J UI Q BIO KIJKT TERUG OP EEN GOED '99 O 03 I De Stichting Bio-Kinder- revalidatie kan terugzien op een goede afsluiting van het afgelopen jaar. Niet alleen bleek de kerstcollecte goed te lopen, Bio werd ook gesteund door Bever Auto-aanpassingen BV. Het komt steeds vaker voor dat Bio-Kinder- revalidatie zo rond de jaarwisseling benaderd wordt door bedrijven, die het, in plaats van het rondsturen van relatiegeschenken nut tiger vinden om een bedrag te schenken aan een goed doel. Zo werd Bio eind november benaderd door mevrouw Ans van de Broek van het bedrijf Bever Auto-aan passingen BV dat overwoog om dit jaar hun relatiegeschenken om te zetten in een bedrag voor Bio. Voorwaarde hierbij was dat het bedrag besteed zou worden aan een duidelijk herkenbaar project. Omdat er bij Bio op het moment veel aan het gebeuren is op het vlak van de verdere ontwikkeling van ontspannings- en activiteitenmogelijkheden voor de gebruikers van Bio Vakantieoord en anderen, vond Bio daar het object dat aan de vraag van Bever zou kunnen vol doen. Bio stelde voor om het beschikbaar te stellen bedrag ten goede te laten komen aan de aanschaf van apparatuur voor een audiovisuele installatie in het nieuwe activiteitencentrum in het hoofdgebouw van Bio. Ter gelegenheid van het aanbie den van het bedrag, ƒ12.500,-, werd een demonstratie gegeven de deelnemende bioscopen verdienen veel lof voor hun medewerking in deze voor hen zo drukke periode met veel bezoekers en belangrij ke films. Heel veel dank! met de gewenste computerge stuurde geluids- en muziek apparatuur. De cheque werd namens Bio in ontvangst geno men door Annemarie Postma, de ambassadrice van de Stichting Bio- Kinderrevalidatie, die ook voor het eerste contact tussen Bio en Bever zorgde. Bever Auto Aanpassingen BV kan voor bijna iedere lichamelij ke handicap aan passingen maken waardoor men zich ondanks de handicap redelijk vrij kan verplaat sen. Vrijwel alle automerken zijn voor dit soort aanpassingen bruikbaar. 'Kruimeltje' en Bio: een kleine anekdote Op een donkere middag tussen Kerst en Nieuwjaar namen wij onze twee kleine nichtjes van zes en zeven jaar mee naar de voorstelling van 'Kruimeltje' in Euro Hilversum. De beide 'dames' hadden niet gezien dat Rudo Slager geeft uitleg bij de beelden op de computerschermen. Mevrouw van Bever van Tuyll. Van de Broek overhandigt de cheque aan Annemarie Postma en Willem Kerstcollecte 1999 De laatste collecte van 1999 ging op 16 december van start in bioscopen die uitpuilingsver- schijnselen begonnen te verto nen als gevolg van de belangstel ling voor onder andere 'Kruimeltje'. De eerste resulta ten zijn inmiddels binnen en de stand per 26 januari was bij tel ling van ongeveer de helft van de bioscopen al ƒ135.740,45. Dit geeft hoop op een goed eindresultaat. Wij willen nu reeds alle collecte rende medewerkers en vrijwilli gers hartelijk danken voor hun inzet bij het vergaren van alle stuivers, dubbeltjes, kwartjes, guldens, rijksdaalders en vijfjes. Ook alle bioscoopeigenaren van ik kaartjes voor de bioscoop had en waren dus gewoon mee naar binnen gelopen en gaan zitten. De film boeide ze mateloos en je merkte aan hun reacties dat ze helemaal in het verhaal opgingen. Tegen het einde van de film fluisterde de jongste; "Fred, ik denk dat het wel goed komt hoor Na afloop reageerde de oudste van zeven jaar op de scène waarin 'Kruimeltje' via de ach terdeur de bioscoop wordt uitge zet met de opmerking: Weet je waarom Kruimeltje de bioscoop uit moest? Hij had geen geld in die bus gedaan." Ze bedoelde daarmee de Bio-collectebus waar ze allebei centjes in had den gedaan. Zij dacht dat dat was om te betalen voor de film voorstelling! 4 6 UI

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 38