glaasje Epernay in voordat die Damon alles opzuipt. We brengen 'The Hurricane' uit op 30 maart. Blij te zien dat je haar weer is aangegroeid. Gwyneth Paltrow steekt 'r hoofd om de hoek van de deur: Zei er iemand 'haar'? Wat vinden jullie van mijn nieuwe kapsel? RCV-er A: Gut kind, we dachten even dat je de fietskoerier was. Maar het staat je beeldig hoor. RCV-er B schreeuwt de gang in: Tobey, blijf nou eens met je tengels van die 'Holy Smoke' T-shirts af!Je kunt die Maguire ook geen twee tellen alleen laten. Denzel: Welke van z'n nieuwe films brengen jullie het eerst uit? RCV-er A duikt in een stapel papieren op haar bureau: Even kijken hoor, eerst 'The Cider House Rules' op 6 april. 'Ride with the Devil' komt in ons volgende stukje. Gwyneth: Matt, ga je vanavond mee naar 'Teaching Mrs. Tingle'? Matt: Kan niet. Ik heb Ben beloofd dat we op de bank gaan zitten en bier gaan drinken. Gwyneth: Shit. Tobey?!!!! FADE OUT Mogen wij u even voorstellen aan de bemanning van de NSEA Protector uit de klassieke sci-fi serie 'Galaxy Quest' met onder andere Jason Nesmith als com mandant Peter Quincy Taggart (Tim Allen) en Gwen DeMarco als luitenant Tawny Madison (Sigourney Weaver)? De serie was zo'n succes dat de sterren jaren na de laatste uitzending nog steeds handteke ningen uitdelen op science fiction conventies. De Thermians, buitenaardse wezens, denken dat de acteurs van de serie echte ruimtevaarthelden zijn. Ze ontvoeren de groep acteurs om hen te helpen een zeer gevaarlijke vijand te verslaan. De acteurs moeten de rol van hun leven spelen om de helden te worden die de Thermians denken dat zij zijn. Deze parodie op verschillende sci-fi series zal vanaf 27 april in de Nederlandse bioscopen gaan draaien. Intussen zijn wij in afwachting van de bekendma king van de Oscarwinnaars. 'American Beauty' kreeg drie Golden Globes voor beste film, beste regie en beste scenario. Wij zullen nog even geduld moeten hebben, maar binnenkort zullen we eindelijk weten hoeveel Oscars dit prachtige filmdebuut van regis seur Sam Mendes in de wacht heeft gesleept. ÏUCZirlü AiVJAl UPSTREAM PICTURES Sinds twee weken draait 'Fucking AmaT, het debuut van de Zweed Lukas Moodysson met suc ces in de bioscopen. De film ging in pre mière op het In ternational Film Festival Rotterdam op 28 januari en werd daar enthou siast ontvangen door het festivalpubliek. In maart brengt Upstream de eerste speelfilm van Nestor Sanz uit. Zijn 'terri- fying midnight comedy' heet 'Cross Fate' Tijdens een busreis dwalen de gedachten van hoofdrolspeler Ahmed af en versmelten echte gebeurte nissen, verstoorde herinneringen en fantasie tot een absurd leven. Hij wordt door terroristen naar West- Europa gestuurd en moet daar wachten op een missie. Op 13 april gaat 'Der Einstein des Sex' in première. De nieuwste film van Rosa von Praunheim gaat over de beroemde Berlijnse seksuoloog Dr. Magnus Hirschfeld. Hirschfeld heeft een grote invloed gehad op de politie ke en wetenschappelijke discussies omtrent homosek sualiteit. In de film overleeft Hirschfeld een aanslag en bijt hij zich steeds meer vast in zijn strijd voor de erkenning van homoseksualiteit en de wetenschappelij ke benadering ervan. Maar zijn instituut is de naar de macht grijpende Nazi's een doorn in het oog. Carine Jamin WARNER BROS. Het is nog maar anderhalve week geleden dat alle per soneelsleden gezellig twee daagjes weggingen om te ont spannen. In een kuuroord hier ver vandaan lagen we te anti-stressen in de bubbelbaden en sauna's en werden we verwend met schoonheidsbehandelingen en mas sages. Sloom van alle anti-stress behandelingen kwa men we maandagmorgen op het werk. Stapels bood schappen en berichtjes lagen op ons te wachten, wij moesten duidelijk weer hard aan de slag. Wij hadden namelijk een klein geheimpje, 'Total Loss' is een film! Niemand mocht het weten, maar de slimmeriken kwa men daar al snel achter, verwoede pogingen werden gedaan om het geheim niet te verklappen. Bovendien kregen we de spoedrelease van 'Man on the Moon' waarvoor Jim Carrey een Golden Globe ontving. Het slechte bericht van het vertrek van Heleen Rouw als marketing manager doet mij ook niet zo goed... Weet je waar ik aan toe ben? Een paar daagjes relaxen in een kuuroord. Laat George Clooney ('Three Kings') en Al Pacino ('Any Given Sunday') mij daar maar opzoeken! Orchidea. 4 9

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 41