m MEGABIOSCOOP ZAL OOK DIT JAAR NIET ONTBREKEN OP DE MEGAFESTATIE M Q Q U E MEDIA DESK NEDERLAND: EAVE, MOONSTONE JAARBOEKEN Megabioscoop In een aparte hal wordt een bioscoop gebouwd met een filmscherm van 8 - 18,8 meter. Ook dit jaar heeft de bioscoop weer een capaciteit van 2.500 stoelen. In de Megabioscoop worden doorlopend aansprekende films gedraaid die gericht zijn op de doelgroep. Dagelijks bestaat het filmprogramma uit een grote De laatste Megafestatie van deze eeuw zal dit jaar plaatsvinden van 10 tot en met 18 juli. In de Jaarbeurs te Utrecht is dan negen dagen lang alles bij elkaar wat jonge ren interesseert en aangaat in een mix van amusement, informatie en sensatie. Ook dit jaar is film weer uitgebreid vertegenwoor digd op de Megafestatie. Megabioscoop! Enkele grote titels staan al vast: "The Mummy", "Wild Wild West" en "Never Been Kissed". Bezoekers kunnen op de Megafestatie overal toe gangsbewijzen voor deze premièrefilm winnen. filmhit van het afgelopen jaar, een Nederlandse Film en een première- film. Het Nederlands filmonder- deel wordt gepresenteerd onder de naam 'Meet the Dutch stars'. Iedere middag draait er een bij zondere Nederlandse film. Tijdens dit filmprogramma zal er aan dacht zijn voor de grote filmhits uit de Nederlandse filmgeschiede nis, waarbij natuurlijk een link wordt gelegd met 100 jaar Nederlandse film. Voorafgaand aan de films worden in samen werking met het Nederlands Filmfestival interviews met sterren uit de filmwereld gehouden. Aan het einde van de middag beleeft dagelijks een grote film haar Nederlandse première in de Opzet movie glamour Het movie en glamourgedeelte is een ruimte direct naast de bios coop. Hier worden via een balie en vele monitoren het filmpro gramma, de nieuwste trailers en de beste commercials vertoond. Overige activiteiten zijn o.a. een kapperspodium voor speciale film- kapsels en visagie. De grote film festivals presenteren zich en orga niseren workshops, Cartoon Express verkoopt exclusieve film- hebbedingetjes, er staan supergro- te inflatables van bekende Cartoon Network characters als Johnny Bravo en Cow Chicken en er is een gezellig terras geheel in Hollywood sfeer waar Bugs Bunny ook 'vrij' rondloopt. 3 4 EAVE in Rotterdam De derde sessie van de EAVE workshop '99 vindt plaats in Rotterdam. De lokale organisatie is in handen van het International Film Festival Rotterdam en de gemeente Rotterdam draagt een substantieel deel van de financiering. Gedurende een jaar organiseert EAVE drie workshops van acht dagen. De deelnemers werken aan de ontwikkeling van een film- of televisieproject (fictie of docu mentair). De eerste workshop (februari/maart) staat in het teken van 'ontwikkeling', met nadruk op vaardigheden als scriptanalyse en ontwikkelingsfi nanciering. In de tweede work shop (juni) komen de deelnemers terug met hun project en staat 'packaging and finance' centraal. Het uiteindelijke doel van de eer ste twee workshops is de voorbe reiding van de deelnemers voor de één-op-één ontmoetingen met financiers, commissioning editors en kopers die in de derde work shop (november) worden georga niseerd. Er komen dus in novem ber een hoop interessante mensen naar Rotterdam die ingezet kun nen worden voor een aardig bij programma voor Nederlandse professionals! Nieuwe ronde Moonstone Moonstone is ontwikkeld mét en naar voorbeeld van, het bekende Sundance Institute. Moonstone bestaat uit een 'Filmmakers' Lab' (voor schrijver-regisseurs of teams van schrijver en regisseur) en een 'Screenwriters' Lab' (voor schrij vers). De deelnemers werken op locaties in Ierland en Schotland, ver van de drukte van alledag, met verschillende experts. De gesprekken met de experts zijn individueel. Er wordt tijdens de workshop niet her-schreven maar de deelnemers moeten de work shop verlaten met een heldere visie op hun script. Eind oktober is de volgende 'Filmmakers' Lab', begin december de 'Screenwriters' Lab'. De deadlines zijn respectie velijk 23 juli en 20 augustus. Interessante publicaties over Europese AV industrie MEDIA Salles heeft de zevende editie van de European Cinema Yearbook (1998) uitgegeven. Met deze uitgave wordt gestreefd naar een zo compleet, actueel en betrouwbaar mogelijk overzicht van het bioscooplandschap in 28 Europese landen: van IJsland tot Griekenland en van Portugal tot Roemenië. De publicatie is ook beschikbaar op Internet: http://www.mediasalles.it. Ook de nieuwe editie van het Statistical Yearbook van het European Audiovisual Observatory is recentelijk uitgeko men. Dit naslagwerk bevat een schat aan statistische marktgege vens op het gebied van film, tele visie, video en nieuwe media. Behalve data treft de lezer ook redactionele bijdragen over trends en ontwikkelingen aan. Meer informatie: Audiovisueel Platform/MEDIA Desk telefoon 035 623 86 41 fax 035 621 85 41 e-mail: avpmedia@euronet.nl website: www.avp-mediadesk.nl

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 31