Bioscoop in Beeld LUXOR THEATER HOOGEVEEN VS "In 5 jaar uitgegroeid tot een volwaardig bioscoopcomplex' Het kan vreemd gaan in bioscoopland. Zo ook met het Luxor Theater in Hoo- geveen. In november 1992 overgeno men vanuit een moeilijke positie. grammering Minerva moest wel resulteren in succes. Pijnlijk was het om te zien hoe de andere zalen in belangstelling terugliepen; dus ook maar verbouwen. Eerst moest het bestaande gebouw worden gesloopt, zodat hier de nieuwbouw gerealiseerd kon worden van zaal 4 en 5. Zeventien bezoekers op zaterdag avond was niet vreemd. Vreemder is het, dat vijfjaar later, er nu soms meer dan duizend Hoogeveners 'een bios- coopie pikken'. Tijd dus voor een ver haal... Het eerste hoogtepunt kwam in 1994. Luxor 1 onderging een complete meta morfose. Er werd gekozen voor digitaal geluid, super groot beeldscherm, luxe stoelen en veel, ja veel, beenruimte. Een flinke dosis service erbij en de juiste pro- 4 Januari 1996 kwam er nog een verrassing; Buur man Bosma Bedden gaf aan te vertrekken uit Hoogeveen. Maar liefst 800 m1 terrein kwam er vrij. Na een langdurige studie besloot Voscar om tot aanschaf van het pand en uitbreiding over te gaan. Na een zware verbouwing van 8 maanden gaat het Luxor Theater een nieuwe toekomst in. De bios coop werd uitgebreid tot een totaal van 5 luxe bioscoopzalen, 4 met digitaal geluid (2 x DTS, 2 x SRD). Daarmee behoort Luxor tot het selecte rijtje van 18 bioscopen die 5 of meer zalen hebben. Een reden dus om trots te zijn. Alle zalen zijn uitgerust met veel beenruimte en een service-tafeltje, waarop men een drankje of een doos popcorn kwijt kan. Er is geen bediening tijdens de voorstelling, mede omdat onderzoek in Hooge veen uitwees dat daar geen be hoefte aan bestond, dit in tegen stelling tot andere plaatsen in Drenthe. Het is niet toege staan om te roken in de bioscoopzaal. Datzelfde on derzoek wees immers uit dat 97% van het publiek dat niet prettig zou vinden. Alle zalen zijn akoestisch vormd vanwege het digitale ge luidssysteem. Bovendien zijn de zalen 1, 3, en 5 uitermate ge schikt voor multi-functionele doel einden, zoals congressen en pre sentaties. Een enorme chaos gedurende de zomer van 1997. De bouwschutting werd gebombardeerd tot vitrine. bouwd. Een nieuwe pui, met immense electronische lichtkrant, moet de aan dacht trekken en eenmaal binnen is het aangenaam vertoeven aan de riante bar. Juist dit onderdeel van deze bios coop steekt af bij anderen. Het 'uitge- voel' wordt steeds belangrijker en een goede horecavoorziening is onontbeer- J^i lijk. Het hoogtepunt in 1997 kwam tijdens de loodzware verbouwing door de aan Luxor uitgereikte Gouden Mickey. Een leuk en motiverend cadeau dat binnen kwam toen we het zo nodig hadden. Eindelijk klaar! Yvonne en Albert Jan genieten van de nieuwe zaal 5. ge- Het nieuwe Luxor Theater is reeds geo pend voor het publiek. In de eerste zes weken kwamen er meer dan 20.000 mensen langs de nieuwe kassa's. Nog steeds wordt er achter de schermen doorgewerkt, wat ook de reden is van het nog niet officieel openen van het Luxor Theater. Dat zal in 1998 gebeuren. De inrichting van de cabines door CTS en Film-Ton- Ook de foyer van het Luxor Tecnmk- Theater werd compleet ver- A.J. Vos r Rtnovo Film bv Postbus 3207 2220 CE Katwijk Tel. 071 - 402 81 44 Fax 071 - 403 20 L M

Holland Film Nieuws | 1997 | | pagina 7