MEL GIBSON STAAT VOOR AMERIKA, FAMILIE EN VRIJHEID IN "THE PATRIOT y De prachtige villa aan zee, waar Mei Gibson, Heath Ledger en Roland Emmerich poseren tegen de achtergrond van de glinsterende oceaan en een uitgestorven strand, is een totaal andere wereld dan de slagvelden van de Amerikaanse Revolutie uit "The Patriot", een film over de strijd tegen de Britse overheersing van Amerika. Bijna niemand realiseert zich meer dat de rust, die hier nu heerst, duur betaald werd door het Amerikaanse leger. fft door: Ch. James Geschiedenis-gek Gibson, die de Oscar 1995 won met "Braveheart", speelt nu de rol van Benjamin Martin, een samengevoegd karakter van een aantal kopstukken uit de "War of Independence". Boxoffice: Wie is Benjamin Martin? Gibson: "Hij is een veteraan uit de oorlogen tegen de Fransen en de Indianen dus hij houdt hele maal niet meer van oorlog, omdat hij er zo heftig aan mee gedaan heeft. Je weet niet pre cies wat hij nou eigenlijk ver bergt. Oorlogsmisdaden of zo. Hij is zelf niet The Patriot, maar zijn zoon, de Australische acteur Heath Ledger. Door hem wordt hij uiteindelijk ook een patriot. Zo eentje, die eigenlijk niet wil vechten, maar het uiteindelijk toch doet." Boxoffice: Ik las dat uw rol gebaseerd is op iemand, die echt bestaan heeft. Is dat zo? Gibson: "Nee, hij bestaat uit een stuk of drie mannen: Francis Marion en Dan Morgan en nog een generaal, waarvan ik de naam ben vergeten. Van alle maal zit er een beetje in en daar door heeft hij een andere dimensie gekregen. Een vader met zeven kinderen, die bang is voor het effect van de oorlog op zijn gezin en omgeving." Boxoffice: Ik las dat Francis Marion een bijnaam had: 'Swamp Fox'. Is dat ook zo in de film? Gibson: "Dat klopt. Zo werd hij genoemd, maar er is vroeger een Disney TV-serie over de Swamp Fox geweest. Met Leslie Nielsen. Niet zo geweldig. Daarom wordt hij in de film 'The Ghost' genoemd. Hij zit inderdaad in het moeras met zijn troepen. Ze voeren een soort guerilla tegen een veel beter georganiseerd Brits leger met meer mannen, meer geweren, meer voorraden en meer alles." Boxoffice: 'The Ghost' is een betere naam, maar het zou toch veel leuker zijn geweest om het historische element in tact te laten en hem de 'Swamp Fox' te noemen. Dan had je ook het liedje uit de TV-show van de fifties kun nen gebruiken. Gibson: "Daar heb je het al." 2 9

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 31