ïSS333Bb3 JULIA ROBERTS OVER ROEM, POEN EN MY BEST FRIEND'S door Ray Greene MY BEST FRIEND'S wm\i: Er komt gekrijs van een opgewonden schoolmeisje uit de editing room van Sony Pictures. De opvatting dat film- maken net zo erg is als bevallen, omdat er zoveel mis kan gaan, klopt hier niet. Terwijl de beelden uit de machine rollen, zit hier iemand duide lijk de tijd van haar leven te hebben. Het is Julia Roberts (actrice en super ster) die het team overlaadt met com plimenten en daarna de hal in komt huppelen. Ze heeft nog een lach op haar gezicht als ze mij een hand geeft. Je ziet nog precies waarom Amerika voor Julia Roberts viel toen zij begon met rollen in "Mystic Pizza" en "Steel Magnolias" en het is moeilijk te gelo ven dat de ster, die op haar 21e de wereld veroverde met de hit "Pretty Woman" nu 28 jaar is. Ze ziet er stra lend uit. Spontaan begint ze met dit interview. "Ik ben trots op iedereen, die meewerk te aan "My Best Friend's Wedding". We hebben enorm veel plezier gehad. Rupert Everett is echt de leukste acteur op aarde. Soms moest ik zo hard lachen dat mijn teksten niet te verstaan waren. We noemen hem 'ons geheime wapen'. Verder heb je Dermot Mulroney als 'best friend' en Cameron Diaz uit "The Mask". Ron Bass heeft het screenplay geschreven, wat hij ook deed voor "Sleeping with the Enemy", waar ik in speelde. Hij werd beroemd met zijn screenplay voor "Rain Man", waarvoor hij een Oscar kreeg. En dan de regisseur P.J. Hogan. Hij is echt een vondst. Hij deed de Australische kome die "Muriel's Wedding", dus dat kwam goed van pas. Om kort te gaan: mijn beste vriendje gaat trouwen. Ik ken hem al 10 jaar en we hebben vroeger iets met elkaar gehad. Allemaal prima, totdat ik hoor dat hij wil gaan trouwen. Op dat moment denk ik "Wat! Trouwen met een ander? Dat kan niet! Ik hou van hem!" Dus stel ik alles in het werk om de bruiloft te boycotten." Ze krijgt Een samenwerking met het blad BOXOFFICE maakt het mogelijk dat Holland Film Nieuws u elk nummer een Nederlandse ver taling kan aanbieden van een achtergrondartikel afkomstig uit dit Amerikaanse vakblad. In dit nummer van Holland Film Nieuws een gesprek met JULIA ROBERTS over haar rol in een duivelse blik in haar ogen. "Ik doe echt hele vreselijke dingen, ik lieg, manipuleer me een hoedje, ik ben gemeen.... Maar wel op een leuke manier, want het is een komedie, hoor!" Stel je voor dat je zoveel plezier hebt en er ook nog 12,5 miljoen dollar voor krijgt. Dat is een 1/2 miljoen meer dan recordhoudster De mi Moore kreeg voor "Striptease". "Verdien ik dat?" vraagt ze. "Ik zal mijn agency eens bel len". "My Best Friend's Wedding" gaat binnen kort uit als een roman tische komedie met een hart. Na Julia's films "Prêt-a-porter", "Mary Reilly", "Michael Collins" en "Everyone Says I Love You", zal deze film meer in de richting komen van haar succes met "Pretty Woman" wat betreft omzet. De LA.Times schreef in 1995 "Let Julia be Julia!" en "Give us something to smile about". In Entertainment Weekly stond zelfs een grafiek waaruit bleek dat een film meer geld opbracht wan neer Julia een rol speelde waarbij zij meer 'smiles' op het doek bracht. Zelf is ze immuun voor dit soort verhalen. "Ik hou van al mijn films" zegt ze. "Ik zoek gewoon een goed script. Is het grappig? Geweldig! Is het tragisch? Ook geweldig!" Het gaat om de kwaliteit." Het is alleen wel moeilijk om na "Pretty Woman" nog vooruitgang te boeken. Toen zij het script van "My Best Friend's Wedding" las, dacht ze "Ja! Geestig, nieuw en liefdesverwikkelin gen! Dit is het!". Minder dan een maand na "My Best Friend's Wedding" gaat Julia Roberts weer een grote film maken: Richard Donner's "Conspiracy Theory" samen met Mei Gibson. Dit jaar kan het publiek dus niet om haar heen. Op de vraag welke film haar het liefst is, antwoordt ze voorzichtig: "Het zijn beide onderhoudende films, hoe verschillend ze ook zijn. Maar...als iemand nou echt maar één film wil zien met de echte Julia Roberts er in....dan zou ik zeggen: ga naar "My Best Friend's Wedding!". Ze lacht en blijft lachen met haar 'million-dollar smile'. Bewerking: Anne Marie van Vollenhoven

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 6