Tjitze Jan Dijkema den/Vindt Lex. "Mensen die van arthousefilms houden kunnen aangenaam verrast worden door een goede thriller. Omgekeerd werkt natuurlijk ook. Een sneak preview is voor een verhuurder en bioscopen een belangrijk in strument. Je kunt een film testen en een goede film in de sneak zorgt voor goede mond-tot- mondreclame." Is besloten een film te draaien, dan is de vraag waar en hoe lang. Tjitze Jan Dijkema: "Wij hebben echt genre-theaters en het publiek verdeelt zich ook in die genres. De discussie met de distributeur gaat er onder andere over in welke bioscoop wij de film zullen draai en. Elke keer is die spanning er weer of de verwachtingen van een film uitkomen. Heb je bijvoor beeld extra voorstellingen geregeld zodat mensen hem alsnog kun nen zien. Als dat dan loopt is dat mooi. 'Karakter' hebben we wel 60 weken vertoond. Hij is geregis seerd door Mike van Diem. Die had hier een bijbaantje als kassier, dat was wel eng. Stel dat wij hem niet goed gevonden hadden! Maar we vonden die film fantas tisch." Spanning van omzetcijfers Naast het meer gevoelsmatige werk van films screenen, houdt Tjitze Jan Dijkema zich bezig met hele praktische zaken: "Ik zorg voor afhandeling van de filmhuur met de distributeurs. Op donder dag komt de omzet uit het hele land centraal binnen. Dan zitten wij heel gespannen te kijken of onze verwachtingen uitkomen!" Dijkema vervolgt: "Verder deel ik de voorstellingen in. Daarbij pro beer ik een continue activiteit te genereren in het theater en een hausse van mensen bij de kassa, de zaal of de bar te voorkomen. In het weekend draaien wij de films vaak later om ook de vroege voorstellingen vol te krijgen. Mensen zijn dan minder gejaagd, eten wat later en zitten niet om 19.00 uur in de bioscoop. Wij zijn daarmee begonnen met 'Ghost'. In de negende week hebben we toen een proef gedaan met ver schoven openingstijden en het liep geweldig. We hadden een bezoekersrecord." Dag en nacht Ondanks de prima voorbereidin gen, kan er toch nog iets misgaan in een van de bioscopen. Daarom staat de technische dienst dag en nacht paraat om eventuele pro blemen direct op te lossen. Min Jhakrie is toevallig binnen van middag en wil er wel iets over vertellen: "Ik werk hier al zesen twintig jaar. Ik ben altijd beschik baar, ook 's avonds en in het weekend. Als er problemen zijn met machines of bij kleine ver bouwingen, dan los ik het op. Pasgeleden was er bijvoorbeeld een motor kapot in Enschede en dan kunnen ze niet verder. Het staat stil en ik moest zo snel mogelijk iets verzinnen om daar met een nieuwe motor te kunnen staan. Ik heb toen Rinus van CTS in Amsterdam gebeld om een reservemotor te kunnen lenen. Het was al hartstikke laat, maar ik wilde die avond nog gaan, want de volgende dag was koninginnedag en dan weet je niet of je kunt parkeren en wat er te doen is. Wij waren pas om kwart voor zes 's ochtends weer thuis! Blij dat zoiets niet elke dag gebeurt, want dat ben je het zo zat." Hij kan gelukkig veel dingen regelen vanuit Utrecht: "Ik ga wel af en toe de theaters langs om te controleren, maar daarnaast heb ik veel telefonisch contact. Moet er iets kleins of eenvoudigs ver vangen worden, dan stuur ik het onderdeel op en kunnen ze het zelf verhelpen. Hoef ik tenminste niet elke keer naar Groningen." Min Jhakrie heeft het helaas veel te druk om zelf nog naar de film te gaan: "Hooguit wip ik even binnen om het geluid en het beeld te checken, maar een com plete film zie ik alleen nog thuis op de video." Met iedereen contact Als laatste nog een babbeltje met receptioniste/telefoniste Martje Binnendijk, terwijl de telefoon blijft rinkelen en de fax ratelt. Beetje hectisch bedrijf? "Ja, alles gaat hier continu door. Ik werk hier nu iets meer dan een jaar en ik vind het hartstikke leuk. Op deze plek heb je met iedereen contact en je weet precies waar iedereen uithangt. Het is een voortdurend komen en gaan. En er zijn steeds vragen of problemen die opgelost moeten worden. Waar het mogelijk is neem ik wel graag dingen over, dus inmiddels doe ik ook de management-agen- da en speur ik naar interessante artikelen in de kranten. Mijn stu die ligt even stil, maar ik moet alleen mijn scriptie nog schrij ven," vertelt Martje Binnendijk. "Ik ga zelf heel veel naar de film. Soms wel drie keer in de week. Hier krijg ik elke week een gratis kaartje en daarnaast zie ik wel eens zichtfilms of mag ik mee naar een première. Erg leuk hoor." Zoals gezegd: Wolff Cinema Groep is een bedrijf van film-enthousiastelingen, van de receptioniste tot de directeur. Martje Binnendijk 1 7

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 16