Hé Bedrijfsportret: WARNER BROS.: 75 jaar dynamiek y hcoop I VANAF 2C IHOil lOVfMBEKI 1 De tram is een symbool van dynamiek ^X historie, vergankelijkheid én toekomst, en heeft daardoor altijd al een aantrek- \^J kingskracht op mensen gehad. Net als Warner Bros. dat 75 jaar gehad heeft en ook de komende 75 jaar zal hebben. Voor ons is de Warner Bros.-tram, ten tijde van de foto getooid met LA. CON- FIDENTIAL, dan ook dé plek om onszelf aan u te presenteren. Zoals u ziet, zijn wij tres fotogeniek en houdt de camera van ons. Speciaal voor het Bedrijfs portret volgt hier een impressie, gemaakt door de Warners. Een verhaal over acht mensen. Amsterdam, Centraal Station De tram is leeg. Slechts de chauffeur wacht op het vertrek. Maar dan opent de deur zich en komt er een energieke der tiger, enigszins gehaast, binnen. Hij neemt voorin plaats en hij zucht diep. Hij is een passievolle roman, met volbe- schreven bladzijden, gebonden in een stevige, linnen kaft. Hij heet Dirk en ook in de tram is hij een General Manager. Een zuidelijke invloed maakt zich van de cabine meester. Al gauw nadat de tram zich in beweging gezet heeft, pakt hij zijn mobiele en voert een kennelijk amu sant gesprek met iemand. Anekdotes over regisseurs, acteurs en actrices flit sen over het netwerk, afgewisseld met allerlei bedragen en cijfers. De chauffeur kijkt een moment naar hem in zijn spie gel en roept de volgende halte om. Amsterdam, Nieuwezijds Voorburgwal Met zijn rug enigszins gekromd, stapt een kortgekapte jongeman de achterste deur van de tram binnen. Op het eerste gezicht een onopvallende verschijning, maar onder de oppervlakte gaat wél het een en ander schuil. Hij gaat zitten, enigszins geïrriteerd dat de tram bij zijn halte aardig is volgestroomd. Hij is niet mysterieus., wel interessant. Hij is 24 jaar oud en heet Michiel, een Duizend poot uit Aalsmeer. Hij draait zich om en vraagt beleefd aan een dame of zij weet in wat voor tram zij zit. "De 5", zegt ze. "Fout", zegt hij, "de L.A. CONFIDENTIAL tram". "Aha", zegt de vrouw. De tram slaat rechts af. De energieke Zuiderling vraagt de chauffeur of hij wel eens naar de bioscoop gaat. Amsterdam, Rozengracht Een man met grijs haar gaat naast de kortgekapte jongeman zitten. Hij is al wat ouder en een Haags aura omgeeft hem. Ze voeren een gesprek over films. Hij heet Hans, Boekhouder van beroep en woont in Zoetermeer. Hoewel zijn passie voor film groot is, overtreft zijn liefde voor musicals alles. Hij haalt zijn handen door zijn haar en kucht kort. De tram maakt een bocht en zijn koffertje valt om. In een flits grijpt hij hem, gade geslagen door de jongeman. Hij trekt zijn stropdas recht en zegt: "Wat is de tram mooi, hè? Van buiten dan". De chauffeur zegt tegen de energieke Zuiderling, dat zijn dochter weleens naar de bioscoop gaat, maar hij niet. Hij vindt het allemaal maar onzin. Amsterdam, Leidseplein Een jonge vrouw met rode wangen van de kou stapt via de middelste deur de tram binnen. Zij is 24 jaar oud, woont in Weesp en werkt als Bookingsassistente. Zij neemt plaats en staart uit het raam, terwijl ze denkt aan "Devil's Advocate", die ze gisteren heeft gezien. "Goeie film", zegt ze voor zich uit. "Ik vond "Contact" beter", zegt een stem achter haar. Ze draait zich om. Hans. En Michiel, die zegt dat hij ze allebei goed vond, ter wijl hij controleert of zijn pakje sigaret ten nog in zijn jaszak zit. "Wat ziet de tram er leuk uit, hè", zegt Miranda. De energieke Zuiderling vraagt, hoewel i»] maar onzin vindt, wat hij dan wel een leuke vorm van recreatie vindt. Amsterdam, Museumplein Een tengere jongedame neemt plaats achter een groep schoolkinderen, die luidruchtig is en geen moeite hoeft te doen om Thirza, want zo heet ze, te ergeren. 28 jaar oud, Productiedame en Assistente van de energieke Zuiderling. In gedachten verzonken wenste ze dat ze nog onder haar nieuwe, flanellen dekbed lag. Eigenlijk is ze principieel tegen het gebruik van gemotoriseerd vervoer, fiets-propagandiste als ze is. Maar ja, voor deze speciale tram wilde ze wel een uitzondering maken. "Leuke tram", zegt een vrouw naast Thirza. "Ja hè! Maar die kinderen verpesten anders wel de binnenkant!", antwoordt ze. De vrouw beaamt dat en hoort de chauffeur zeggen: "Ik hou van vissen, liefst op zondag om vier uur 's ochtends. "I see", zegt de energieke Zuiderling. Amsterdam, van Baerlestraat Een jonge vrouw, lang, slank, blond en tóch intelligent, Francien, komt, vanwege het vroege tijdstip, enigszins vermoeid de tram binnenstruikelen. Deze Persdame, ook zij niet mysterieus, wel interessant, gaat zitten en niest. "Gezondheid, Sien", zegt een vrouwelij ke stem achter haar. Francien kijkt om. "Thirza! Wat een toeval! Bedankt, trou wens." "Waarom ben je niet op de fiets?", vraagt Thirza. "Geen zin. Te koud.", antwoordt de Persdame. "Het ruikt hier naar rook, trouwens. Ruik je dat ook?" Ze draait zich om en roept: "Michiel! We hadden toch afgesproken dat jij en ik niet voor 11.00 's ochtends zouden roken?" Michiel geeft vlug zijn sigaret aan Miranda door, terwijl hij zich ietwat geneert. De energieke Zuiderling kijkt voor de eerste keer sinds het ver-

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 10