o Personalia Brancheberichten AltJw&Kti PARADISO ENTERTAINMENT NEDERLAND B.V. Graniet Film l\lie,<iiti in In de periode dat Holland Film Nieuws even wat gas terugnam en gebruik maakte van een kleine zomerstop heb ben er weer de nodige personele ver anderingen plaatsgevonden in het film en bioscoopbedrijf Willem Bakhuys Roozeboom, tot voor kort als assistent booker werkend bij Warner Bros., heeft per 1 september plaatsgemaakt voor Miranda Horsmeijer, voormalig assistent booker bij Poly- Gram. Het besluit van Willem om vroegtijdig een punt te zetten achter zijn carrière bij Warner Bros. kwam als een verrassing. Maar dat geldt ook voor de komst van Miranda. Verrassend was ook het vertrek van Bart Rietbergen en Maarten van Eg- mond bij Concorde Film. Maarten is inmiddels werkzaam bij het bedrijf dat zorgt voor de Weekagenda, Special Media Projects. Bart is per 1 september te vinden bij PolyGram Filmed Enter tainment en wel op de afdeling Finan cial Control. Per 25 augustus 1997 is Eline Kikkert in dienst getreden bij Jogchem's Theaters B.V. in de nieuwe functie van Bios coopinspecteur Administratie. Eline zal 4 dagen per week werkzaam zijn op het hoofdkantoor in Bunschoten. Gemiddeld 1 dag per week zal zij de bioscopen gaan bezoeken. Hiervoor werkte Eline onder andere bij 2oth Century Fox Home Entertainment en TV Vandaag. Willem van Breene heeft eind juli zijn fucntie als directeur van Gofilex Film BV, Filmcentrale Nieuwegein BV en Techno- film Audio Visueel BV neergelegd. Hij is inmiddels opgevolgd door Onno F.J. Fenstra. Deze was al een kleine drie jaar in verschillende functies aan de boven genoemde bedrijven verbonden. Op 5 juli jl, werden Esther de Groot (Columbia TriStar Fox Films) en Cor van Baar de gelukkige ouders van dochter Chloë. Van harte! De Arcade Movie Group (onderdeel van Wegener Arcade) en Concorde Film hebben per 1 juni jl. een bioscoopdis tributie-overeenkomst gesloten. Dit betekent dat alle door Arcade aange kochte speelfilms in Nederland en België door Concorde Film zullen wor den gedistribueerd. De distributie van de Arcade films in België wordt al sinds 1993 door Concorde Film uitgevoerd. De goede samenwerking en de resulta ten hiervan brachten beide partijen ertoe ook in Nederland tot een over eenkomst te komen. Het bedrijf Aandacht heeft zich gepre senteerd als het eerste Nederlandse aanspreekpunt voor full motion bios coopreclame. Het in Eist gevestigde bedrijf heeft tot doel om lokale en regionale adverteerders warm te maken voor reclame in de bioscoop. Dankzij een samenwerkingsverband met Philips en Franklin Presentations is een vorm van bioscoopreclame ontstaan waarbij gebruik wordt gemaakt van de nieuw ste technieken op het gebied van videoprojectie. Dit moet adverteerders die wel geïnteresseerd zijn in bios coopreclame maar die niet kiezen voor bestaande vormen, nieuwe mogelijkhe den bieden. Aandacht Schoolweg 125 - 3921 CD ELST Tel.: 0318-478000 - Fax: 0318-478030 Enkele bedrijven hebben de zomerpe riode aangegrepen om te verhuizen. Een overzicht van de nieuwe adressen: Action Freight is m.i.v. 21 juli jl. te vinden aan Kruisweg 387-391 1437 CH ROZENBURG Telefoonnummer en fax blijven onge wijzigd M&B FILM BV is per 1 juni jl. gevestigd aan de Koninginneweg 141 bv 1075 CM AMSTERDAM Tel.: 020-4711147 - Fax: 020-4711148 E-mail: mbfilm@worldaccess.nl is per 1 juli jl. te vinden bij de Westergasfabriek aan de Haarlemmer weg 8-10 in Amsterdam. Postadres: Postbus 57121 - 1040 BA AMSTERDAM Tel.: 020-6060633 - Fax: 020-6060616 E-mail: info@orkater.nl Postadres: Film-Ton-Technik Hannsdieter Rüttgers GmbH Postfach 102351 40014 Düsseldorf Duitsland Paradiso Entertainment bestaat als filmverhuurder al enige jaren in België en is voortgekomen uit een Muziek TV-productie- bedrijf dat zich op een zeker moment heeft begeven op de video-markt. Bij de aankoop van rechten voor video-distributie werd men steeds meer geconfronteerd met de "verplichting" om ook de bioscooprechten van films aan te kopen. Omdat België een vrij klein gebied uitmaakt (op het vlak van de rechten-verkoop) was men steeds vaker genoodzaakt om ook de bioscooprechten voor Luxemburg en Nederland erbij te kopen. Deze situatie maakte de opzet van een eigen filmverhuurkantoor min of meer noodzakelijk en verantwoord. Naarmate de kwaliteit van de films die werden aangekocht beter werd, en dus ook de aankoopprijzen hoger, ontstond ook de behoefte aan een eigen distri butie-opzet in Nederland. Zich bewust zijnde van de totaal verschillende situ atie op het vlak van filmverhuur in Nederland t.o.v. België besloot men om een geheel Nederlands kantoor op te zetten onder Nederlandse dagelijkse leiding. Paradiso Entertainment Nederland B.V. is sedert 15 augustus jl. operationeel op de Nederlandse filmverhuurmarkt. De eerste line-up bestaat uit een voor lopige lijst met 11 filmtitels, die in het komend filmseizoen in de bioscopen zullen worden uitgebracht. Paradiso wil een zo breed mogelijk aanbod van films op de Nederlandse markt presenteren, onder andere: kinder- en familiefilms NAPOLEON en WARRIORS OF VIRTUE (van Ronny Yu) vervolg op pag.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 4