wikkeling en hun grote internationale ervaringen en successen Schitterende en unieke historische opna men vullen hun verhaal aan. De film is interessant voor iedereen die iets met muziek heeft. Martin Lagestee Films heeft de film geproduceerd. De spannende avonturenfilm "The Mummy", met in de hoofdrollen Brendan Fraser en Rachel Weisz is op 7 mei jongstleden in première gegaan in Amerika. Het openingsweekend was ruim US $43 miljoen, de negende grootste opening aller tijden! Vanaf 15 juli zal "The Mummy" ook in ons land bioscoopbezoekers de stuipen op lijf jagen! In 1719 v.C. wordt in de Egyptische stad Thebe de verboden liefde ontdekt tussen de slechte hogepriester Imhotep en Anck-Su-Namun, de minnares van de farao. Anck-Su-Namun pleegt zelfmoord en Imhotep wordt vervloekt: zijn gemummificeerde lichaam wordt in Hamunaptra - de Stad des Doods - begraven en zal tot in de eeuwigheid in leven blijven, tenzij zijn verrotte lichaam ooit bevrijd wordt... In 1923 stuit soldaat Rick O'Connell op de ruïne van Hamunaptra. Een aantal jaren later zit hij gevangen en kan hij zijn leven redden door Egyptologe Evelyn en haar broer Jonathan de plek van Hamunaptra te wijzen. De hebzuchtige zoektocht van Amerikaanse grafrovers zorgt er echter voor dat de vloek wordt opgeheven en dat "The Mummy" weer tot leven komt. Claire, Patty en Martine UNIVERSAL PICTURES (BENELUX) Dat het ging gebeuren was bekend, maar nu is het dan eindelijk zover. PolyGram Filmed Entertainment gaat voortaan door het leven als Universal Pictures (Benelux) en daar zijn we trots op. Onder deze vlag gaat op 1 juli de romantische komedie "Notthing Hill" in première, met in de hoofdrollen Julia Roberts en Hugh Grant. Een film van de makers van "Four Weddings and a Funeral" en "BEAN", die de komische verwikkelingen laat zien van William Thacker, een een voudige boekhandelaar die de diva van Hollywood, Anna Scott ontmoet. De liefde tussen deze twee extre men, met alle hieruit voortkomende misverstanden en ontroerende momenten, maken van "Notting Hill" een heerlijke 'feel good movie', die dè zomerfilm van dit jaar gaat worden. "Kabouter Plop", die bij het jonge publiek al lang bekend is van televisie en video, zet zijn eerste stappen op het witte doek. Samen met zijn vrienden, kabouter Klus, kabouter Lui en kabouter Kwebbel, gaat deze sympathieke kabouter op zoek naar een kabouterschat. Voor de jeugdige kijkers is deze film een waar feest, omdat de makers alles uit de kast hebben getrokken om de film zo spannend mogelijk te maken. De film "Kabouter Plop: De Kabouterschat" gaat 8 juli in pre mière. Voor het najaar staan bij Universal de films "Angela's Ashes" en "Mickey Blue Eyes" op stapel. In deze laatste speelt Hugh Grant wederom een op zijn lijf geschreven rol. Mare, Martin, Immo, Niels, Olga, Sharmila en Sacha WARNER BROS. Uit de "Goodbye To" reeks WB-verdriet II Nadat de man zowat twee jaren lang door iedereen was verwend geweest, door iedereen zacht behandeld, en zacht was aangesproken, en verzorgd van natjes en droogjes, gekrabd, bejubeld, geraden, gestreeld, gelakseerd en nog meer natjes, en iedereens zachte wil, twee jaren tot eigen heil had ondergaan, daar sloot hij opééns, zijn kasten, laden, ramen, deuren; en op de buitenkant van iedere deur plakte hij een papier waarop hij had geschreven: Adieu WB Ik ga naar RCV vrij' naar E. du Perron

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 34