W'J wensen alle _- veel-.; voorspoed in het nieuwe loitanten verhuurders bookers bedrijfsieid(st)ersy, secretaresses .inspecteurs administratief, i„édewsrk(st)er^ Publiciieits producenten ouvteuses X; telefonistes service medewjark(st)ers kortom iedereen..;.. Ëoscopen MEDIA DESK Slate Funding voor drie Nederlandse bedrijven In het voorjaar introduceerde het MEDIA Programma een zeer interessante nieuwe regeling voor het bevorderen van de continuïteit in projectontwikkeling van middelgrote productiebedrijven. In de eerste ronde zijn maar liefst drie van de vijf aanvragen van Nederlandse bedrijven gehono reerd: A Lab, Lemmond en Mulholland Pictures. A Lab is een samenwerkingsverband van de productiebedrijven Phanta Vision, Motel Films, Fu Works, Jordaan Film en Two Independent; Lemmond wordt gevormd door Egmond Film and Television en Lemming Film; Mulholland Pictures is een nieuw productiebedrijf van Ate de Jong en Jeroen Krabbé. Bovendien maakt Lemming Film ook nog deel uit van het eveneens geselecteerde Europese documen taire netwerk d.net.film. Door de Slate Funding regeling krijgen de bedrijven de beschikking over een ontwikkelingskrediet van maximaal 2 x 125.000 Euro voor een periode van drie jaar. Nieuwe richtlijnen van Eurimages Met ingang van januari 2000 gelden er nieuwe richtlijnen voor het coproductiefonds Eurimages. Er wordt een tweele dig stelsel gecreëerd met aparte richtlijnen voor enerzijds coproducties (minimaal twee lidstaten) met een wezenlijke potentie voor internationale distributie en anderzijds coproducties die uiting geven aan de culturele diversiteit van de Europese cinema. Het is niet de bedoeling dat er aan de ene kant commerciële films en aan de andere kant culturele films worden ondersteund, wel wil men bereiken dat bij de toelating en selectie rekening wordt gehouden met de aard van verschillende films. Bij de beoordeling van films die worden ingediend voor het eerste stelsel wordt in belangrijke mate gekeken naar het percentage van de financiering dat gegarandeerd is en de interesse uit de markt in de vorm van minimum garanties, TV pre-sales en andere pre-sales (minimaal distributie in drie lidstaten). Van de financiering moet minimaal 75% van het aandeel van de 'meerderheids'-producent gegaran deerd zijn en minimaal 50% van het aandeel van alle 'minderheids'-producenten. De hoogte van de Eurimages bijdrage is niet meer gerela teerd aan een percentage van het productiebudget maar aan de feitelijke financiële behoefte van het project waarbij een aantal maxima geldt die afhankelijk is van het budget van de film. In het tweede stelsel vindt de beoordeling op de artistieke waarde plaats en zullen vooral films gesteund worden die een bijdrage leveren aan de cinematografische diversiteit op nationaal en Europees niveau - in het bijzonder films met een relatief bescheiden budget, met een minder bekende cast, 'arthouse' films en films die innovatief zijn in vorm of onderwerp. Van de financiering moet minimaal 50% van de aandelen van alle coproducenten gegarandeerd zijn. Het is aan de producenten zelf om te beslissen onder welk stelsel een project wordt ingediend. De keuze is echter wel definitief. Een in het ene stelsel afgewezen project kan niet opnieuw worden ingediend onder het ander stelsel. Meer informatie: Audiovisueel Platform/MEDIA Desk telefoon 035 623 86 41 fax 035 621 85 41 e-mail: avpmedia@euronet.nl website: www.avp-mediadesk.nl 4 2

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 37