U BUENA VISTA INTERNATIONAL Dé actiethriller van 1999 is vanaf 7 januari te zien in de bioscoop: "Enemy of the State". De reputatie van een vooraanstaand advocaat wordt vernietigd en zijn leven bedreigd als hij het doel wordt van de high-tech en overal aanwezige surveillance appara tuur van de Amerikaanse Veiligheidsdienst. Regisseur Tony Scott en producent Jerry Bruckheimer -het duo verantwoordelijk voor "Top Gun" en "Crimson Tide" - leveren wederom een fantastische film af met ijzersterke acteerprestaties van o.a. Will Smith, Gene Hackman, Jon Voight en Lisa Bonet. Walt Disney Pictures en Pixar Animation Studios presenteren "A Bug's Life" ("Een Luizenleven" een "megafilm op microniveau". Deze komische film volgt de avonturen van de mier Flik (Dave Foley), een buitenbeentje dat zijn kolonie probeert te redden van een gulzige bende sprinkhanen onder leiding van Hopper (Kevin Spacey). Regisseur en Oscarwinnaar John Lasseter laat met deze prachtig geanimeerde film zien dat hij tot de absolute top behoort. "A Bug's Life" en "Een Luizenleven" (Nederlands gesproken versie) zijn beiden vanaf 11 februari in de bioscoop. BVI marketing: Annabel, Carmen, Carolien, Lieke, Marcel en Tanja. CINEMIEN Let vanaf 7 januari op acteur Ramsey Nasr (1974). Hij maakt dan zijn speelfilmdebuut in de nieuwste film van Annette Apon, "De Man met de Hond". Kees is de man met de hond wiens leven totaal ver andert op het moment dat hij via het arbeidsbureau een betrekking krijgt bij de plaatselijke bank. Andere belangrijke rollen worden vertolkt door Monic Hendrickx ("De Poolse Bruid"), Viviane de Muynck, Titus Muizelaar, Truus te Selle, Janni Goslinga, Paul Kooij, Fred van der Hilst en Nina Deuss. Het feit dat je in je leven nooit echt alles onder con trole hebt is één van de thema's die meesterlijk is uitgewerkt in "Made In Hong Kong". De veelbe- kroonde film van Fruit Chan is met een budget van $110.000 en met 30.000 meter bij elkaar verzameld en overgebleven filmmateriaal gemaakt. De trailer van deze film is uniek en moet je gezien hebben! Vanaf 7 januari in de filmtheaters. Tijdens het International Film Festival Rotterdam is Cinemien weer ruim vertegenwoordigd. "Festen, 'The Celebration' in Cannes al bekroond met de Speciale Jury prijs, gaat na zijn première op het festival op 4 februari uit. De jonge talentvolle regisseur Thomas Vinterberg onthult in zijn tweede lange speelfilm op indringende wijze en volgens de wetten van Dogme 95, het geheim van de familie Klingenfeldt. COLUMBIA TRISTAR FOX FILMS Vanaf vandaag, 17 december draait in de Neder landse bioscopen "The Mask of Zorro". Zie ook het artikel op pagina52 van Holland Film Nieuws. Vanaf 21 januari is het tijd voor de "The Siege" van regisseur Edward Zwick ("Legends of the Fall" en "Courage under Fire"). Als New York wordt getroffen door een aantal terroristische bomaan slagen, is het in eerste instantie aan Anthony Hubbard (Denzel Washington) om dit probleem op te lossen. Wanneer de terroristische aanvallen niet stoppen wordt het leger onder leiding van William Devereaux (Bruce Willis) erbij te roepen om de stad te behoeden voor deze aanslagen. Na deze thriller is het tijd voor de horrorfilm "Urban Legend". In deze film, die 28 januari in de bioscopen gaat draaien, spelen Jared Leto, Alicia Witt en Michael Rosenbaum de hoofdrollen. Wanneer er een aantal mysterieuze moorden wordt gepleegd is de hele stad in rep en roer. Helemaal omdat niet is na te gaan of ze echt wel hebben plaatsgevonden. Er doen alleen geruchten de ronde die zich als een soort virus verspreiden. Als een groep studenten achter de waarheid pro beert te komen, ontdekt een van hun dat er een verband bestaat tussen de moorden. Zij zou wel eens het volgende slachtoffer kunnen zijn. Wij wensen iedereen prettige kerstdagen en een succesvol 1999. Paul, Sonja, Brenda, Marguerite en Heleen 5 9 LÜ

Holland Film Nieuws | 1998 | | pagina 51