Filmtheater VB Babyion maakt een nieuwe start Gevelaanzicht Interieur zaal respectievelijk een capaciteit van 126, 118 en 83 stoelen bezitten. Zoals eerder vermeld gaat het hier om een service bioscoop. Achter in elke zaal bevindt zich een barretje, waar vandaan de gas ten worden bediend, wanneer deze telefonisch hun bestelling hebben door gegeven. Een klein tableau (met indi recte verlichting) voor elke rij, die niet breder is dan zes stoelen, zorgt ervoor, dat men het drankje kan wegzetten. Ook roken is toegestaan in het Hofplein Theater. Een uitstekende installatie voor klimaatbeheersing, waarin een super-afzuiging is verwerkt, zorgt ervoor dat niemand last heeft van de rook van een ander. Na tien proefverto ningen, waarbij alle apparatuur werd getest en er ongeveer 1000 gasten waren uitgenodigd, is gebleken, dat niemand last had gehad van bedienend personeel of sigarettenrook. Er heeft zich zelfs een cara-patiënt gemeld, die vol lof was over de installatie en de schone lucht. Het hele complex is ove rigens ook aangepast aan de behoeften van de rolstoelgebruiker; er zijn inva- lidentoilets op elke verdieping, er is een lift en er zijn nergens drempels te vin den in het gebouw. In de zalen is reke ning gehouden met plaatsen voor gehandicapten en er kunnen zonodig enkele stoelen worden gedemonteerd. Theatercafé Het theater staat in het centrum van Veenendaal, ingebouwd in een gloed nieuwe passage, waarin luxe winkels zijn gevestigd. Achter het theater is een parkeergarage te vinden, waar 220 auto's kunnen worden geparkeerd. De garage is 's avonds ook geopend. Ron dom Hofplein zijn een tiental horeca gelegenheden te vinden, waaronder ver schillende cafés en restaurants. Naast de ingang van de bioscoop bevindt zich Theatercafé Hofplein, een café waarvan het interieur absoluut niet doet vermoe den dat het om een nieuwbouwproject gaat. De inrichting van het theatercafé is volledig gericht op het medium film. Er staan oude projectoren en volgspots opgesteld en twee levensgrote poppen van de 'Blues Brothers' doen geloven dat er altijd minimaal twee vaste klan ten aanwezig zijn. De filmbezoeker kan via de bioscoopingang naar binnen, maar er is ook een doorgang vanuit het café naar de zalen boven. Voor de film, maar natuurlijk ook daarna, wordt de filmbezoeker in de verleiding gebracht een lekker drankje te drinken in het gezellige theatercafé. Hofplein -at your service- is de volledige naam van het Hofplein Theater en deze service staat bij Baten en Pilon hoog in het vaandel. Ze geloven erin, dat men sen, die naar de film gaan een avond je uit willen zijn en ze willen de gasten dan ook als zoda nig behandelen. Het vriendelijk te woord staan van mensen, mensen uit de jas helpen en deze voor hen weg- hangen en een keu rige bediening tij dens de film, moe ten ervoor zorgen dat iedereen het gevoel heeft er even helemaal uit te zijn. Beide beginnende exploitanten willen u graag kennis laten maken met hun nieuwe theatercafé/ bioscoopcomplex. Op de Contactdag van 4 november staan Baten en Pilon en hun personeel gereed om ook collega exploitanten te ontvangen voor een dagje uit. Tot dan! Het Haagse filmtheater Babyion, geves tigd in het gelijknamige winkelcentrum, heropende op 2 oktober haar deuren voor het publiek. Op dinsdag 30 sep tember vond de officiële (her)opening plaats door PvdA-kamerlid Jeltje van Nieuwenhoven. Filmtheater Babyion, destijds geëploi- teerd door Piet Meerburg, werd geo pend in 1979. De afgelopen jaren vormde Babyion samen met het Amsterdamse Alfa en het Rotterdamse Calypso het arthouse-circuit ABC, waar eigenaar Pathé de 'betere film' pro grammeerde. Onlangs is Pathé een nieuwe koers in geslagen, waarin commerciëlere pro ducties en multiplexen centraal staan. Men besloot niet langer door te gaan met Babyion. De nieuwe exploitant van Filmtheater Babyion heet de Maatschappij voor Cinematografie die in Amsterdam de filmtheaters Kriterion en de Uitkijk pro grammeert. Zij ziet grotere mogelijkhe den voor Babyion vanwege de .toene mende belangstelling voor de betere film en het doekentekort in Den Haag.

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 7