De website van Cine-View (www.cineview.nl) is al enkele jaren één van de meest actuele en uitgebreide filmsites van Nederland. Binnenkort wordt deze site onder de naam BIOSNET (www.biosnet.nl) opnieuw gelanceerd. De site zal volledig worden "ver bouwd" hetgeen o.a. inhoudt: meer beweging en actie, plaats ing van trailers en ander film materiaal, interactieve mogelijk heden voor surfers, reacties op films, chatten etc. opbouw film- community met (indien ge wenst) filmnieuws per e-mail, inhoudelijke uitbreiding nieuwe synopsissen (plaatjes, trailers etc), een gekoppelde Filmshop waar diverse filmgerelateerde items kunnen worden gekocht Mogelijkheden voor exploitanten Een aantal bioscoopexploitan ten heeft inmiddels een eigen website laten bouwen. Voor diegenen die dit nog niet hebben kan Cine-View (dankzij haar kort geleden opgerichte eigen studio) een website ontwikkelen. Naast de bouw van de site is ook het onderhoud van essen tieel belang. Surfers zullen alleen dan regelmatig de site bezoeken als deze altijd actueel en volledig is. De kosten van dit onderhoud kunnen vaak erg oplopen met als mogelijk gevolg dat de site kan "doodbloeden"; door het (bijna) dagelijks Filmnieuws Top 10 Nederland en USA Overzicht premières komende maanden Overzicht premières deze week 2-maandelijkse Filmprijsvraag korte synopsissen van ruim 500 films (wekelijks aangevuld) links naar andere sites (o.a. Belbios) geïntegreerde titel links ontbreken van actualiteit haken de bezoekers af. Met name voor dit onderhoud kan Cine-View aan alle exploi tanten service bieden. Om te voorkomen dat dezelfde informatie op meerdere plaat sen op Internet komt te staan (waardoor onnodig geld wordt uitgegeven) wil Cine-View haar informatie ter beschikking stellen aan de exploitanten zodat zij hiervan ook gebruik kunnen maken. Als de exploitanten wekelijks hun programma-gegevens aan Cine-View leveren worden deze gegevens via een redactie-sys teem op Internet geplaatst. Dit kan, indien gewenst, binnen de eigen websites van de exploi tant, waardoor deze zijn eigen identiteit volledig behoudt. Vanaf de in de programma's genoemde titels kunnen er dan links worden gelegd naar de reeds aanwezige synopsissen (gekoppeld aan trailers en plaat jes) op BIOSNET, zodat de gebruikers direct informatie over de betreffende titels kun nen bekijken. Daarnaast kunnen de exploitan ten gebruik maken van de overige gegevens van BIOSNET. Zo kunnen zij bijvoorbeeld het door Cine-View verzamelde dagelijkse filmnieuws op hun homepage opnemen, zodat hun eigen site ook dagelijks actueel is. Ook doorplaatsing van de Filmprijsvraag is een moge lijkheid. Wellicht kan men ook gebruik maken van de emaillist, bijvoor beeld door alle binnen een bepaald postcodegebied wo nende abonnees een speciale actie of voorpremière te melden. Kosten Aangezien de meeste werk zaamheden die plaats vinden voor alle deelnemers zinvol zijn kunnen de kosten worden gedeeld. Men heeft dan een per fecte website die actueel en volledig is voor de laagst denkbare kosten. Promotie Promotie van de websites kun nen de exploitanten uiteraard via hun eigen medium, het bios coopdoek, voeren. Dit kan door middel van dia's, folders, visite kaartjes etc. ledere exploitant kan zo zijn eigen website optimaal in the picture zetten. meer informatie: Cine-View Publishing BV, Piet Davelaar of Willeke Op de Beek 035-6254343 of per e-mail info@cineview.nl www. biosnet. nl

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 34