wel respectievelijk onder: http://www.iffrotterdam.nl http://www.portve.interbusiness.it/wet- venice/bienale/cinéma.cinema.html Mocht u zelf weer een site hebben ont dekt die de moeite van het bezoeken waard is, laat het ons dan weten: HOLLAND FILM NIEUWS Van Eeghenstraat 38 1071 GH AMSTERDAM Natuurlijk kunt u deze informatie ook via het E-mail adres van NFC Marketing doorgeven: bios@globalxs.nl

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 27