Stichting Bedrijfspensioenfonds bestaat 40 jaar! Jan de Bont ont dekt "a new world of cinema sound"! Op 1 januari 1958 is de verplichtstelling van de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf in werking getreden. In de loop van het jaar 1957 is het fonds opgericht, nu 40 jaar geleden. De bestuurders van werkgeverszijde waren: R. Uges Jr., voorzitter, L. Groen, J.G.J. Bosman, L. v. Dommelen, E.J. Ver- schueren, H. Miedema. De bestuurders van werknemerszijde waren: D. v.d. Meulen, secretaris, L.L. Heinsman, J. v. Helden, H.A. Fluyter, J.H. Lefeber, J.J. v.d. Veer, vice-voorzitter. Voor oudgedienden onder ons bekende namen. De administratie werd in handen gege ven van het Gemeenschappelijk Admini stratiekantoor het GAK, toen nog geves tigd aan de Singel te Amsterdam, later aan het Bos en Lommer. Er is veel veranderd in die 40 jaren, al waren het alleen maar de namen van de sociale partners. De Nederlandse Bios coopbond werd de Nederlandse Fe deratie voor de Cinematografie. De Algemene Bedrijfsbond van Kunste naars en Werknemers in de Film-, Theater- en Amusementsbedrijven en de Nederlandse Katholieke Bond van Hotel-, Café- en Restaurantgeëmploy- eerden St. Antonius zijn thans verenigd in de FNV Dienstenbond en de Kunstenbond FNV. Het GAK voert niet langer meer de administratie, dit wordt nu verzorgd door het Pensioen en VUT Fondsen Nederland N.V., het PVF. Naast deze veranderingen zijn er natuurlijk ook vele wijzigingen in de pensioenwereld zelf geweest. In het begin waren de deelnemers bijna allen actief. Er werd langzaamaan een vermo gen opgebouwd. Je wist waar je aan toe was met het pensioen en samen met de AOW kon je de oude dag met vertrou wen tegemoet zien. Maar er bestond toen nog wel het begrip pensioenbreuk, want als je van werkgever veranderde ging je opgebouwde pensioen niet mee, maar bleef voor jou bewaard. Als je een partner had moest je er wel mee ge trouwd zijn anders kreeg je geen pen sioen en bij scheiding kon je voor de jaren, dat je met elkaar getrouwd was een deel van je pensioen krijgen op de 65e verjaardag van je ex man. Thans beschikt het pensioen fonds over een behoorlijk vermogen, waarvan de ver plichtingen heel goed betaald kunnen worden. In de loop van de jaren is een aantal zaken rechtgetrokken, zoals de rechten van de "slapers". Ook is het mo gelijk geworden een korting te geven op de premie, of een jaarlijkse verho ging te geven op de uit te keren pen sioenen. De pensioenbreuk is eerst bin nen de branche verdwenen en vervol gens bij de fondsen die de 4% regeling erkenden, zoals die van ons. Ook het partnerpensioen kent meerde re vormen. Je hoeft niet meer getrouwd te zijn en als je samenwoont met een man of vrouw laat je dit via de notaris vastleggen en de zaak is in orde. Daarnaast is het recht op een deel van het pensioen van de partner bij echt scheiding anders geregeld. Thans kan op het moment van scheiding een deel van het pensioen, waar men recht op heeft, meegegeven worden en vastge zet voor hem of haar tot het pensioen ingaat. Men kan ook kiezen voor het oude systeem. Maar het pensioenfonds biedt nog andere mogelijkheden. Als de overheid besluit om de WAO voor een deel niet meer te betalen is dat gat via het fonds gedicht door een collectieve verzeke ring. Ook het ANW hiaat, dat is ont staan na de afschaffing van de AWW, kan ook op de hierboven genoemde wijze opgevangen worden voor diege nen die daar behoefte aan hebben. Het kost wel premie, maar beduidend lager dan bij andere verzekeraars. Tevens bestaat de mogelijkheid om naast het bestaande pensioen een extra pensioen op te bouwen, als je dat wilt, via het fonds. Wat de toekomst ons zal brengen is nog onzeker, maar de veranderingen zullen blijven komen. Twee dingen zijn wel zeker en dat is dat ons pensioen in Euro's zal gaan worden uitbetaald én dat ons fonds aan haar verplichtingen kan voldoen. W. van Raab van Canstein stage accompany Regisseur Jan de Bont, wiens "Speed 2; Cruise Control in première ging op de laatste Cinema Expo International in juli in Amsterdam (de meest belangrijke Europese conventie voor films en cine ma) maakte tijd vrij in zijn drukke sche ma om de Stage Accompany geluids kwaliteit te ervaren. De regisseur wiens films Speed en Twister een nieuwe stan daard hebben gezet in beeld en geluid, bekeek een aantal demo tracks in het met Stage Accompany Screen Series uit geruste Filmmuseum in het Amsterdam se Vondelpark (zie foto). Zeer onder de indruk van het met Stage Accompany's unieke Ribbon Compact Driver uitgeruste geluidssysteem, nodig de hij Ed Wijnker uit voor een bezoek aan Hollywood om Stage Accompany bij de belangrijkste cinema geluidsstudio's te introduceren. Naar aanleiding van dit Jan de Bont (I.) en Ed Wijnker bekijken de Stage apparatuur bezoek hebben meerdere cinema stu dio's, waaronder GlennGlenn Studio en Universal Studios grote interesse ge toond in de Screen Series. Panavision Studio's, reeds uitgerust met Ribbon Compact Drivers, zullen bij hun komende uitbreiding de Screen Series aanschaffen. Er was eveneens grote belangstelling voor "the hottest thing in cinema-sound" van de vier grootste cinema-ketens in de US, waarvan twee gevestigd in Boston. Na de succesvolle A/B vergelijking met een gerenommeerd Amerikaans merk viel de eer te beurt aan Stage Accom pany om de eerste, reeds in aanbouw zijnde cinema-multiplexen van haar Screen serie te voorzien. Stage Accompany zal op de komende ShowEast cinemaconventie van 20 t/m 23 oktober in Atlantic City USA haar nieuwe "SL-serie" luidsprekerkasten met het befaamde "Super Space Saving de sign" introduceren.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 24