m u h UNIVERSAL PICTURES (BENELUX) UPSTREAM PICTURES WARNER BROS. ÜJ Het nieuwe jaar belooft wat ons betreft ook weer veel goeds. Er staan meer dan 25 films op de rol waaron der 'American Beauty', 'Angela's Ashes', 'The Green Mile', 'Sleepy Hollow' en in 'M:I- 2', geregisseerd door John Woo krijgt Tom Cruise opnieuw een 'mis- sion impossible'. 'Angela's Ashes' zal op 17 februari 2000 worden uitge bracht. Op 29 november jongstle den was de schrij ver van het boek, Frank McCourt, in Nederland om interviews en een lezing te geven. De film 'Angela's Ashes' is een prach tige verfilming van de gelijknamige bestseller van Frank McCourt, in het Nederlands verschenen onder de titel 'De as van mijn moeder'. In de hoofdrollen Emily Watson, Robert Carlyle en geregisseerd door Alan Parker. Frank McCourt wordt geboren als oudste zoon van een doodarm Iers gezin in het New York van de jaren dertig. Zijn vader is een vriendelijke, zachtaardige man maar een onverbeterlijke alcoholist die er niet in slaagt zijn gezin te onderhouden. Als het gezin door geldnood gedwongen remigreert naar Limerick, de geboorteplaats van Frank's moeder Angela, wor den ze niet bepaald warm onthaald door de katholie ke familie van Angela. Claire, Patty en Martine DEAD MEN WALKING Volkomen verrast werden wij door het nieuws dat Universal Studios besloten had om de distributie-afde ling van het recent opgerichte Universal Pictures International (voorheen PolyGram Filmed Enter tainment Distribution) op te doeken. In ruim elf lan den zullen kantoren worden gesloten waardoor een groot aantal mensen op straat komt te staan. Meteor Film en PFED stonden met name de laatste vijftien jaar garant voor opmerkelijke successen als 'Dances with Wolves', 'The Crying Game', 'House of the Spirits', 'Nell', 'Seven', 'The Game', 'Trainspotting', 'The Usual Suspects', 'Bean', 'Sleepers', 'Arlington Road', 'Kabouter Plop' en het meest recente: 'Notting Hill'. Zeker met betrekking tot het uitbrengen van films van Nederlandse bodem liep onze maatschappij voorop. Wat te denken van successen als 'Schatjes', 'Mama is boos', 'Antonia', 'Zusje', 'All Stars', 'Left Luggage' en 'Filmpje!'. De drie laatstgenoemde films staan zelfs in de top vijf van de best bezochte Neder landse films van de afgelopen zes jaar. Aan al dit moois komt nu een eind. Eind januari 2000 worden de deuren gesloten en gaat er tevens een mooie Europese droom verloren. Het is een groot verlies voor een bedrijfstak waar wij met veel plezier deel van hebben uitgemaakt. Op dit moment is de toekomst voor een ieder van ons nog onzeker. We hopen jullie binnenkort weer te zien en te spreken, al dan niet via een ander filmkanaal. Wij danken iedereen voor de prettige samenwerking in de afgelopen jaren en nemen met trots afscheid van een mooie periode. Chris, Mare, Martin, Niels, Immo en Olga. Op 6 januari gaat 'Unter den Palmen' uit, van Miriam Kruishoop met onder andere Helmut Berger, Thom Hoffman en Willem Nijholt 'Unter den Palmen' is de twee de lange speelfilm van Miriam Kruis hoop en was dit aar de openings- film van het Nederlands Film Festival. In 'Unter den Palmen' draait het om mensen die samen zijn, maar toch in een isolement leven. Helmut Berger speelt de sterren van de hemel als David die in de buit van een roofoverval een foto vindt waardoor hij gefascineerd raakt en die er uiteindelijk toe leidt dat er afgerekend gaat worden met een verstikkend verleden. Op 3 februari presenteert Upstream Pictures het suc ces van veel internationale festivals en de film die in Zweden een groot kassucces wasr'Fucking Amal' van Lukas Moodysson. De vijftienjarige Elin woont inmiddels bijna een jaar met haar ouders in het plat- telandsdorp Amal. Het leven gaat zijn saaie gangetje totdat Elin op een feestje verzeild raakt dat haar leven een heel nieuwe wending geeft. Elin moet met de hoofdbrekens die de liefde en het plattelandsleven haar kosten in het reine zien te komen. Roerend, geweldig geacteerd en gevoelig geregisseerd. Op een koude, winterse dag kwam opeens een engel tje in opdracht van een hogere macht uit Burbank, Californië aangevlogen. Dit engeltje deelde ons Warner Brosjes mee, wat ons de eerste helft van het komende jaar te wachten staat. Als start van het nieu we jaar komen Cartman, Kyle, Stan en Kenny, de vier jongetjes uit 'Southpark', ons een bezoekje brengen op 3 februari. Rond de 10e van de maand februari moe ten we opletten in het verkeer en zorgen dat we onze auto niet total loss rijden. De 'Three Kings' komen bij ons wat later aan. Op 24 februari overtuigen ze ons van hun goede daden. In april hebben we een drukke agenda met veel actie en romantiek, 'Any Given Sunday', 'The Story Of Us' en 'Pokémon' staan dan te trappelen in de bioscopen. Vanaf de zomer wordt het allemaal nóg spannender, pas op voor 'Gossip' in de maand mei. Tot zover de nieuwjaarsvoorspellingen van het engeltje uit Burbank, Californië. Kleine veran deringen en ook grote kunnen altijd nog optreden deelde het engeltje mee en wat het engeltje ons en jullie allemaal ook nog toewenste was een prettige kerst en een te gek millennium. De Warner Brosjes. 5 3

Holland Film Nieuws | 1999 | | pagina 48