z u u z h U m h Z Z j LÜ "Er zijn studio executives die het belangrij ker vinden om te lun chen met Barbra Streisand dan om een businessplan te hebben." mcmaging directer van Warner Bros. Home Video Ruud Lamers over het zakendoen in filmland. "Films hoeven niet al te duur te zijn. Als je maar oppast dat niet te veel geld bij de stropdassen blijft hangen die toch al het meeste verdienen." regisseur Eddy Terstall over filmmaken in Nederland in "Producer" van april '99 "Ik voel me hier af en toe net Ajax: voortdurend wordt er gehengeld naar onze mensen." "Exploitanten zijn nu niet het meest innovatieve volkje van Nederland." managing directer van Universal Pictures Benelux, Chris Brouwer in "Entertainment Management" van 3 juni '99. "Ik heb een aantal 4000-toppen beklom men. Als je boven op zo'n berg staat dan is het net een stukje hemel. Zo volkomen ongerept. En ook zo uitdagend. Het is de kick om boven op die berg te staan." managing directer van Buena Vista International, Eline Danker, over haar vroegere hobby bergbeklim men, in Muziek Beeld van 1 april '99 Een overzicht van interessan te, spectaculaire en/of infor matieve Internetsites al dan niet aangeraden door de lezers van Holland Film Nieuws: Met de Verkiezing van de Beste Bioscoopfilm 1998 van NFC Marketing nog vers in het geheugen is er alweer een nieu we verkiezing gestart. Het leuke initiatief van de Verkiezing van de Beste Nederlandse Film van de Eeuw is afkomstig van het 19e Nederlands Film Festival. Tot en met 1 juli kunnen er nog stemmen worden uitgebracht. Ook op de Internetpagina kan de bezoeker zijn favoriete top drie invullen met motivatie. Daarnaast kan hij ook een lijst vinden met alle 630 Nederlandse speelfilms die ooit zijn gemaakt. http://www.filmfestival.nl/ verkiezing.html We hebben in HFN inmiddels al het nodige geschreven over DVD, maar wie op het Internet meer te weten wil komen over de Digital Versatile Disc die kan onder andere te rade gaan bij: http://www.dvdvideogroup.com Ons werd gevraagd aandacht te besteden aan de website van de Minerva Groep, opmerkelijk genoeg een van de weinige Nederlandse exploitanten die aanwezig is op het Internet. Of kent u er meer? http://www.minervagroep.nl Nu volgen nog enkele sites van films die nog in première moe ten gaan en waar alles over de betreffende film te vinden is. http://www.foxmovies.com/ ravenous Er zijn van die films waarvan de trailer er dusdanig uitziet, dat je erg benieuwd wordt naar de film. Voor websites geldt eigen lijk hetzelfde, hoe mooier aan gekleed en hoe beter verzorgd, des te interessanter wordt de film ineens. De website van de nieuwe film met Robert Carlyle en Guy Pierce ziet er in ieder geval al prachtig uit. "Ravenous" wordt uitgebracht door Fox Films. Eigenlijk behoeft de website van "Star Wars: The Phantom Menace" geen introductie meer. De echte fans en geïnteresseer den hebben de weg naar George Lucas' "speeltuin" immers al gevonden. Voor degenen die een beetje hardleers zijn: http://www.starwars.com Mocht u zelf weer een site hebben ontdekt die de moei te van het bezoeken waard is, laat het ons dan weten: Holland Film Nieuws Van Eeghenstraat 38 1071 GH AMSTERDAM e-mail: hfn@worldonline.nl 24

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 22