ASAK FILM 1997: het bioscoopbedrijf schrijft geschiedenis Inhoudsopgave Het Citaat mm\ Heeft u enig idee hoe bijzonder 1997 als bioscoopjaar aan het worden is? Wellicht dat het u enigszins duidelijk wordt als ik u vertel dat we na afloop van speelweek 31 een procentuele stij ging t.o.v. 1996 hadden van circa 28%. Al krimpt die stijging tot circa 20%, dan nog halen we in 1997 meer dan 20 miljoen bios coopbezoekers. Dat is het beste resultaat sinds 1983, toen er 21,6 miljoen mensen naar films als "E.T.", "Annie" en "De Lift" gingen. Waar komt die enorme stijging vandaan? Het ging toch niet goed met de bioscopen? Het bezoek van 1996 t.o.v. 1995 was toch gedaald? De NFC verklaring dat dat kwam door de 53e speel week van 1995 werd toch enigszins lacherig en onbegrijpend van de hand gedaan als gefreubel met cijfers? Nee, het gaat echt structureel goed met het bioscoopbedrijf, ook al zijn er journa listen die denken dat de bioscoop slaapverwekkend is. Een samenloop van omstandigheden, dat lijkt de beste verkla ring voor het groeiende bezoek: nieuwbouw en renovatie, grote filmtitels die zorgen voor veel publiciteit, succesvolle collectieve inspanningen voortkomend uit de koker van NFC Marketing, en last but not least, het besef bij het publiek dat de bioscoop iets bijzonders te bieden heeft. Wel kan ik u zeggen dat de huidige groei zeker geen gelegen heid tot het rusten op de lauweren zou mogen bieden. De groei mogelijkheden zijn nog niet uitgeput. Groei dus door en maak er iets moois van! Holland Film Nieuws wenst u een succes(zalen)vol najaar. J. Huijsdens Eindredacteur Gespecialiseerd in: Film aankondigings lichtbakken Decoraties in 3 D Billboards Film decoraties Resfyling interieur en exterieur Bewegwijzering Etalages Danzigerkade 15 1013 AP Amsterdam Tel: 020-6821876 Fax:020-6821873 - Personalia en brancheberichten - NFC Marketing - Box Office: Een vraaggesprek met Julia Roberts Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders presenteert haar visie op de bioscoopmarkt Bioscoop in beeld - NFC Onderzoek - Filmsportspektakel 1997 - De Pen door Rolf Koot - Bedrijfsportret: Het Nederlands Film Museum - In productie: "Missing Link" - Festivalkalender - Statistiek 1997 Stichting Bio Kinderrevalidatie Zomerscheutjes door Jac Goderie - NieuwsNieuwsNieuws - Colofon, agenda, adverteerders 7 9 11 12 15 16 23 23 24 26 28 3i 34 "En in de Volkskrant beklaagde een groepje lezers zich onlangs over de neerbuigende toon waarvan de Nederland se filmjoumalistiek zich pleegt te bedienen. 'Ver verheven boven het gewone volk kijken de recensenten naar bene den en vinden ze het gebodene niks, tenzij het van de VPRO is.' Kortom, het jachtseizoen is geopend. Maar anders dan het everzwijn dat kansloos is tegen het geweer van de jager, is ons, zwartkijkers en azijnpissers, nog een weerwoord gegund. En dus constateren wij dat filmma kers lange tenen hebben en lezers niet kunnen lezen, althans niet dat groepje dat zich door de Volkskrant liet enquêteren." Filmrecensist Phil van Tongeren in muziekblad Oor over de kritiek op de filmcritici dd. 31-05-97

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 3