m*m trek de tram in. "Hé, Francien", roept hij, "doe jij wel genoeg aan chauffeurs-publi- citeit? Neem deze man eens mee de kroeg in!" De chauffeur werpt wederom een blik in de spiegel en zegt: "Oké!" Amsterdam, Beethovenstraat "Oprotten!", schreeuwt een keurige damesstem bij de ingang. Passagiers stuiven alle kanten op en de kleine, sop histicated, goed geklede Marteen, Salesmanager van beroep, werkt zich een weg naar binnen. "Altijd hetzelfde gezeik met die tram. Wéér een half uur te laat. Maar wat is onze tram mooi!" Ze ploft neer, drukt haar fraaie, lederen schoudertas tegen zich aan, en ruikt een bekend parfum. "Hé, Francien! Wat ruik je weer lekker. Ruik maar niet aan mij, want ik heb gisteren weer zó lekker gekookt!" "Ja, ik hou ook van knoflook", zegt Sien. "Herman heeft toch ook wel knoflook gegeten, hè?" "Ja hoor", zegt Marleen en haar mooie, bruine ogen beginnen te glanzen, "die schat vindt alles lekker wat ik hem voorzet". "Maar ben je als kind dan wel eens naar de bioscoop geweest?", vraagt de Energieke Zuiderling aan de chauffeur. "Nou, ik zou het niet meer weten hoor. Als kind viste ik elke dag, met mijn vader". Amsterdam, WTC Een pittige tante, haar slanke postuur in een goed gesneden mantelpakje, stapt bij de chauffeur in. "Ik wil een kaartje van twee strippen, alstublieft", zegt zij ferm. Paulette, adequaat, adrem, Adverti- Novo Film bv Postbus 3207 2220 CE Katwijk Tel. 071 402 81 44 Fax 071 403 20 sing Publicity Manager en ook Ener giek. "Hé Paulette, wil je mijn strippen kaart lenen?" "Ja, te gek, Dirk, die van mij ligt nog op kantoor. Het stinkt hier trouwens onfijn naar vis en sigaretten. Welke idioot doet dat?" "Ik niet", zegt de chauffeur droog. De Energieke Zuider ling vraagt, inmiddels ten einde raad, aan de chauffeur: "Maar vindt u het dan in ieder geval niet leuk om Kim Basinger te mogen berijden?" "Wie?" "Die dame met die grote tieten aan de buitenkant van de tram! Die!", schreeuwt de Ener gieke Zuiderling woest. Paulette begrijpt meteen de ernst van de situatie, en heeft haar vuist al gebald. Beide Managers staan op het punt van slaan, als de chauffeur net op tijd zegt: "Oh die! Ja, met haar zou ik wel eens een visje wil len vangen. Dames en heren, de De Boelelaan." vervolg op pag. 13 M

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 11