o HftOJL 1=5^533833 HtiKUL mHL7vy een getekend Epos voor de Goden van "DISNEY ANIMATION" Ron Clements en John Musker, regisseurs van "Hercules" John Musker en Ron Clements, onder andere verantwoordelijk voor "The Great Mouse Detective", "The Little Mermaid" en "Aladdin", hebben zich nu op de klassieke Griekse legende van "Hercu les" gestort. Tijdens brainstorm-sessies hielp de studio hen na de triomfantelij ke release van "Aladdin" om een nieuw project te kiezen. Met "The Lion King", "Aladdin" en "Pocahontas" breidde Dis ney haar culturele horizon uit en ging verder dan haar traditionele keuze van Europese sprookjes. Op dit moment wordt er gewerkt aan "Tarzan", "Mu- lan", die in China speelt, en "Children of the Sun", die in Peru speelt. Behalve een klein stukje in "Fantasia", heeft Disney tot nu toe nooit voor de Griekse mythologie gekozen. Eerst overwoog men de Odyssee te verfilmen, maar dat leek een te 'heilig' project, waar je geen grapjes mee kon uithalen. Zij wil den een humoristische film maken en dat kon wel met "Hercules". Omdat Disney altijd nogal conservatief is wat betreft gevoelige sexuele onderwerpen, is Hercules nu niet meer de onwettige zoon van de God Zeus en de aardse moeder Hera, maar is Hera in de film verheven tot de goddelijke status. Het feit dat Hercules half mens, half god is, komt nu doordat Hades, de God van de onderwereld, hem een magische drank heeft laten toedienen. Deze veranderin gen in het oorspronkelijke verhaal wor den juist gebruikt voor veel van de avonturen van de jonge Hercules, die zich als een 'echte held' wil voordoen tegenover de andere Grieken en zijn vader op de Olympus. Disney's Her cules is een idealistische plattelands- jongen, die in de grote stad terecht komt en daar omgeven wordt door gevaarlijke, wereldwijze cynische types. Maar uiteindelijk overwint zijn idealis me al deze donkere machten, die hem zelfs helpen zijn heldendom te bewij zen. Zo heb je Philoctetes, de sport- trainer (met de stem van Danny DeVito) en de heldin van de film, Megara. Zij is de rap sprekende steedse dame, die de rechterhand van Hades is. Eerst is zij allerhande slechts van plan met Hercules, maar beïnvloed door deze goedhartige held, herontdekt zij haar eigen romantische idealisme. Een samenwerking met het blad BOXOFFICE maakt het mogelijk dat Holland Film Nieuws u elk nummer een Nederlandse bewer king kan aanbieden van een achtergrondartikel afkomstig uit dit Amerikaanse vakblad. In dit nummer van Holland Film Nieuws een gesprek met de makers van de fantastische nieuwe animatiefilm uit de Disney Studio's: Susan Egan, die een Tony Award kreeg voor haar rol als Belle in "Beauty and the Beast" op Broadway, doet Mega ra's stem. "Ze geeft een heel speciaal effect aan de rol van Meg" zegt Alan Menken, die inmiddels acht Oscars heeft gewonnen, o.a. voor "Beauty and the Beast", "The Hunchback of Notre Dame", "The Little Mermaid" en "Alad din". "Ze is keihard, maar toch kwets baar", zegt hij. Tekstschrijver David Zippel, een nieuw gezicht bij Disney's animatie-team, werkt nu samen met Alan Menken. "Het is een belevenis om songs voor Musker en Clements te maken. Zij hadden het idee om een soort Afrikaans/Amerikaans mengsel van gospel en blues te gebruiken." Menken noemt het een soort 'New Orleans funk'. De vijf Muzen (Calliope, Thalia, Clio, Melpomene en Terpsicho- re) zorgen voor het Griekse koor in de film. De stemmen zijn van Lillias White, Vaneese Thomas, Cheryl Freeman, La- Chanze en Roz Ryan. Hades' stem wordt door James Woods ingesproken. "Je kunt de stad Thebe in de film wel ver gelijken met het huidige New York of Los Angeles" zegt Clements."Er zit ook een soort parodie in de film over de manier waarop helden ontstaan. En een boodschap voor de jeugd, namelijk dat je geen aktieheld hoeft te zijn om een echte held te worden". vervolg op pag. 22

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 8