I o J H O CL PIM HERMELING Naast welke actrice zou je een keer wakker willen worden? Naast Penelope Cruz, één van de mooiste actrices van dit moment. Ze speelde in "The Man With Rain In His Shoes". Welke film had beter nooit in de bioscoop kunnen komen? De afgelopen jaren teveel films om op te noemen. Toch loop ik nooit uit de bioscoop weg, hoewel ik bij "Filmpje!" op het punt heb gestaan. Als je mag kiezen tussen een gesprek met Otger Merckelbach, directeur van RCV 2001 of Hans Kok, directeur van Indies, voor wie kies je dan en waarom? Hans Kok. Dat vind ik een inne mende persoonlijkheid en ik ben erg benieuwd naar zijn plannen voor de komende jaren. Van Otger Merckelbach denk ik ze wel te weten. Wat vond je de beste 'joint pro motion' tot op heden in het bioscoopbedrijf? Absoluut die voor "The English Patiënt", opgezet door Esther Kollmann met RCV. Op een specia le dag kon je voor 45,= naar de film en kreeg je het boek én de CD! Wat is de beste bioscoopzaal van Nederland? Tuchinski is qua entourage de enige premièrezaal. De beste zaal is Pathé Rotterdam, maar ik ben nog niet in Vlissingen geweest. Wat wordt de nummer 1 film van 1999? Zonder twijfel "Star Wars". Iedereen zit op deze film te wachten en de hype is nu al enorm. Misschien is het niet de beste film, maar hij zal wel de meeste bezoe kers trekken. Wie is volgens jou de machtigste man of vrouw van het Nederlandse film- en bios coopbedrijf? San Fu Maltha zou de machtigste man kunnen zijn. Hij kent dusda nig veel mensen dat hij veel invloed kan uitoefenen op de Nederlandse filmmarkt. Welke film verdiende volgens jou meer bezoekers? "Basquiat", een film over het leven van de artiest Basquiat. Ik had ver wacht dat hij in het arthouse cir cuit heel goed zou scoren. Ik had er bijna weddenschappen op afgeslo ten. Wat vind jij van Holland Film Nieuws? Het houdt je goed op de hoogte van de Nederlandse filmbranche. Het zou mooi zijn als het meer werd Na 1 juli is de scheiding tussen Columbia TriStar en 20th Century Fox een feit. Dan gaat Fox zelfstandig verder. Pim Hermeling, voormalig medewerker van RCV Film Distribution is benoemd tot 'director of marketing'. gebruikt als marketinginstrument. Medewerkers op de hoogte brengen van promotionele activiteiten en alle neuzen dezelfde kant op krij gen. Dat gebeurt nu te weinig. Wat doe je het eerst als het zaal licht uitgaat? Mijn schoenen uit en lekker gaan zitten. Moeten krakende verpakkingen in de bioscoop verboden wor den? Ja, krakende verpakkingen én pra tende mensen. Je gaat juist naar de bioscoop om een film zien zonder afgeleid te worden. Waar denk jij aan als ik NFC zeg? Een organisatie die goed werk ver richt. Er kan meer uitgehaald wor den, als de NFC de branche meer promoot als eenheid. Moet reserveringsgeld afgeschaft worden? Ja. We kunnen het ons in Nederland niet permitteren om drempels op te werpen. In België gaan mensen naar 'de' film: ze gaan naar de bioscoop en kijken daar ter plekke waar ze heen gaan. In Nederland gaan mensen naar 'een' film. Dus het wordt tijd om heel snel in Nederland nieuwe 'mainstream' bioscopen neer te zet ten, met minimaal vijftien zalen. Hoe belangrijk is filmeducatie? Filmeducatie is belangrijk voor jonge mensen én voor ouderen. Maar het is net zo belangrijk om mensen in de branche op te leiden tot goede distributeurs en exploitanten. Er zijn weinig nieuwe mensen met een goede visie op dit moment. Wat maakt een film goed? Een goed verhaal, goed plot, sterke acteurs. De verhaallijn volgen in plaats van verzanden in zoveel mogelijk zijlijnen. Goed voorbeeld is "De Poolse bruid": twee acteurs, een locatie en een verhaal. Wat vind je van het voorpro gramma in de bioscoop? Slecht. Het is schandalig dat ze vaak worden vertoond met het licht aan. Je 'trailer' is immer je belangrijkste marketinginstrument. Het zou leuk zijn om aankomende regisseurs en producenten de kans te geven om voorfilms te maken van vijf minu ten. Hoeveel bioscoopbezoekers telt Nederland in het jaar 2002 Als we doorgaan zoals nu blijven het er 20 miljoen. Slaan we de han den ineen en gaan we het goed doen, dan worden het er 23 of 24 miljoen. Nederland heeft het groot ste groeipotentieel. Wat vind je van pauze in de hoofdfilm? Ik vind het vreselijk en het irriteert me. Moeten de 'windows' worden afgeschaft? Ja, die schaden veelal het commer cieel belang van de distributeurs. Wie verdient er volgens jou een plaats in de Spotlight? Esther Kollmann. Zij heeft op dit moment de meeste inhoud en ken nis op arthouse gebied. 3 8

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 35