HOFELEtN Bioscoop in Beeld CORSO THEATER CASTRICUM viert 6o-jarig jubileum Service-Bioscoop 'Hofplein' vanaf 18 september geopend. Een week lang, van 18 t/m 24 september, heeft Castricum kunnen profiteren van het feit dat 'haar' Corso Theater het 60- jarig bestaan vierde. In 1937 liet de heer Wefers Bettink sr. zijn oog vallen op Castricum en nam het initiatief tot het oprichten van een eigen bioscoop theater. Nadat de vergunning was ver kregen werd er "met bekwame spoed gearbeid" wat resulteerde in de opening van het Corso Theater met, toen nog, 300 zitplaatsen. Daarmee is Corso één van de oudste bioscopen van Nederland. Het is in ieder geval waarschijnlijk de oudste die inmiddels niet is opgegaan in een grote maatschappij, maar die nog steeds in dezelfde familie is gebleven. Nu, na 60 jaar, zwaait nog steeds een Wefers Bettink de scepter; Piet, samen met zijn echtgenote Jenny. Ook bij hen sloeg het bioscoopvirus toe. In 1971 gin gen zij boven het theater wonen en lie ten ze achter in de zaak een bar bou wen. Deze bar heeft bestaan tot 1979 toen de Wefers Bettink's er voor zichzelf een woonhuis van lieten maken. Vorig jaar werd het theater ingrijpend verbouwd. Er staan prachtige nieuwe fauteuils met veel beenruimte zodat het op de 162 zitplaatsen die het theater nu nog telt goed toeven is. Piet en Jenny Wefers Bettink weten met hun filmkeuze het Castricumse publiek stevig aan zich te binden zoals elke keer weer blijkt. Regelmatig ontvangen zij 's avonds bij de uitloop daarvoor de com plimenten. VEENENDAAL - Sinds 18 september jl. heeft het Nederlandse Bioscoopbedrijf er een service-bioscoop bij. In Veenendaal, inmiddels een stadje met bijna 60.000 inwoners, is dertig jaar geleden de laatste bioscoop gesloten en na diverse goedbedoelde maar minder geslaagde initiatieven om een nieuw filmtheater op te zetten, is het dan in 1997 eindelijk gelukt. De twee exploitanten zijn Peter Baten en Frans Pilon, twee enthousiastelingen, die voordien maar weinig met de bioscoopbranche te maken hadden gehad Vijf jaar lang heeft het tweetal gewerkt aan zijn plannen. Het moest en zou een service-bioscoop worden zoals ze die in Harderwijk en Stadskanaal hadden gezien. Bovendien wilden ze er iets aan toevoegen: een Theatercafé, dat voor en na de voorstellingen het publiek in de gelegenheid zou stellen een kopje koffie of een ander drankje te drinken. Eindelijk zijn dan, na jaren van voorbereidingen alle dromen uitgekomen en heeft Veenendaal zijn bioscoop terug en is de bedrijfstak 3 filmdoeken rijker. Na de spectaculaire officiële opening op 10 september, waarbij tevens alle filmdistributeurs waren uitgenodigd, wil het Hofplein Theater ook graag de collega exploitanten een kijkje laten nemen in hun splinternieuwe complex. Hiervoor is in samenspraak met de NFC gekozen voor de Contactdag van 4 november a.s. In oktober 1992 is alles begonnen. Pilon (41) was aangesloten bij de Vereniging Filmhuis Veenendaal, een club filmlief hebbers die eens in de drie maanden een filmfestival organiseerde in de loka le schouwburg en naarstig op zoek was naar een ruimte waar een kleine filmzaal kon worden ingericht. In het dagelijks leven was hij leraar Nederlands aan een middelbare school in Veenendaal. Baten (47) had zijn sporen in de horeca ver diend. In de afgelopen tien jaar heeft hij twee horeca-gelegenheden, overigens op steenworp afstand van het huidige bioscoopcomplex, tot een groot succes gemaakt. Hij was echter op zoek naar een nieuwe uitdaging en dacht mee met de Vereniging Filmhuis bij het zoeken naar een geschikte locatie. Op dat moment ontmoetten de beide heren elkaar en gingen de neuzen in dezelfde richting staan. Vastberaden om hun doel te bereiken, gingen ze zich verdiepen in de wereld van de filmvertoningen. Vele bioscopen hebben zij bezocht, van Stadskanaal tot Amsterdam, van Spij- kenisse tot Wijchen. Uiteindelijk maak ten ze kennis met Roderick en Yvonne van der Meulen, René Buitenhuis en Dick Seger, het volledige team van Bioscoop Atlantic uit Harderwijk. Twee jaar lang hebben ze in Harderwijk stage mogen lopen om uiteindelijk in 1996 hun diploma's Bioscooptechniek in ont vangst te kunnen nemen. Hun bioscoop is dan ook volledig ingericht door Focus Installatie Techniek, het aan Bioscoop Atlantic gelieerde installatiebedrijf. De bioscoop heeft drie zalen, die

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 6