TIEN BEGRIPPEN NAMEN zien, alles te willen horen en overal deel uit te willen maken van een team dat de klus moet klaren, zoals van Dommelen zelf zou zeggen. "Ik heb ooit een map gekregen van mijn vader met spullen van mij van vroeger. Daar zat een onderzoek in van de lagere school, een psychologische rap port. Ik weet nog dat daar in stond dat ik me slecht kon con centreren en dat ik een soort ontdekkingsreiziger ben. Dat klopt allebei. Ik schrijf haast nooit omdat ik in mijn gedach ten al tien straten verder ben. Schrijven laat ik h e t daarom aan ande ren over. Ik kan wel heel snel lezen, ik registreer heel veel en ik kan veel onthouden. Dat is een Van Dommelen-trek die Jan ook heeft. Zelfs als ik het mij niet meer herinner, weet ik door logisch nadenken dat ik het wel besproken moet hebben. Dat ik een ontdek kingsreiziger ben manifesteert zich in grote, maar ook hele kleine dingen. Om een voor beeld te geven, we zitten nu hier te praten en ondertussen registreer ik alles om me heen, zie ik dingen misgaan en zou ik willen ingrijpen. Tegenwoordig denk ik: stop daar mee, dat gaat je niets aan. Ik word wel eens moe van mezelf. Toch zou ik nog jaren vooruit kunnen, maar dit stuk heb ik nu wel gehad. Ik wil nog zoveel doen. Ik wil nog antropologie stude ren, ik hoef niet af te studeren, maar ik wil er wel kennis van nemen. Ik zou nog wel een maand of drie - langer houd ik het, denk ik, niet uit - in een klooster willen zitten. Met alles erop en eraan. Ik wil graag rei zen, niet op vakantie zijn, maar ontdekken, zien. Ik zou de hele wereld nog wel willen ontdek ken." is een fantastisch vak. ma nsen hoor zeggen dat het l zeg ik: 'Nee, werken is niet Sporten is leuk.' Luisterend naar de man wiens energiemeter gedurende het interview geen moment terug valt, lijkt er een gevoel van spijt naar boven te komen. Is er geen spijt dat deze stap niet eerder is gezet? "Nee, zeker niet. 'it's no use crying over spilled milk', zeg gen de Engelsen. Sommige din gen moet je niet van tevoren willen weten. Tijdens mijn ijs hockey tijd deed zich de moge lijkheid voor om in Canada te gaan spelen. Mijn vader zei dat ik het moest doen, maar zelf wist ik niet wat ik er mee moest. Wij hadden een zaak en ik vroeg mij af of ik wel een jaar weg kon. Als ik het toen had gedaan, was mijn leven wellicht wel helemaal anders verlopen. Dan was die wereld ontdekker misschien anders geworden. Als je jong bent, moet je dat soort dingen doen. Sommige studenten gaan bor den wassen in Chili om wat geld te verdienen om weer door te kunnen reizen. Als ze op een gegeven moment maar weer een ticket voor de terugreis kunnen betalen. Dat stuk heb ik gemist. Ik ben het nu wel voor een deel aan het inha len." Will van Dommelen heeft, naar eigen zeggen, geen spijt dat hij bepaalde stappen niet eerder of anders heeft gezet. Er blijken wel directe redenen te zijn waarom de behoefte aan iets anders, aan een andere omgeving, nu zo duidelijk naar voren komt. "Een jaar of drie geleden lag ik door rugproblemen plat. Ik ben toen naar de dokter gegaan en die vertelde me dat ik een her nia heb en dat ik er nooit meer vanaf kom. Of er wordt geope reerd of het vergroeit. Het was alsof die man mij een moker slag in mijn nek gaf. Mensen hebben het nooit aan me Jogchem's Theaters "Een fantastisch bedrijf." Golf "Heerlijk sport die je over de hele wereld kunt doen." Video "Nutteloos. Kijk maar naar al die mensen die de banden opnemen en ze nooit afdraaien, zoals ik. Ik doel op het gebruik van een videoapparaat dat je thuis hebt staan. In het bedrijfsleven is het iets anders. Waarom nemen we niet op wat we meemaken? Kijk nu eens naar de NFC Nieuwjaars contactdag. Wij leven van film, maar er wordt niets gefilmd van onszelf. Nieuwe bioscopen, vergaderingen, mensen, ze staan niet op film. Video is dan een alternatief. IJshockey "Mooiste sport ter wereld." San Fu Maltha "Niet mijn kleur." De Nederlandse film "Ik promoot de Nederlandse film altijd, maar het publiek bepaalt uiteindelijk of iets goed is of niet. De producenten zouden eens meer moeten kijken of het publiek het wil. Je maakt een film voor het publiek of je maakt hem niet voor het publiek, maar ga in dat laatste geval dan niet zeggen dat je er geld mee wilt verdienen." Bio-Kinderrevalidatie "Een geweldig instituut dat nog heel lang moet blijven bestaan." Paul Zonderland "Is gewoon een geweldige vent." NFC Marketing "Ik zou er dolgraag in terugko men, hahaha." 2 O IK ME DAN AR ALS E U K IS LEUK.

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 17