iwawÉfir Eindejaars Blues 'Ï?sm-;L door Jac. Goderie Vlak voor de kerstdagen en de wisseling van het jaartal, bekruipt mij op deze druilerige en herstachtige namiddag het gevoel dat ik niet alles meer in mijn grip heb. Kent u dat ook, dat gevoel alsof waarden en normen die sinds jaren het Neerlandse filmklimaat heb ben beheerst nu, "in enen" aan uw inzicht ontvlieden? Je wist wie wie was en vooral wie waar voor stond. Als je in het begin van dit jaar Warner Bros. belde kon je gewoon Jean Heijl aan de telefoon krijgen. Nu moet je op zoek naar Fox Video om even met Jean de laatste grap door te lachen. Als 20th Century Fox binnenkort zelfstandig op de Nederlandse filmmarkt gaat opereren zien we Jean Heijl daar dan terug? Het kwam ook voor mij als donderslag bij heldere hemel dat Otger Merkelbach (U weet wel, van RCV film) een overnamebod heeft gedaan op zowel Cinecenter als Desmet. Werkelijk, een donderslag omdat nie mand mij ooit had verteld dat Otger en Robbert Swaab weer "vriend jes" zijn. Onvoorstelbaar; jarenlang zijn ze gebrouilleerd geweest. Nou, petje af dus dat de landkaart van de bioscoopexploitatie in Amsterdam er "ineens" anders uitziet. Maar een overname gaat altijd ten koste van mensen (..en geloof me, ik ben een expert, ik heb ze allemaal meege maakt..) en of daar nu ook het petje voor moet worden afgenomen? Wat is er gebeurd met de werknemers van Desmet en Argus; Wat komt er terecht van het nieuwe bioscoopimperium van Meerburg sr. en jr.? Waar is Dorien van de Pas, na een kortstondige periode als directrice van Desmet en Cinecenter nu te consulteren? We moeten trouwens maar afwachten of dat bioscoopimperium van de Meerburgs er misschien toch komt; naar verluidt is de wispelturigheid van Swaab legendarisch en komt het tussen hem en Piet en Krijn toch nog goedoh waar is toch die zekerheid? Om dichter bij huis te blijven: Wat is er waar van de roddels dat Pathé Cinemas nu alweer te koop zou zijn? Waar zijn sommige collega's geble ven waarmee je bijna 25 jaar hebt samengewerkt? Wanneer gaat dat vermaledijde bord "Te Huur" op het hoofdkantoor aan de Lairessestraat nu eindelijk eens van de gevel af? Wat is er waar van toekomstige con currentie? Gaat Wolff uit Utrecht nu werkelijk met Australiërs een theater aan het Haarlemmerplein bouwen? Ziet U, dat bedoel ik nu met geen "grip" meer hebben. Te veel vraag tekens en te weinig, of geen, antwoorden. Hoe lang zal Minerva Theaters het nog vol kunnen houden uit principe geen films dubbel te draaien in hun "concurrentiesteden" Arnhem, Eindhoven en Zwolle? Hoe lang zal de nieuwe eigenaar dat volhouden, of sterker nog, hoe lang kan de nieuwe eigenaar zich dat permitteren. Wanneer doen de Van Dommelens hun jogchem's Theaters van de hand? Voelt u hem nu...waar kunnen we nog op bouwen, wat zijn in deze tij den nou nog zekerheden? Laat ik met een positieve noot en wat "zekerheden" eindigen. Nee, de Spice Girls gaan niet uit elkaar (als ze dat wel zouden doen hebben we natuurlijk de mooiste publiciteit die we kunnen wensen), "Hercules" wordt vast een Kerstsucces, van de Bond verwacht ik de allerhoogste recette die James in zijn 35-jarige carrière ooit heeft gemaakt en "Home Alone 3" is volgens traditioneel concept gemaakt, zodat dat ook wel snor zit. "Seven Years in Tibet" mag dan niet het hoogtepunt van de Kerst wor den, van Brad Pitt krijg ik een hoogtepunt. Dus...zakelijk steekt het einde jaar prima in elkaar in een jaar dat toch al niet meer stuk kan... Rest mij, u allen een fantastische Kerst en een heel gelukkig, vooral gezond (...ook daarvan weet ik wat het is...) en duidelijk 1998 toe te wensen. Voor u en de uwen. Zakelijk zal 1998 ongetwijfeld heel veel moois in petto hebben. Laten we er vooral zelf voor zorgdragen dat het in ons persoonlijk leven net zo mooi zal zijn. Vileine ps. Belbios zal nooit meer worden wat het was en Preview moet weer worden wat het ooit was. Direktie en medewerkers van Duware wensen al hun relaties een voorspoedig 1998 Duware b.v. Cinema Software Systems Willemsparkweg 69 1071 GS Amsterdam Holland Telefoon 020 66 44 088 Telefax 020 66 44 084

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 32