z u o u Harrison Kagenaar m H 1 O H tfl Z J AANTAL GESLAAGDEN VOOR OPERATEURS EXAMEN OP HISTORISCH DIEPTEPUNT M Q II? door J. van de Belt Tel.+31 294-415439 Na afloop van de voorjaars examens voor operateurs, die zo'n anderhalve maand geleden in Amersfoort plaats vonden, moest het bestuur van de Leo Claassen Stichting con stateren dat het aantal geslaag den voor het A-diploma nog nooit zo laag was geweest. Van de 29 aangemelde kandidaten kregen er uiteindelijk maar zes te horen dat ze in een keer geslaagd waren. De examens ter verkrijging van het operateursdiploma A en B werden op dinsdag 27 april jongstleden door de werkgroep techniek van de stichting in het Grand Théatre in Amersfoort afgenomen. Voor het A-diploma hadden zich aanvankelijk 29 kandidaten aan gemeld. Twee kandidaten meldden zich af. Van de overgebleven 27 personen moesten er 22 een volle dig examen afleggen. Hiervan slaagden er zes in één keer. Dat was slechts 27%. Zes kandidaten mogen binnen één jaar een her examen afleggen in één vak. De overige kandidaten werden volle dig afgewezen. Van de vijf kandi daten die een herexamen af mochten leggen in één vak zijn er drie geslaagd. De kandidaten die werden afgewezen dienen de vol gende keer weer een volledig exa men af te leggen. Voor het B-diploma hadden zich acht kandidaten aangemeld. Hiervan moesten er zes een volle dig examen afleggen. Drie slaag den er in één keer. De overige kandidaten werden volledig afge wezen. Van de twee personen die voor een herexamen moesten opkomen slaagde er één. De ande re kandidaat dient de volgende keer weer een volledig examen af te leggen. Het bestuur wijdt het lage percen tage geslaagden voor het A-diplo ma aan het feit dat veel kandida ten zich op het laatste moment aanmeldden voor het examen en hun lessen niet of nauwelijks hadden bestudeerd. Vlak voor de examens moet men dan nog snel de lesstof of een deel ervan door nemen. Het volgend operateursexamen is op dinsdag 9 november 1999. De locatie is momenteel nog onbe kend. De personen die hun A-diplo ma behaalden zijn: De dames L D'HontD.I. Frank en P.M. Orlinska uit Amsterdam De heren W.A.P. Dijkman uit Purmerend, J.C. van Groeningen uit Wageningen, L.P.Th. Kirchhoff en DJ. Norde uit Amsterdam, M.L. Wolff uit Bilthoven en E. van Zomeren uit Huizen. De personen die hun B-diploma behaalden zijn: Mevrouw LM. Sanger uit Helmond en de heren H. Karaderik uit Delft, J.M.M. Oosten uit 's-Hertogenbosch en J.H. Schomaker uit Groningen. U weet wel waarom f 3 2

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 29