e Bedrijfsportret: TlV Publlflty tlBpg HISTORIE De geschiedenis van het bureau begint bij Meteor Film. In 1983 spoorde Haig Balian Trix in Wales op om haar een baan bij Meteor aan te bieden. Door de prachtige producties die Me teor toen distribueerde (zoals klassie kers van Visconti en Fellini en art- housefilms als "Los Santos Innocentes" van Mario Camus en "Kaos" van de gebroeders Taviani) raakte zij besmet met het filmvirus. Na acht jaar te hebben samengewerkt met leermeester Haig Balian, begon het bij Trix te kriebelen en wilde ze voor zichzelf beginnen. Ze was toe aan een nieuwe uitdaging en wilde graag voor verschillende opdrachtgevers op diver se gebieden gaan werken. Daarom richtte ze zes jaar geleden samen met haar toenmalige zakenpart ner Marjolijn Busman The Publicity Company op. Inmiddels is dit publici teitsbureau uitgegroeid tot een vol waardig bedrijf in de filmwereld. The Publicity Company werkt voor een tiental opdrachtgevers in de entertain- mentbranche. Zij wordt voornamelijk ingehuurd door distributeurs en produ centen van speelfilms. Maar bijvoor beeld ook platenmaatschappijen, een opleidingsinstituut, een spellenfabri- kant, een importeur van mode en een uitgeverij maken gebruik van de dien sten van het bureau. In de loop der jaren heeft The Publicity Company zich gespecialiseerd in free publicity, dat wil zeggen het genereren van onbetaalde publiciteit in de media. De publiciteit moet maximaal worden afgestemd op de doelgroep om optimaal gebruik te maken van de aanwezige mogelijkheden. Door middel van recen sies, interviews en achtergrondverhalen proberen Trix, Annemarije en Karen een film onder de aandacht te brengen. WIE WERKEN ER? Annemarije heeft de School voor Hoge Kunsten in Utrecht afgerond en liep stage bij PolyGram Filmed Entertain ment. Ze werd door Trix benaderd toen zij stage liep bij een Amerikaanse film distributeur in New York. Grappig is dat zowel Annemarije als Trix tijdens een The Publicity Company is Trix van Alphen, Annemarije Boermans en Karen Nitschke. Door hun gedreven enthousiasme weten zij iedereen op te warmen voor kinderfilms, documentaires, actiefilms of welke film dan ook. dezelfde film verzorgde. Intussen heeft ze ook de setpubliciteit van "SIBERIA", de nieuwe film van Robert Jan Westdijk achter de rug. Ruim een jaar geleden is het team ver sterkt met de komst van de Austra lische Karen Nitschke. Na haar studie Journalistiek en Communicatie zocht Karen de kangoeroes in haar geboorte land op om vervolgens terug te keren en de plaats van assistent publiciteit bij RCV in te nemen. Bij The Publicity Company houdt ze zich bezig met de meest uiteenlopende projecten. Een hoogtepunt noemt ze de publiciteit voor de film "Big Night". Annemarije Boermans verblijf in het buitenland een baan werd aangeboden. Een ander leuk detail is dat Annemarije productiewerk deed voor ZUSJE en later, via The Publicity Company de publiciteit voor Karen Nitschke Trix van Alphen Trix heeft geen lievelingsfilm, wel veel favorieten. Van de films, waar zij het afgelopen jaar aan heeft gewerkt, sprin gen om diverse redenen "Sling Blade", "The Fifth Element", "Big Night", "Shine" en "Fargo" er uit. Ook "The House Of The Spirits" neemt bij haar een bijzon dere plaats. Een week voor de release werd Trix gevraagd de publiciteit voor de première te verzorgen. In korte tijd moest een plan gemaakt en uitgevoerd worden met als doel een vol Tuschinski Theater en zoveel mogelijk interviews.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 12