'AMERICAN BEAUTY' ENIGE FILM MET MEERDElWARDS *m± vervolg van pagina 15 Ludwig Schenkers niet zo'n filmfreak, maar span ning en actie kunnen hem wel boeien. Al moet er niet teveel bloed vloeien. 'Broken Arrow' is daarom een van zijn favorieten. Perfect geluid Voor Technofilm Audiovisueel werkt Arthur van den Bergh. Hij verkoopt en verhuurt film- hardware, van scherm, projector en geluidssystemen tot de com plete inrichting van een theater zaal. "Ik werk hier al een jaar of tien en elk project is totaal anders. Ik ben nu bezig met de trouwzaal van het nieuwe stad huis. Zij willen tijdens de trouw- plechtigheid foto's en video's van het bruidspaar kunnen tonen. Dan vertel ik hoe ze dat kunnen doen en wat dat kost. Het is leuk om die hele techniek uit te puzzelen," vertelt Arthur. "De verhuur is trouwens ook heel divers. Soms moet ik ineens met een half vliegtuig vol appa ratuur naar Dubai, voor een productpresentatie van een klant. Die wil niks aan het toe val overlaten en weet dat wij het hier in Nederland heel goed doen." Gek genoeg is hij over het geluid van de gemiddelde Nederlandse film minder te spreken: "Het geluid is vaak slecht. Je moet heel geconcen- Marcel Klomp treerd kijken om het te kunnen volgen. Mooie uitzondering was 'De vrouw van het noorden'. Mooie beelden en perfect geluid. Ik heb hem gezien tijdens het filmfestival in Utrecht, omdat we het hele technische gebeuren doen voor Cinema Boulevard." Eigenwijs Grand Theatre Cinema Boulevard is het nieuwste pro ject van Onno Fenstra, door een collega lachend omschreven als: "Hij weet niks van film en is ontzettend eigenwijs." Onno ziet zichzelf niet als de paraplu van het bedrijf: "Ik ben er voor de ondersteuning van de medewer kers, zodat zij hun werk goed kunnen uitvoeren. Een omge keerde piramide, met mij onder aan. In 1997 heb ik het bedrijf overgenomen en sinds die tijd ben ik bezig met het ontwikke len van nieuwe activiteiten. Wij doen veel vertoningen in de openlucht, maar dat is seizoens- en weersgebonden. Ik dacht dat je datzelfde misschien overdekt kon doen, in de vorm van een ouderwets theater. Dat is Cinema Boulevard geworden." Het is een nieuw gebouwd theater in Jugendstil, met 315 zitplaatsen en de allernieuwste technieken, een multifunctio neel theater, zowel geschikt om films te draaien, als om er recepties te houden of bedrijfs- bijeenkomsten. Wij verzorgen het totaal, van het regelen van de filmrechten tot het inhuren van een compleet orkest," zegt Onno. Als eerste Al is Cinema Boulevard iets met de smaak van het verleden, Onno Fenstra denkt zeker ook na over de toekomst: "De film distributie zal veranderen. Ik ben er liever als eerste bij dan dat ik de boot mis, dus ik denk al na over wat voor techniek er gebruikt zal worden en wat de gevolgen zijn voor de fysieke dis tributie. Het hele proces is al in volle gang. Momenteel doen wij Ronald van Dokkum in de Plaza-bioscoop in Nieuwegein een test met digitale projectie van reclame, om te zien wat de technische mogelijk heden zijn. Als wij dat hele pro ces in kaart hebben gebracht, zijn we weer een stap verder. Of het via een telefoonlijn gaat lopen of met een disc, dat maakt dan niet zoveel uit." Beste Film Drama 'American Beauty' 'The End of the Affair' 'The Hurricane' 'The Insider' 'The Talented Mr. Ripley' Beste Film Musical/Komedie 'ToyStory2' 'Analyze This' 'Being John Malkovich' 'Man on the Moon' 'Notting Hill' Beste Actrice Drama Hilary Swank - 'Boys Don't Cry' Annette Bening - 'American Beauty' Julianne Moore - 'The End of the Affair' Meryl Streep - 'Music of the Heart' Sigourney Weaver - 'A Map of the World' Beste Actrice Musical/Komedie Janet McTeer - 'Tumbleweeds' Julianne Moore - 'An Ideal Husband' Julia Roberts - 'Notting Hill' Sharon Stone - 'The Muse' Reese Witherspoon - 'Election' Beste Acteur Drama Denzel Washington - "The Hurricane' Russell Crowe - 'The Insider' Matt Damon - 'The Talented Mr. Ripley' Richard Farnsworth - 'The Straight Story' A Kevin Spacey - 'American Beauty' Beste Acteur Musical/Komedie Jim Carrey - 'Man on the Moon' Robert De Niro - 'Analyze This' Rupert Everett - 'An Ideal Husband' Hugh Grant - 'Notting Hill' Sean Penn - 'S weet and Lowdown' Beste regisseur Sam Mendes - 'American Beauty' 4 Norman Jewison - 'The Hurricane' Neil Jordan - 'The End of the Affair' Michael Mann - 'The Insider' Anthony Minghella - 'The Talented Mr. Ripley' Beste Script Alan Ball - 'American Beauty' John Irving - 'The Cider House Rules' Charlie Kaufman - 'Being John Malkovich' Eric Roth Michael Mann - 'The Insider' M. Night Shyamalan - 'The Sixth Sense' Beste Mannelijke Bijrol Tom Cruise - 'Magnolia' Michael Caine - 'The Cider House Rules' Michael Clarke Duncan - 'The Green Mile' Jude Law - 'The Talented Mr. Ripley' Haley Joel Osment - 'The Sixth Sense' Beste Vrouwelijk Bijrol Angelina Jolie - 'Girl, Interrupted' Cameron Diaz - 'Being John Malkovich' Catherine Keener - 'Being John Malkovich' Samantha Morton - 'Sweet and Lowdown' Nathalie Portman - 'Anywhere But Here' Chloe Sevigny - 'Boys Don't Cry' Beste Buitenlandse Film 'AU About My Mother' (Spanje) 'Aimee Jaguar' (Duitsland) 'East-West' (Frankrijk) 'La fille sur Ie pont' (Frankrijk) 'The Red Violin' (Canada) Beste Originele Muziekscore Ennio Morricone - 'The Legend of 1900' Angelo Badalamenti - 'The Straight Story' George Fenton - 'Anna and the King' Lisa Gerraro Pieter Bourke - 'The Insider' Thomas Newman - 'American Beauty' Michael Nyman - 'The End of the Affair' Jocelyn Pook - 'Eyes Wide Shut' John Williams - 'Angela's Ashes' Gabriel Yared - 'The Talented Mr. Ripley' 1 6 Beste Originele Muzieknummer 'You'll be in my Heart' - 'Tarzan' 'Beautiful Stranger' - 'Austin Powers; The Spy Who Shagged Me' 'How Can I Not Love You' - 'Anna and the King' 'Save Me' - 'Magnolia' 'When she loved me' - 'Toy Story 2' 1 7 GOLDEN GLOBES 2000

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 14