U Z Will van Dommelen, directeur van Jogchem's Theaters neemt afscheid Met veel energie en een op het eerste gezicht onverwoestbaar optimisme heeft Will van Dommelen in de afgelopen jaren een duidelijke stempel gedrukt op het bioscoopvak. Nu is het tijd voor iets anders. lil tekst: J. Huijsdens Als er een top tien wordt gemaakt van de meest promi nente persoonlijkheden uit het Nederlandse bioscoopbedrijf, dan staat Will van Dommelen, de onlangs teruggetreden directeur van Jogchem's Theaters daar zeker in. De in België woonachtige Van Dommelen heeft een duidelij ke stempel gedrukt op 'het vak', zoals hij het zelf noemt. Dat beperkte zich niet alleen tot het familiebedrijf Jogchem's Theaters; ook de NFC en vrijwel al haar gele dingen hebben de aanwezigheid gevoeld van de 'reiziger' uit Bunschoten. Na drieëntwintig jaar Jogchem's Theaters nam Will van Dommelen op 11 februari jongstleden afscheid als directeur van de onderneming die ooit door zijn grootva der werd opgericht. Broer Jan van Dommelen blijft voorlo pig nog aan het roer staan. Hoewel het ver trek aanvankelijk later zou plaatsvinden, bleek de tijd rijp te zijn om nu al terug te treden. "Ik ben 56 en dat is een mooi moment. Ik zou pas over twee jaar terug treden en commissaris worden, maar het is goed geweest. Onze adjunct-directeur Jordi Wientjes is er, eerder dan we gedacht hadden, klaar voor. Wij hadden daar vier jaar voor gepland, maar hij staat er nu al." Naast zijn functie als directeur van Jogchem's Theaters heeft Will van Dommelen als actief bestuurslid altijd veel tijd gesto ken in bijna alle geledingen van "Ik zou nog wel een maand of drie -langer houd ik het, denk ik, niet uit- in een klooster willen zitten." zowel de NFC als haar voorgan ger de Bioscoopbond. Soms leek het er wel op dat hij meer tijd doorbracht in het NFC bureau aan de Jan Luykenstraat in Amsterdam, dan op het kantoor van Jogchem's in Bunschoten. Van Dommelen heeft aangege ven de komende periode nog wel betrokken te willen blij ven bij de activiteiten van enkele stichtingen, waaron der de Stichting Nationale Bioscoopbon. Want, zo zegt hij zelf: "Mijn vingers tinte len nog steeds. Ik zie nog een hoop dingen gebeuren die anders moeten." Waar komt het eigenlijk alle maal vandaan? Die behoefte om werkelijk overal bij betrok ken te willen zijn, alles te willen 1 9 'IK BEN EEN ONTDEKKINGSREIZIGER'

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 16