DE GOUDEN PALM WINNAARS U PREMIÈRES EN NEDERLANDSE FILM OP MEGAFESTATIE Van 8 tot en met 16 juli is het weer zover: de Megafestatie, het grootste jongeren- evenement van Nederland. In de Jaarbeurs te Utrecht is negen dagen lang alles te vin den wat jongeren interesseert en aangaat in een mix van amusement, informatie en sen satie. Op de Megafestatie 2000 ontbreekt de film uiteraard niet. UJ mm O In een ceremonie vrij van commerciële onderbrekingen en langdradige speeches, presen teerden Virginie Ledoyen en voorzitter van de Jury Luc Besson de 53e Gouden Palm Uitreiking. De topprijs ging naar Lars Von Trier voor "Dancer in the Dark". Von Trier voelde zich helemaal thuis, want zijn hoofdrolspeelster Björk won de prijs voor Beste Actrice en hij zelf ontving de Gouden Palm voor Beste Film uit handen van Catherine Deneuve, die ook in de film meespeelt. Er circuleer den geruchten dat de verhou ding tussen Von Trier en Björk moeilijk was geweest op de set, maar toen hij bedankte voor de Gouden Palm zei Von Trier: "I love you Björk". Zij toonde geen enkele emotie toen bekend werd gemaakt dat zij de prijs voor Beste Actrice had gewonnen. Haar korte speech luidde: "I am very grateful, thank you very much", terwijl het publiek een staande ovatie bracht. John Waters hield de meest bescheiden speech van de avond toen hij Gilles Jacob bedankte dat hij een 'etrange' Amerikaanse filmer van Baltimore naar Cannes had gehaald. Hij had de eer de prijs voor Beste Regie uit te reiken aan Edward Yang voor "Yi Yi". Tony Leung Chi-Wai vestigde zijn naam in Cannes als Beste Acteur voor zijn rol in "In the Mood for Love". De 37-jarige ster uit Hong Kong ontving zijn prijs uit han den van Monica Belucci, die werd geïntroduceerd als de actri ce, die "de belichaming is van alles wat de Italiaanse cinema begenadigt." Jiang Wen ontving de Grote Prijs van de Jury voor zijn film "Devils on the Doorstep". Hij nam zijn vrouw mee op het podium, waar zij zijn speech van Chinees naar perfect Frans vertaalde. De Prijs van de Jury, ging naar "Blackboards from Samira Makmalbaf and Songs from the Second Floor" van Roy Andersson. Verder was er dit jaar een nieu we prijs door de jury uitgeloofd, die naar de hele cast van Pavel Lounguine's "La Noce" ging. Twee Iraniërs ontvingen de Camera d'Or voor beginnende filmmakers. Het waren Ghobadi voor "Zamani Baraye Masti Ashba" en Hassan Yektapanah voor "Djomeh". In de Megabioscoop is niet alleen veel aandacht voor de Nederlandse film, maar beleeft ook iedere dag een zomerfilm haar Nederlandse pre mière. De Megabioscoop in hal twaalf heeft een capaciteit van 2.500 stoelen, een filmscherm van acht bij achttien meter en digitaal geluid, via zes kanalen. Het filmprogramma wordt speciaal voor jonge ren samengesteld. Maar er gebeurt meer in hal twaalf! Tussen de ver schillende programmaon derdelen door wordt het witte scherm gevuld met de nieuwste trailers en de spannendste commercials. Bekende Nederlanders uit de filmwereld komen op bezoek en bezoekers kunnen mooie prij zen winnen. Iedere dag draait er een bijzonde re Nederlandse film. Aan het einde van elke dag draait er een premièrefilm. Deze films zijn pas weken later in de Nederlandse bioscopen te zien. Bezoekers kunnen overal op de Megafestatie toegangsbewijzen voor deze voorpremières winnen. Ook kunnen ze kaartjes krijgen door mee te doen aan de film quiz, bij de ingang van de bios coop. Enkele grote titels die al vastliggen: "Keeping the Faith", "Gone in 60 Seconds", "Road Trip". De productie van de Megabioscoop is in handen van Taxon Events B.V. 3 6 WmÊm

Holland Film Nieuws | 2000 | | pagina 37