f\m 0900-9363 belbios calls/mnd 1996 -1997 80.000 r 60.000 I1996 11997 NFC Marketing Nederlands Film Festival Vorig jaar werd er al een poging gedaan om een samenwerking tot stand te brengen tussen het Nederlands Film Fes tival en NFC Marketing. Toen kon e.e.a. helaas niet op tijd van de grond komen. Enkele maanden gele den werden de voornemens opnieuw uit de kast gehaald en vonden er gesprekken plaats die uiteindelijke leid den tot een eerste samenwerking tus sen beide organisaties. Concreet werd er over drie deelprojec ten gesproken: Film Festival Nationaal Geprobeerd wordt het Film Festival, zoals zich dat van 24 september tot en met 3 oktober in Utrecht afspeelt, nationaal, in alle bioscopen, onder de aandacht te brengen bij alle bezoekers. Dat gebeurt met behulp van de promo tieposter van het Festival en de specia le promotieclip die tijdens het voorpro gramma kan worden vertoond. NFC Contactdag De maandelijkse NFC Contactdag, bedoeld voor alle leden, ere-leden en donateurs, zal in Utrecht plaatsvinden op het moment dat zich daar het festi val afspeelt. De Contactdag van okto ber (aanvankelijk gepland voor dinsdag 7 oktober) is daarvoor speciaal ver schoven naar dinsdag 30 september a.s. De dag wordt gehouden in het Rembrandt Theater in Utrecht. Ter gelegenheid van het festival wordt er een afwijkend programma gepresen teerd. Tijdens de ochtend staat een screening van "G.l. Jane" van Buena Vista International gepland. Na een Hollandse lunch zal producent Frank Bak van Theorema Films een uniek tipje van de sluier oplichten van de komende Nederlandse speelfilm "Mis sing Link". Daarna zal een panel van exploitanten en producenten zich bui gen over de vraag "Hebben de Neder landse exploitanten al dan niet ver trouwen in de Nederlandse film?" Tijdens een informele borrel kan ver volgens over e.e.a. worden nagepraat. Film Festival On Tour Film Festival On Tour heeft tot doel een selectie van Nederlandse speelfilms een rondreis te laten maken langs een aantal Nederlandse bioscopen. In totaal zullen gedurende 4 zondagoch tenden (7, 14 21 en 28 september) negen Nederlandse films vijftien bio scopen in heel Nederland passeren. Tot de films die nog een keer een rondje maken behoren o.a. "De Nieuwe Moe der", "Antonia" en "Zusje". Het publiek betaalt voor deze speciale Film Festival On Tour voorstellingen slechts f 1,-. De totale opbrengst van éFm de vertoningen komt ten goede aan Bio Kinderrevalidatie. In eerdere artikelen, zowel in dit blad als in de NFC Nieuwsbrief, is melding gemaakt van de op handen zijnde verbeteringen van het BelBios-menu. De oude techniek werd door veel consumenten (en bioscoopexploitanten) als te traag en omslachtig ervaren, waardoor de bellers veel tijd kwijt waren met het maken van reserverin gen. Dit leidde tot irritaties en klachten over te hoge kosten. Naast traag, bleek de techniek ook tamelijk foutgevoelig. Het facilitaire bedrijf dat voor BelBios de verwerking van het telefoonverkeer verzorgde, was niet in staat te voldoen aan een aantal eisen om de gewenste verbeteringen door te voeren, waarna door BelBios Beheer werd besloten om een geheel nieuwe technische inrich ting op te zetten met een andere menu structuur én het beheer van de tele foonlijnen zelf te gaan verzorgen. Sinds 12 augustus is dit nieuwe sys teem operationeel. BelBios wordt nu in zijn geheel inge sproken door een vrouwenstem (be houdens de inhoudelijke informatie over films die door Jac. Goderie wordt verzorgd) waardoor de vaak vervelende verschillen in volume-niveau tot het verleden behoren. Bovendien is de spraakmodule zo aangepast dat alle informatie over bioscopen en films op een natuurlijke manier op elkaar aan sluit en er meer snelheid zit in de informatiestroom. De beller hoeft niet langer zijn postcode in te toetsen. BelBios herkent automatisch de regio vanwaar wordt gebeld en geeft direct de informatie over alle biosco pen in de directe omgeving. Uiteraard kan ook op film worden geselecteerd, waarna wordt gemeld in welke dichtsbijzijnde plaats de film wordt vertoond. Wenst de beller in een andere regio de bioscoop te bezoeken, dan dient hij slechts een kengetal in te toetsen. vervolg op pag. 7

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 5