Personalia Brancheberichten Eretekens van de NFC De heer J. van Willigen heeft besloten per 29 oktober 1997 terug te treden als directeur/eigenaar van Minerva Theaters. Hij blijft echter aan het bioscoopconcern verbonden als adviseur. Overeenkomstig zijn bioscoopvisie voor de toekomst heeft hij zijn aandelen van het theaterpark overgedaan aan de he ren H. Balian en J.W. Verhoef. De heer Balian heeft jarenlange ervaring q in het filmbedrijf als distributeur en pro- ^ft-4-ducent. De heer Verhoef heeft diezelfde W)S ervaring vooral op het gebied van finan- ^r cial consultancy en investment. Vanaf 27 november gaan de Amster damse filmtheaters THE MOVIES, DE UITKIJK en KRITERION en het Haagse Filmtheater BABYLON, totaal 10 zalen, een nauwe samenwerking aan. Naast deze bioscopen maken ook het Restaurant The Movies Wild Kitchen en de filmdistributie maatschappijen The Movies Filmdistribution and Classics deel uit van de nieuwe groep. Om deze combinatie een gezonde basis te geven heeft Mr. Piet Meerburg een aandeel verworven in the Movies. Hij is per 1 december opgenomen in de di rectie naast Roeland Kerbosch en Matthijs van Heijningen. Gelet op de recente ontwikkelingen in de bioscoopwereld in Nederland bete kent deze combinatie een belangrijke verbetering voor de vertoning van de kwaliteitsfilm in Amsterdam en Den Haag. Het ligt in de bedoeling om op korte termijn deze samenwerking nog uit te breiden in en buiten Amsterdam Onlangs bereikte ons het bericht dat Gérard A.P. Boverdeert op 29 oktober jl. is overleden. De heer Boverdeert is o.a. werkzaam geweest als freelance journa list, sales manager bij CIC, bestuurder van het Pensioenfonds en medewerker van Warner Bros. Hij werd ook geridderd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Henk Borst (40) is recentelijk door RMB International S.A., gevestigd te Brussel, aangetrokken als General Manager. Borst is in deze nieuwe functie verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken alsmede voor de ver dere ontwikkeling van het netwerk van RMB International. Borst werkte van 1987 t/m 1991 voor RMB in de functie van directeur marke ting en verkoop van Cloeck en Moedigh in Amsterdam (nu RMB Nederland). Na een dienstverband van 2 jaar bij The foto: Chris van Houts overeenstemming beëindiging van zi partnership. Readers Digest werkte Borst de afgelopen 4 jaar als directeur/part ner bij KSM te Haarlem. Zijn overstap is hoofdzakelijk in gegeven door de ambitie om actief te zijn binnen de (internationale) me diawereld. Met de voormalige part ners van KSM is bereikt over de n dienstverband en Raytheon Anschütz GmbH, een afdeling van Raytheon Electronics, in Kiel (Duits land) deelt de benoeming mee van Mary Jo Kuehne tot "Director International Sales" voor hun cinema-afde ling. Mary Jo gaat zich voor namelijk bezighouden met de wereldwijde ver koop van de Ernemann Cinema Projectie apparatuur. Ernemann is al meer dan 90 jaar een traditionele naam in cinema projectie. Meer infor matie over Raytheon kan men vinden op het World Wide Web: http://ww Raytheon.com. Tel: 04.31/3019-0, Fax:o4.31/3019-291 In het afgelopen jaar zijn er door de NFC weer diverse eretekens uitgereikt. Onze felicitaties gaan naar: Zilveren brochette mevr. N.G.A.M. Stam-Borchert, mevr. G.J.I. Kleinsmiede-Snippers (UFIO); mevr. P. Smeding, mevr. M.M.J. van Moorsel- luriaan Dijkman krijgt een zilveren NFC speldje opgespeld door Mevrouw Storm, bedrijfsleidster van het Grand Théatre in Amersfoort. Poell (Bioscooponderneming Wolff); mevr. M.M. Caspers (Lido Theater); mevr. T. Onverzaagt- van Gent, mevr. A.A. Kruidenier, mevr. M.R. Meijer, mevr. A.A.C.C. Bazen, mevr. A. Pijl, mevr.mr. M.E.H. Cosijn, mevr. B.A. Maduro (Pathé Cinemas); mevr. M.B.V. de Waard, mevr. A.W. de Heus-van Slooten (Jogchem's Theaters); mevr. S.M. van Duynen- Monteyn (BV Tivoli Theater); mevr. R.LP. van Rooijen (Bioscoop Exploitatie Mi nerva). Zilveren speld F.V.I. van Breemen, drs. J.A. Bijl, B. Oranje, R.W.M. Stoelers, A. van der Laan, R. Lindeboom (Bioscoopondememing Wolft); R.E.J. Leuwsha, R.J. van Ooyen, F.R. van der Spek, M.R. Kunst, E. Sol, J.H. van Houdt (Pathé Cinemas); M.B.C. Broekmeulen, J.M. Dijkman (foto), A. Ha- bekotté Oogchem's Theaters); G. Doorn (Bioscoop Exploitatie Minerva); M. Klomp (Gofilex). Gouden brochette mevr. j.J. Kamstra-de Bruin (UFIO); mevr. T.M. Tuytel-van Middelkoop, mevr. E. Hoffman-Hammingh, mevr. L.M. Heere (Pathé Cinemas); mevr. E.L. Zwart-Peters (Verenigde Nederlandse Bioscopen); mevr. J. Wefers Bettink-Harrevelt (Corso Theater Castricum). Gouden speld J. van der Schaar ('t Hoogt Utrecht); J.F.M. Rejhons, T.H. Groen, A. Uysal (Bioscoop Exploitatie Minerva); C. Vermaat, R. de Haas, P. van Empel, P.P. Sadal, B.W.F. Bijloo, H. Stoker (Pathé Cinemas); G. Vunderink Oogchem's Theaters); P.C. Wefers Bettink (Corso Theater Castricum). Gouden speld met diamant Th.E.B.J. Pelsma (Pathé Cinemas). Gouden brochette met robijn mevr. A.E.M.M. Koopal Waskowsky (Koopal Waskowsky B.V.) Gouden speld met robijn P. Hartog (Warner Bros.) (Lido Theater Leiden). L. van Praag

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 4