UI A-FILM Terugblikkend op Rotterdam kunnen we zeggen dat Film Festival Rotterdam niet alleen in het teken van Japan stond, maar voor ons ook zeker in het teken van A-Film. Er werden namelijk maar liefst twaalf A-Film titels gescreend. Dit betekende de aanwezigheid van veel regisseurs en acteurs, zoals onder andere Jean Pierre en Luc Dardenne, de regisseurs van de film 'Rosetta'. Daarnaast ging Eddy Terstall's 'Rent-A- Friend' feestelijk in première. 'Rent-A-Friend' en 'Rosetta' zijn beide vanaf 24 februari in de bioscopen te zien. Films die in maart uitgebracht gaan worden, zijn onder andere 'All About my Mother' (Golden Globe 2000 'Beste Buitenlandse Film') van Almodovar en Lynne Ramsay's 'Ratcatcher'. Om toch nog even in Japanse sferen te blijven, wil ik afsluiten met een quote uit de film van Jim Jarmusch 'Ghost Dog: The Way of The Samurai' met in de hoofdrol Forest Whitaker onder andere bekend van "The Crying Game': "Matters of great concern should be treated lightly". Master Ittei commented "Matters of small concern should be treated seriously". 'Ghost Dog' wordt 23 maart uitgebracht. Manon BUENA VISTA INTERNATIONAL 'Toy Story 2'- 17 februari THE TOYS ARE BACK IN TOVVN! 'Toy Sory 2' zit boordevol spectaculaire en grappige momenten met naast de oude bekenden ook nieuwe 'toys'En blijf vooral zitten voor de hilarische bloopers. In de Nederlands gesproken versie met stemmen van onder andere Peter Paul Muller, Kees Prins, Arjan Ederveen en Monique van de Ven. 'The Insider'- 6 april Russell Crowe is Jeffrey Wigand, een ontslagen direc teur van een tabaksproducent, die uit de school wil klappen over zijn voormalige werkgever. Al Pacino is Lowell Bergman, producent van het gerenommeerde CBS actualiteitenprogramma '60 Minutes', die Wigand's verhaal wil uitzenden. Een indrukwekken de film van regisseur Michael Mann. 'Summer of Sam' - 13 april De zomer van 1977. Het is één van de heetste zomers uit de geschiedenis en de stad krijgt voor het eerst te maken met een seriemoordenaar. Spike Lee laat op treffende wijze zien hoe, naarmate de temperatuur en aantal slachtoffers stijgen, de doodsangst en paranoia een buurt in The Bronx totaal ontwricht. CINEMIEN Terwijl Engeland bol staat van de spanning vanwege de voetbalwedstrijd tegen Nederland, vliegen een Bosniër en een Serviër elkaar in de haren in een Londense bus. Dit is het begin van de komedie 'Beautiful People' van debuterend filmmaker Jasmin Dizdar (geboren in Bosnië). (Releasedatum: 9 maart) Met 'Juha' slaagt de bekende Finse regisseur Aki Kaurismaki er in de beeldtaal van de zwijgende film nieuw leven in te blazen. Geen dialogen, wel een pracht van een doorlopende muziekscore in een ont roerend verhaal van liefde en overspel. (Releasedatum: 23 maart) Sandrine Veysset ('Y aura-t-il de la neige a Noël?') won vorig jaar in Rotterdam al de persprijs voor haar film 'Victor, Pendant Qu'Il Est Trop Tard'. Een jonge prostituee ontfermt zich over een van huis weggelo pen jongetje. (Releasedatum: 24 februari) De dertienjarige Hanna zoekt in de bioscoop afleiding voor haar ongezellige leven thuis. Zij vereenzelvigt zich met de actrice Anna Karina, hoofdrolspeelster in Godard's 'Vivre sa vie'. De Canadese filmmaakster Léa Pool (Anna Trister) maakte een gevoelige coming-of-age film. (Releasedatum: 23 maart.) COLUMBIA TRISTAR De line up voor maart/april ziet er heel goed uit. Op 23 maart gaat de film 'Girl, Interrupted' in première met onder andere Winona Ryder en Angelina Jolie in de hoofdrollen. Wat heel belang rijk is, is dat Angelina Jolie voor deze rol onlangs een Golden Globe heeft gekregen. Na deze film komt 6 april 'Erin Brockovich' in de bioscoop met niemand minder dan Julia Roberts. Zij speelt in dit waar gebeurde verhaal een geschei den vrouw die een milieuschandaal ontdekt en hiermee de hoogste schadeclaim ooit ontvangt. Wie is 'Stuart Little'? Waarschijnlijk weet iedereen over wie wij het hebben, zo niet dan wordt het hoog tijd om eens kennis te maken met deze schat- 4 7

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 39