tic." name konden regelen. "Het was voor hen prettig de bioscoop af te staan aan iemand die in een ander segment zit, die niet bedreigend is. Zij zouden het bijvoorbeeld niet verkocht hebben aan de Kinepolisgroep, dan hebben ze een echte con current. Dit is het soort over eenkomst waar beide partijen beter van worden, die bestaan ook". Van Steen werd in 1999 ook nog eigenaar van de bios coop in Echt, wederom een servicetheater, met vier zalen. Supermarkt en speciaal zaak Waarom blijven ze toch geïnte resseerd in méér? René van Steen: "Omdat ik een heel irri tante grenzeloze ambitie heb. Ik heb een idee over wat je met bioscopen kunt doen. Naast grote ketens een keten opzetten met kleine theaters, 'de speci aalzaak naast de supermarkt' zoals ik dat altijd maar zeg. Ik heb het idee dat ik daar nog lang niet klaar mee ben in Nederland. Ik ben niet de red der van de Nederlandse markt; dat zijn de grote jongens die zorgen voor een massaal publiek. Ik zou er wel een voor vechter van willen zijn dat je het naast die grote jongens ook op een persoonlijke manier goed kunt doen, voor de men sen die daar van houden. Veel mensen houden helemaal niet van de massaliteit van de grote complexen. Die nemen het klei- R. VAN STEEN "Ik speel liever bovenaan in de tweede divisie, dan onderaan in de eerste. dan ben ik het lulletje." nere doek voor lief omdat ze er gezelligheid en kneuterigheid voor in de plaats krijgen. Ik speel liever bovenaan in de tweede divisie, dan onderaan in de eerste. Dan ben ik het lulle- Ook Krijn Meerburg zegt niet de ambitie te hebben om groot te worden, maar wil wel zien wat er op het segment van de arthouse te doen is in drie of vier steden. Vier? "Ik ben nu ook serieus bezig in Utrecht. Dat is dan ook het laatste. Ik heb helemaal geen ambitie om in een andere stad nog iets te gaan doen. Maar ik vind het nog wel een uitdaging in Utrecht iets te vinden, iets met vijf a zes zalen. Dan houd ik er mee op." En jij, René, als jou weer een zaal zou worden aan geboden? "Dat is al gebeurd." Zijn voornaamste bezigheid op het moment is Geertruidenberg op te bouwen. Heel voorzichtig worden er wel al wat gesprek ken gevoerd, "maar dat is voor over een of twee jaar. Ik moet niet overmoedig worden. Als de markt zo blijft als-ie nu is, dan is de volgende overname niet echt ver weg. Maar niet de eerste twee jaar. Denk ik.... Denk ik...", sprak hij niet erg overtuigend. Twee ambitieuze exploitanten die met hun eigen idee over een goed theater voor wat afwisseling zorgen in het bioscoopwezen met steeds meer commerciële complexen, a.k.a. the men who can't stop! 2 4

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 21