AANDACHT FïiM Nieuwe toekomst voor bioscoop reclame. De markt van bioscoopreclame maakt een aantal stormachtige ontwikkelingen door. Nadat de landelijke sigaretten re clame wettelijk niet meer in de bioscoop mocht worden vertoond, viel er voor ve len een belangrijke inkomstenbron weg. Daar komt verandering in. Het bedrijf AANDACHT voor Beeld Geluid heeft de voortrekkersrol op zich genomen. Het on langs geopende Service Theater in Vee- nendaal, "Het Hofplein Theater" heeft de primeur gekregen in het vertonen van full-video bioscoopreclame voor de loka le en regionale adverteerder. Beeld en Geluid Door het bedrijf AANDACHT is gezocht naar een betaalbare oplossing voor het gemakkelijk vertonen van full-video bios coopreclame zonder concessies te doen in kwaliteit. Na vele gesprekken met mogelijke leveranciers stak alleen Philips met kop en schouder boven de rest uit. De LCD videoprojector geeft een ongekend hoge beeldkwaliteit, zelfs in de grotere zalen met meer dan 450 stoelen. Ook voor de installatie van de hardware is een specialist in de arm genomen. Het bedrijf Franklin Presenta- tions uit Arnhem verhuurt en verkoopt al jaren deze en andere type projectoren. De samenwerking tussen de drie bedrij ven zorgt voor een sterke ruggegraat in een nieuwe markt van bioscoopreclame. Dat er voldoende belangstelling is voor deze nieuwe vorm van adverteren blijkt uit de reeds verkochte reclameseconden. Na de opening van het theater zijn er enkele weken later vijf getekende con tracten waarvan er reeds drie te zien zijn op het witte doek. AANDACHT verzorgt ook de commercials voor de adverteerder. "Van huis uit zijn wij gespecialiseerd in radio- en televisie reclame. Ideeën worden in eigen huis ontwikkeld en geproduceerd. Door ons wordt de master tape aangeleverd met daarop het volledige reclame program ma." verklaart Marcel Rijntjes van AAN DACHT. "Het theater kan volstaan met het simpelweg starten van de band. Tevens bespaart het veel tijd voor de operateur die dus geen reclame films meer hoeft te monteren." Ook de werving van klanten wordt door AANDACHT verzorgd. "Onze ervaring in radio- en televisierecla me geeft ons een voorsprong in markt- kennis. We weten voor welke bedrijven het medium geschikt is zodat de reclame gulden ook goed besteed wordt." Op de vraag of er meerdere theaters zul len overgaan tot samenwerking met AANDACHT zegt Marcel Rijntjes, "met een aantal theaters zijn we reeds in een vergevorderd stadium. Een struikelblok bij weer andere is het bestaande contract dat geen ruimte biedt aan derden. Men vreest voor het verlies van de landelijke adverteerders op b.v. 35111111. Begin ok tober zijn we zover dat we ook voor de landelijke adverteerders al dan niet op video of 35tnm de reclame uitingen kun nen verzorgen voor de bij ons aange sloten theaters." Naast het gebruik van de LCD projector voor reclame kan deze natuurlijk ook dienst doen bij het vertonen van bij voorbeeld bedrijfspresentaties of een voetbalwedstrijd. Ook deze extra inkom stenbron is voor veel theater interes sant. M. Rijntjes AANDACHT Schoolweg 125 3921 CD Eist Tel. 0318-478000 Fax 0318-478030 E-mail: Aandacht@Bart.nl Opstelling LCD projector in projectie ruimte van het Hofplein theater.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 29