begon ik al met dansles op school. Niet omdat mijn ouders mij dat opdrongen, maar dankzij een lerares van de katholieke school om de hoek. Ik was hyperactief als kind en dansen was de beste manier om mijn energie kwijt te raken, zodat ik 's nachts rustig ging slapen. Ik kom uit een grote hechte een voudige Iers-katholieke familie uit Wales, niet uit de Britse aris tocratie." Regisseur MARTIN CAMPBELL: "In theorie kan het eigenlijk niet: Banderas is Spaans en Hopkins komt uit Wales, maar in de structuur van het verhaal werkt het ongelofelijk goed. Net zoals in de verhouding tussen Merlijn en Arthur, is het nu de oude Zorro, die deze jonge wilde man opleidt om de cape over te nemen, om Zorro te worden als het ware. Soms heb je geluk als het klikt tussen twee acteurs. Tony is de klassieke acteur en Banderas komt ook van het toneel. Hij heeft veel in het Nationale Theater van Madrid gespeeld. Ze zijn allebei geknipt voor hun rol en kunnen het uit stekend met elkaar vinden. De stijl van de film is meer geba seerd op de zwijgende Fairbanks versie dan op die van Tyrone Power of een van de opvolgers. Als je die oude Fairbanks films ziet, is hij echt geweldig. Zelfs zonder geluid weet hij de ziel en humor van Zorro beter uit te dragen dan in welke volgende versie dan ook." Producent DAVID FOSTER: "We hadden tijdens de hele pre productie een Mexicaanse histo ricus, Diego Sandoval, om de juistheid van de mix van fictie en feiten te checken. De film speelt in de periode 1820 tot 1840. Hij zorgde voor de histori sche wapens, zwaarden en uni formen, om er zeker van te zijn dat de Spaanse soldaten er uitza gen, zoals het in die tijd was. De hele film is opgenomen in Mexico, want we wilden plek ken, die echt klopten. We huur den haciënda's van families, die ze al 200 of 300 jaar bezaten in dorpen waar je nog nooit van gehoord hebt. De camera kon 360 graden om zijn as draaien zonder dat er een telefoonpaal of schotel in beeld kwam. Zo ver het oog reikte zag het er nog net zo uit als 300 jaar geleden. Ik herinner me dat ik Antonio aan de lijn had en met hem besprak wanneer hij moest komen voor de opnames. Hij was thuis in Marbella en zei: 'David, ik kijk uit mijn raam. De lucht is blauw, het water is prachtig, waarom filmen we niet hier in Spanje?' en ik zei: 'Omdat het er niet uitziet als Mexico'." Vanaf 17 december in de Neder landse biosocpen. De film wordt uitgebracht door Columbia TriStar Fox Films Een samenwerking met blad Boxoffice maakt het mogelijk dat Holland Film Nieuws u elk nummer een Nederlandse bewerking kan aanbieden van een artikel afkomstig uit dit Amerikaanse vakblad. Mocht u meer informatie wil len hebben over Boxoffice, dan kunt u contact opnemen met de redactie. 5 4

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 47