INDIES FILM DISTRIBUTION RCV FILM DISTRIBUTION Nikita Michalkov's oogverblindende en ontroerende epos "The Barber Of Siberia" opende dit jaar het Filmfestival van Cannes. Naast de regisseur waren de hoofdrolspelers Julia Ormond, Richard Harris en Oleg Menchikov aanwezig om deze Europese première extra glans te geven. Overal stroomt het publiek mas saal toe om te genieten van deze bijzondere, rijk aan geklede liefdesgeschiedenis, die zich aan het eind van de vorige eeuw in Rusland afspeelt. Een film die met Kerst in heel Nederland ongetwijfeld volle zalen zal trekken! Naast "The Barber Of Siberia" was het film festival Cannes zeer succesvol vanwege het sluiten van een aantal prachtige distributie-overeenkomsten. De actiethriller "Ace" met Bruce Willis, de komedie "Blow Dry" naar een script van Simon Beaufoy ("The Full Monty") en de actiekomedie "Company Man" met Alan Cumming, John Turturro en Sigourney Weaver zijn enkele van de titels die Indies mettertijd in de bioscoop zal lanceren. Maar eerst deze zomer "Hilary and Jackie" (24 juni) en "Sliding Doors"met Gwyneth Paltrow (22 juli) PARADISO ENTERTAINMENT NEDERLAND Nog één week en ook Nederland kan genieten van David Cronenberg's "eXistenZ", de film die onder andere in Frankrijk en België al snel de boxoffice-lijs ten aanvoerde. De hoofdrollen zijn voor Jennifer Jason Leigh, Jude Law en Willem Dafoe. "eXistenZ" neemt je mee op een onvergetelijke virtuele reis die elke ervaring te boven gaat. De spanning, de humor, de fantasie en de actie maken meer los dan welke film dan ook deze zomer! Don't Fuck With Reality. Vanaf eind augustus is "Happiness" van Todd Solondz in de theaters te zien. Alle personages in de film denken gelukkig te zijn, maar komen stuk voor stuk bedrogen uit. De film won in Cannes de Inter nationale Prijs Van De Kritiek. Paradiso heeft ook enkele films aangekocht tijdens het Film Festival in Cannes, te weten: "The Limey" van Steven Soderbergh met Terence Stamp en Peter Fonda; "The Blair Witch Project", het huiveringwekkende filmde buut van de jonge filmmakers Eduardo Sanchez en Daniel Myrick en "The Straight Story" van David Lynch; een juweel! Vanaf 24 juni kan iedereen de wereldreis volgen van "The Red Violin". Het is een film over liefde en onsterfelijkheid door vier eeuwen heen. Met niemand minder dan Samuel L. Jackson en Greta Scacchi. De "All Night Horror Show" gaat in juli alweer voor de zevende keer van start. Een half jaar lang gaan de grootste griezels op toernee. "Pleasantville" is het regiedebuut van de Amerikaan se filmmaker Gary Ross en gaat draaien vanaf 1 juli. Het is een modern sprookje over nostalgie en onschuld vol special effects en humor met onder andere Reese Witherspoon en Tobey Maguire. "Pleasantville" viel al op in Amerika door de fantasti sche kleur en zwart/wit montages. Swingmuziek is mede door Herman Brood weer hele maal terug. Wie ook de sfeer van deze dans/muziek stijl wil proeven kan naar de gelijknamige film "Swing" die vanaf 15 juli in de bioscopen te zien zal zijn. Deze romantische 'feel good movie' met in de hoofdrollen Lisa Stansfield en Hugo Speer is door spekt met zwarte humor en jazzy klanken. Marjolein Jonker, assistente publiciteit SHOOTING STAR FILMDISTRIBUTION "Papa's Song" is de nieuwe film van filmmaker Norman de Palm, reeds bekend van "Almacita de Desolato" en "Ava Gabriel". De film is een Nederlands-Antilliaans drama dat de verschillen in mentaliteit, maar ook de overeenkomsten tussen beide rijksdelen op een actuele manier neerzet. De film zal enige promotievoorstellingen en voorpremiè res beleven op het fameuze KWAKU-Festival in de Bijlmer (Amsterdam Zuid-Oost). Het is voor de eerste keer dat dit festival aandacht besteedt aan film. (KWAKU is van half juli tot eind augustus in de weekenden te bezoeken in de Bijlmer). The Golden Earring, Nederland's oudste en degelijk- ste popgroep heeft er na ruim dertig jaar mee inge stemd om een film over hun carrière te laten maken. "Don't Stop The Show" belicht hun muzikale ont- 3 6

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 33