TRANSPORT 2000: MISSION IMPOSSIBLE? H z f E j IN HET JAAR 2000 ZAL HOLLAND FILM NIEUWS VERSCHIJNEN OP: Mijn artikel in het vorige nummer was nog optimistisch over het transport door vervoerder EPN per 1 april. Helaas bleek dit bedrijf reeds na drie weken niet in staat te zijn het f ilmtransport te verzorgen. hm door: J. Ott Er werd door chauffeurs teveel geklaagd over het gewicht van filmcontainers, sleutels die niet zouden passen en zendingen die niet of niet goed zouden klaarstaan in de theaters. Ook de planning van EPN had grote problemen met het feit dat ver zendopdrachten vaak niet over eenkwamen met de aangelever de zendingen. Stichting Filmtransport had één week de tijd om per 1 mei alternatief transport te impro viseren. Het transport kon wor den opgevangen dankzij een geweldige inspanning van Film Transport Nederland (FTN) en de Filmcentrale, die als centraal verzamelpunt en organisatie centrum voor de transporten fungeerde. Gelukkig waren er in de eerste week van mei geen grote releases en zijn er weinig ernstige problemen gerezen. Deze werkwijze zal worden gecontinueerd totdat het bilate raal overleg (tussen exploitan ten en verhuurders) zich over een aantal principiële zaken heeft uitgesproken. Momenteel ziet een normale week er wat het filmtransport betreft als volgt uit: Maandag Filmverhuurkantoren geven verzendopdrachten door aan de Filmdienst en het eigen depot. Opdrachten voor reclamemate riaal dienen zoveel mogelijk reeds in de voorafgaande week te worden doorgegeven, zodat stickers hiervoor eerder kunnen worden aangemaakt. Bij het doorgeven van boekingen dient onderscheid te worden gemaakt tussen films die wel en films die niet door de Filmdienst worden vervoerd. Indien het vervoer zelf geregeld wordt dient er geen verzendopdracht te worden gegeven. Gebeurt dit toch dan wordt er voor niets gereden of gezocht naar een film die er niet is! Dinsdag Zendingen van de diverse depots worden aan het eind van de middag te Nieuwegein verzameld en gesorteerd op route en theater. Bezorging van deze depotzendingen (met name premièrekopieën en reclamemateriaal) vindt dins dagavond en -nacht plaats. Na sluitingstijd wordt gebruik gemaakt van sleutels. Woensdag/ Donderdag Woensdagnacht na de laatste voorstelling begint de ophaal- ronde (met sleutels). Retouren van films en reclamemateriaal, en films die naar een ander theater gaan, worden opge haald. Het is belangrijk dat de zending overzichtelijk en goed verpakt klaarstaat op de afge sproken plaats en dat hierbij geen zaken staan die niet mee moeten! Donderdagochtend vroeg komen alle retouren bijeen in Nieuwegein, alwaar de 'door zendingen' worden gescheiden van de retouren. Deze worden in de loop van de donderdag bezorgd samen met eventuele 'last-minute' boekingen. Retouren worden donderdag rond de middag bezorgd bij de overige depots (Katwijk en Rozenburg). Binnenkort gaat er een e-mail service voor de bioscopen van start. Theaters die een e-mail adres hebben opgegeven (dit kan nog op: ott@nfc.org) ont vangen wekelijks een automa tisch bericht waarin staat wat ze zullen ontvangen en wat ze dienen te verzenden. Het is onze bedoeling voor het kleine losse materiaal (poster kokers, fotosets, trailerdoosjes e.d.) te gaan werken met stevi ge langwerpige zakken, waarin zowel de zendingen naar de theaters als de retouren kun nen worden verpakt. Hoewel deze geïmproviseerde werkwijze na vier weken al redelijk lijkt te functioneren zal er de komende tijd ongetwijfeld hier en daar nog iets fout gaan. Wij proberen van alle fouten te leren en eventuele 'kinderziek tes' zo snel mogelijk te gene zen. Ik hoop u binnenkort te kun nen informeren over de defini tieve werkwijze en tarieven en dank u allen wederom hartelijk voor uw medewerking en geduld. 17 augustus - deadline 26 juli 19 oktober - deadline 27 september 21 december - deadline 29 november 3 3 fmmm. PMft

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 35