Bed rijfsportret META SOUND heeft u nog meer argumenten nodig ni"j- HET PRODUCTIEKANTOOR TIJDCODE 09.30 'Wil jij nog koffie? 'Lekker. „tuuuuuut (de telefoon gaat) 'Met Karin he, hallo, hoe gaat het? Met mij ook! Zeg, ik stond gisteren al op je antwoordappa raat en ik wilde vragen, kun jij morgen om half tien? ('fluisterend): Alsjeblieft. '(fluisterend): dank je. als je dan deze week nog een keer zou kunnen donderdag misschien? Dan schrijf ik dat gelijk op..en ik zie je in ieder geval morgen! Ok, groetjes 'We hebben productievergadering om tien uur 'Oja, Ik moet zo trouwens die acteur gaan boeken waar ik het gisteren over had, die heb jij toch ook eens een keer gevraagd? 'Ja, moet je via zijn manager doen pak het nummer even.. ik 'Dank je, ik bel hem gelijk even ja, goedemorgen, met Karin, van Meta Sound, ik wilde iets vragen wij zijn bezig met een nieuwe bioscoopfilm In Amsterdam Zuidoost, ter hoogte van de Arena en Ikea, staat een bedrijf, onopvallend tussen de vele andere bedrijven. Die onopvallend heid geldt echter alleen voor de bui tenkant, want aan de binnenkant bruist het van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. De zestien vaste perso neelsleden worden dagelijks omringd door acteurs, regisseurs, vertalers, sprekers, producenten, editors en vele anderen die op de een of andere manier betrokken zijn bij de geluids studio, bij Meta Sound. Meta Sound is de verzelfstandigde geluidsafdeling van het voormalige Cinecentrum uit Hilversum. De 'roots' liggen in 1932 dus je zou kunnen stel len dat Meta Sound al geluidsnabe werkingen maakt sinds de sprekende film bestaat. Tot de klantenkring beho ren de meeste Amerikaanse filmbedrij ven en producenten, Nederlandse film producenten, omroeporganisaties en diverse uitgeverijen en distributeurs van CD-rom-producties. Sommige klan ten komen al vele jaren bij Meta Sound, de relatie met Disney is bij voorbeeld bijna vijftig jaar jong. Voor vrijwel alle producties doet Meta Sound een beroep op het Nederlandse creatieve talent. LUNCHTIJD, een gesprek tussen twee acteurs. TIJDCODE 13.00 'He, hallo1. Wat leuk om jou weer eens te zien!' 'Nou zeg, dat is lang geleden! Hoe gaat het met je? Kom je ook voor een stemtest?' 'Een stemtest? Nee hoor, ik zit in een tekenfilmserie, dus ik kom hier nu zo ongeveer wekelijks..' 'Wat leuk zeg, maar ga even zit ten joh, of moet je al beginnen?' Wee, over tien minuten pas.' 'Ik moet ook nog even wachten want het schijnt een beetje uit te lopen, maar..neem anders even een boterham? Mag hij mee-eten?' 'Kan dat? ja? Lekker! Ja, het gaat wel, ik schuif er wel tussen. 'Wat gezellig zo, met z'n allen aan een tafel..' 'Ja, zo zie je nog eens iemand, vorige week was ik hier dus ook voor die serie en toen kwam ik eh..hoe heet ie ook al weer..nog tegen!' 'Ach nee, die heb ik al jaren niet meer gezien!' 'Nou, het was behoorlijk toeval, hij zit flrt namelijk in die nieuwe dramaserie, die ze vanaf juni gaan uitzenden..' 'O die..' 'Ja en ze doen hier de geluidsnabe werking, dus hij kwam even langs om te kijken.' 'Goh, wat leuk zeg! Trouwens, wat hoor ik toch allemaal?' 'Nou! Wat is dat? Oh, zijn ze een film aan het mixen in de grote studio?' 'Dan is dit zeker net een heftige scène.' 'Hahaha, nou ja, zo gaat dat in zo'n bedrijf.je hoort altijd wat!' 'Zelfs tijdens het lunchen..mag ik de kaas? Dank je!' 'Zeg, maar wat is dat voor stemtest, waarvoor jij komt?' 'Nou, ik werd gebeld, ze zijn met een nieuwe tekenfilm voor in de bioscoop bezig en ze belden mij voor een rol! Ik

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 15